Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Imperial College London | ProEd - Londra


Imperial College London - İngiltere Yaz Okulu

ProEd, 13-15 ve 16-18 yaşları arasındaki öğrencilere dünyanın en rekabetçi kariyer sektörlerinden bazıları olan bilim, teknoloji, tıp, mühendislik, hukuk ve finans alanlarında akademik yaz okulu programları sunmaktadır. Öğrenciler yatılı yaz programlarını dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Imperial College London kampüsünde almaktadır.

Öğrencilerin günlük gerçeklerine benzersiz bir bakış açısı sağlamak için sektör lideri uzmanlarla yakın bir şekilde çalışılan yaz okulunda programlar G5 ve diğer en iyi Birleşik Krallık üniversitelerindeki akademik personelin desteği ve uzmanlığı ile geliştirilmiştir.

Programlar, öğrencilere gerçek dünya projeleri üzerinde çalışma fırsatı vererek onlara iş hayatına atıldıklarında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmak üzere tasarlanmıştır. İnteraktif simülasyonlar, saha ziyaretleri, seminerler ve ağ kurma oturumları öğrencilere iş dünyasının gerçek tadını vermek ve gelecekteki kariyerleri hakkında bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak için amacıyla oluşturulmuştur. Yaz deneyimlerine katılan tüm yatılı öğrenciler, Imperial College London'ın Güney Kensington kampüsünde yer alan Prince's Gardens konaklama biriminde kalmaktadır.

Imperial College London Yaz Okulu, yaz aylarında ana dili İngilizce olan ve yaz kampları düzenleyen ProEd tarafından organize edilmektedir. Program 13-18 yaş arası öğrencilerin katılımına açıktır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonProEd
Yaş Aralığı13-18 Arası
Tarihler21 Temmuz 2024 - 02 Ağustos 2024 arasıdır. 
Eğitimler

Okulda 7 farklı program sunulmaktadır. Her bir kursa katılım için öğrencilerden minimum B1 seviyesinde İngilizce dil yeterliliği istenmektedir.

1) Future Computer Scientist (13-15 / 16-18) : Geleceğin Bilgisayar Bilimcisi programı, öğrencilere yapay zeka ve makine dünyasını keşfetme imkanı sunmak için alanındaki uzmanlar tarafından tasarlanmıştır. İki haftalık bir süre boyunca bilgisayar bilimindeki ana kavramlarla tanışacak, temel bilgileri öğrenecek, teknik becerilerinizi geliştirecek ve bilgisayar bilimindeki kariyer seçeneklerinin çeşitliliğini keşfedeceksiniz.

2) Future Banker Economics (13-15 / 16-18) : Geleceğin Bankacısı Yaz Programı, öğrencilere sektörde bir profesyonel olarak çalışma deneyimi sunmak, özel sermaye, kripto para birimi gizemleri vb. gibi konularda pratik bilgi ve içgüdüler üzerine alanın uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Program süresince finans dünyasının içine dalacak, mesleğin temellerini öğrenecek ve size açık olan heyecan verici kariyer yollarını keşfedeceksiniz.

3) Future Engineering (13-15 / 16-18) : Geleceğin Mühendisi Yaz Programı, uzman ekibimiz tarafından geliştirilen yapılar, elektronik, imalat, yapay mühendislik, robotik, mühendislik çözümü gibi mühendislik sektöründe çalışan bir profesyonelin hayatına dair tamamen sürükleyici bir bakış açısı kazandıran interaktif bir programdır.

4) Future Entrepreneur (13-15 / 16-18) : Geleceğin Girişimcisi Yaz Programı, girişimcilik dalgasına öncülük etmeye hevesli vizyoner gençler için uzmanlar tarafından özel olarak geliştirilmiştir. Katılımcılar, potansiyel milyar dolarlık imparatorluklar için stratejiler oluşturmayı ve Avrupa'nın en yenilikçi start-up'larında özel içgörüler elde etmeyi hayal ederek girişimciliğin yüksek oktanlı alemlerinde dolaşacaklar.

5) Future Lawyer (13-15 / 16-18) : Geleceğin Avukatı Yaz Programı, öğrencilere hukuk sektöründe bir profesyonel olarak çalışma deneyimi sunmak üzere alanın uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Bu 2 haftalık deneyim, ceza hukuku, müzakere sanatı, yasal araştırma ve taslak hazırlama, savunma becerileri ve dava hazırlama, temyiz yürütme ve uluslararası uzay hukuku konularında bilgi edinme fırsatı sunmaktadır.

6) Future Doctor (13-15 / 16-18) : Geleceğin Doktoru Yaz Programı, öğrencilere tıp alanında çalışan bir profesyonelin hayatına dair tamamen sürükleyici bir bakış açısı kazandıran interaktif bir deneyim sunmaktadır. Eğitim alınan süre içerisinde fizyoloji ve klinik tıp dahil olmak üzere çok çeşitli kavramları keşfedeceksiniz. Gastrointestinal, solunum, kardiyovasküler ve nörolojik sistemlere odaklanarak vücudun nasıl çalışması gerektiğini ve nelerin yanlış gidebileceğini keşfedeceksiniz.

7) Future Psychologist (13-15 / 16-18) : Geleceğin Psikoloğu Yaz Programı, öğrencilere profesyonel bir psikolog olarak çalışma deneyimi sunmak üzere alanın uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Bu 2 haftalık deneyim, sağlık, adli tıp, klinik ve spor psikolojisini derinlemesine inceleme fırsatı sunmaktadır. Merak, eleştirel düşünme ve derinlemesine düşünmeye ilham vermek üzere tasarlanmış interaktif seminerlere ve atölye çalışmalarına katılacaksınız.

Sınıflar15 Kişi (ortalama)
KonaklamaKampüs içi yurt, iki kişilik odalar, özel banyo (ek ücret karşılığında tek kişilik oda alınabilir)
YemeklerHer gün kahvaltı ve akşam yemeği sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışındaki zamanlarda öğrencilerin keyifli vakit geçirebilmesi için sunulan aktivitelerden bazıları ; Simülasyon aktiviteleri, Workshop, Proje hazırlama, Münazara, Quiz gecesi.
GezilerÖğrencilere sunulan gezilerden bazıları ; Güney Kensington Turu, Parlamento Binası Ziyareti, Londra Şehir Turu, Buckingham Sarayı Ziyareti, Thames Nehri Bot Turu. (*)
Alan TransferleriÖğrencilere okul tarafından ek ücret karşılığında Heathrow veya Gatwick havaalanlarından transfer hizmeti sunulmaktadır. (**)
Sağlık SigortasıOkul, öğrencilere program dahilinde sigorta hizmeti sunmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

 • - Future Computer Scientist (13-15 /16-18)
 • - 2 Hafta = 6.595 GBP
 • - Future Banking Economics (13-15 / 16-18)
 • - 2 Hafta = 6.595 GBP
 • - Future Engineering (13-15 /16-18)
 • - 2 Hafta = 6.595 GBP
 • - Future Entrepreneur (13-15 /16-18)
 • - 2 Hafta = 6.595 GBP
 • - Future Lawyer (13-15 /16-18)
 • - 2 Hafta = 6.595 GBP
 • - Future Doctor (13-15 /16-18)
 • - 2 Hafta = 6.595 GBP
 • - Future Psychologist (13-15 /16-18)
 • - 2 Hafta = 6.595 GBP
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri, havalimanı transferleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

- Tek kişilik oda ücreti : 55 GBP (gecelik)

- Havaalanı Transfer Ücreti : Heathrow ve Gatwick için 150 GBP (tek yön). (**)

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca okula varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED