Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Sidcot School | Academic Camp - Bristol


Sidcot School - Academic Camp

Oakridge Ln üzerinde yer alan, turistlerin yoğun ilgisinden uzak otantik Somerset bölgesinde, yeşili bol büyük bir alanda eğitim sunan ve geniş kampüs alanı ile geleneksel bir yatılı okul olan Sidcot School, şehir merkezine 45 dakika, Londra'ya ise 2 saatlik mesafede yer almaktadır. 1808 yılından bu yana Sidcot adıyla bilinen ancak 1609 yılına dayanan köklü geçmişiyle adından söz ettiren Sidcot school 03-18 yaş aralığındaki öğrencilere geniş yelpazede eğitim imkanı sunmaktadır.

Yüzme havuzu, tenis kortu, kütüphanesi, binicilik alanı, spor salonları, sanat ve müzik için ayrılmış alanlarıyla, modern yemekhanesi, iç kafeteryası ile dikkat çeken Sidcot School öğrencilere sadece ders içinde değil derslerden sonra keyifli zaman geçirebilecekleri olanaklar da sunmaktadır.

Sidcot School Yaz Okulu programları; akademik amaçlar için yaz okulu düzenleyen, Quality Education üyeliği bulunan, ayrıca kısa dönemli kurslar ve yüksek standartlarda eğitim anlamında da UKVI onaylı bir kuruluş olan BAC (British Accreditation Community) tarafından akredite olan Academic Camp tarafından organize edilmektedir. Programlar 07-17 yaş arası öğrencilere uygundur ve tüm programlar CLIL (Content Language and Integrated Learning) Metodolojisini kullanarak sunulmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonAcademic Camp
Yaş Aralığı07-17 Arası
Tarihler
 • * 07 Temmuz - 21 Temmuz 2024 arası / 2 Hafta
 • * 21 Temmuz - 04 Ağustos 2024 arası / 2 Hafta
 • * 04 Ağustos - 18 Ağustos 2024 arası / 2 Hafta

Eğitimler

3 farklı program alternatifi sunulmaktadır.

1) Adventurers Programme (07-12 yaş) : UK eğitim sisteminde yer alan uygulamalı matematik, fen bilimleri ve İngilizce dersleri nitelikli ve uzman eğitmenler tarafından öğrencilere sunulmaktadır. Bu sayede öğrenciler hem konular hakkında bilgi edinip özgüven kazanacak hem de ileride İngiltere'de eğitim almak hakkında fikir sahibi olabileceklerdir. Dersler haftada 20 saattir.

2) Explorers Programme (12-14 yaş) : UK eğitim sisteminde 9. ve 10.sınıfta işlenen konular hakkında eğitimler sunmaktadır. Öğrencilere bu program dahilinde haftada 30 saat Matematik, İngilizce, sosyal bilimler,  fen bilimleri ve sanat alanında dersler sunulmaktadır. Ayrıca etkili sunum yapma, IT becerileri, çalışma ve dil becerilerinizi de geliştirmek konularında da eğitim sunmaktadır. Bu programa katılım için en az B1 seviye İngilizce gerekmektedir.

3) Engagers Programme (15-17 yaş) : UK eğitim sisteminde 11 ve 12.sınıfta işlenen konular hakkında özellikle de IB veya A Level eğitimi alan öğrencilere yönelik hazırlanmış bir programdır. Bu program dahilinde öğrenciler ilgi veya ihtiyaç duyduğu akademik dersler arasından ister eğitimleri boyunca sadece 4 ders seçebilir ya da her hafta farklı ders seçebilmektedir. Haftada 30 saat eğitim alabilmektedir. Bu programa katılım için en az B2 seviye İngilizce gerekmektedir. Sunulan Dersler : Bilgi Teorisi, Biyoloji, Çevresel Sistemler ve Toplumlar, Deneme Yazımı, Ekonomi, Fizik, İngilizce, İşletme ve Girişimcilik, Kimya, Medya Çalışmaları, Psikoloji, Sanat, Sunumlar ve Mülakatlar, Tarih ve Politika, Tasarım ve Teknoloji, Uygulamalı Matematik.

Sınıflar15 Kişi (ortalama)
KonaklamaKampüs içi yurt, 1-2-3-4 kişilik odalar, paylaşımlı banyo
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler

Ders dışındaki zamanlarda öğrenciler basketbol, film akşamları, yüzme, sanat ve el işi, yemek pişirme, spor aktiviteleri gibi aktivitelere dahil olabilmektedir. Talep eden öğrenciler ek ücretle haftada 3 saat binicilik eğitimi alabilirler.

Geziler

Haftada 3 tam gün gezi sunulmaktadır. Geziler tercih edilen programa göre değişiklik gösterebilir.

Örnek Gezi Programı : Bath, London Museums, Windsor Castle, Dorset Adventure Park,  Clifton Susspension Bridge, Thorpe Theme Park, Hamleys and National Gallery, Cheddat Gorge Hike, Cabot Circus (*)

Alan TransferleriÖğrenciler Londra Heathrow Havalimanı'ndan karşılanmakta ve yolcu edilmektedir. Varışlar ve dönüşler Pazar günüdür. (**)
Sağlık SigortasıOkul öğrencilere ücretsiz olarak sigorta yapmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

2 Hafta = 3.100 GBP
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

- Binicilik Eğitim = £165 (haftalık)

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED