Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Reach Cambridge Yaz Okulu - Cambridge


Reach Cambridge Yaz Okulu | Cambridge

Reach Cambridge Yaz Okulu, İngilizcesi olup üniversiteye hazırlık yapmak isteyen öğrenciler için çok idealdir!

2005 yılında kurulan Reach Cambridge dünyanın önde gelen ve en prestijli üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi kampüslerinde, üniversite stili sınıflarda birbirinden ilgi çekici konularda eğitim alma imkanı sunan ve size gerçek bir üniversite tecrübesi yaşatan bir eğitim kurumudur. 14-18 yaş arası dünyanın her köşesinden gelen uluslararası öğrencilere sunulan Reach Cambridge programlarını, üniversite hayatınıza bir hazırlık programı olarak görebilirsiniz.

Birçok farklı ve güncel eğitim programlarının yanında; üniversite öğrencilerinin gözetimi altında University of Cambridge kampüsünde konaklama, üniversitenin sosyal ve sportif donanımlarından yararlanma, üniversitenin akademisyenleri tarafından verilen konferanslara katılabilme, Londra Global Theatre ve Royal Shakespeare‘a düzenlenen tiyatro gezileri, İngiltere‘nin en güzel şehirlerini görme ve Cambridge şehrini yakından tanıma imkanı bulacağınız hem öğreneceğiniz hem de keyifli ve verimli zaman geçireceğiniz bir programdır.

Reach Cambridge çalışanlarının çoğu Cambridge Üniversitesi öğrencileri veya mezunlarıdır. Bu durum öğrencilerimize üniversite hayatını yakında tecrübe etmenin yanında, sadece Cambridge Üniversitesi değil genel olarak üniversite hayatı hakkında daha detaylı bilgi alabilme, üniversite bünyesinde düzenlenen workshoplara katılabilme imkanı da vermektedir. Ayrıca üniversite başvurularınızda dikkat etmeniz gereken noktalar, üst düzeyde bir CV ve essay hazırlamanın incelikleri, iş görüşmesi pratikleri faydalanabileceğiniz konular arasındadır. 

PROGRAM DETAYLARI (2023)
OrganizasyonReach Cambridge
Kurs MerkeziUniversity of Cambridge
Yaş Aralığı14-18 Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 2 Haftalık Kurslar : 02 Temmuz, 13 Temmuz veya 30 Temmuz 2023
 • - 4 Haftalık Kurslar : 02 Temmuz veya 16 Temmuz 2023
  Eğitimler

  Öğrencilerin aşağıdaki derslerden birini seçmeleri gerekmektedir. Dersler haftada 20 saattir. Genel İngilizce programları dışındaki kurslara katılım için B2 (upper-intermediate) seviyesinde İngilizce dil yeterliliği istenmektedir.

  Dersler : Mühendislik, Biyoteknoloji, İşletme Yönetimi& Ekonomi, Bilgisayar Bilimi, Mimarlık, İngiliz Edebiyatı & Yaratıcı Yazarlık, ENG 4U Kanada Kredisi, Global Liderlik, Hukuk, Liberal Sanatlar, Matematik, Tıp & Yaşam Bilimleri, Felsefe, Fizik ve Astronomi, Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Psikoloji, SAT Hazırlık, Sosyal & Siyasal Bilimler, STEM (Bilim & Teknoloji, Mühendislik & Matematik),

  *** Opsiyonel Dersler: Ek ücret karşılığında yukarıdaki derslere ek olarak haftada toplam 5 saatlik "Taster Courses" dersleri alınabilir. Dersler : Ekonomiye Giriş, Genç Liderler, Hastane Öncesi & Acil Tıp Çalışma Becerileri, Mimariye Giriş, Kodlamaya Giriş, Müzik Beste, Felsefe & Etik, Psikolojiye Giriş, Robotiğe Giriş, Siber Güvenlik & Yapay Zeka, Tarih & Siyaset, Toplumsal Yardım, Yaratıcı Yazma, Çalışma Becerileri

  Sınıflar15 Kişi (maksimum)
  Konaklama

  Kampüs içi yurt veya Reach Hall  2-3-4 kişilik odalar, kat paylaşımlı banyo

  ** Ek ücretle tek kişilik oda alınabilir. 

  YemeklerHer gün kahvaltı + akşam yemeği, gezi günlerinde sadece kahvaltı sunulmaktadır.
  AktivitelerDers dışındaki zamanlar için Film Gecesi, Dans, Spor Aktiviteleri, Sanat, Drama, Müzik, Yetenek Gösterileri, gibi aktiviteler sunulmaktadır.
  GezilerHafta sonları çeşitli tam gün geziler sunulmaktadır. Gezilerden bazıları; Londra, Oxford, Cambridge, Warwick Castle, Bath, Stonehenge, Stratford-upon-Avon
  AlanEk ücret karşılığında Londra Heathrow havalimanı'ndan karşılama ve yolculama hizmeti sunulmaktadır. Varışlar Pazar, dönüşler ise Cumartesi günleridir.
  Sağlık SigortasıOkul tarafından sigorta hizmeti sunulmadığından öğrencilerin kendi sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir. 

  PAKET ÜCRETLER

  • - 2 Hafta = 5.395 GBP
  • - 4 Hafta =10.595 GBP

  • *** Kontenjan durumuna göre organizasyonlar tarafından yıl içinde ücret artışı yapılabilmektedir. Güncel ücretler için lütfen eğitim danışmanlarımızdan bilgi alınız.
  Ekstra Ücretler

  - Havalimanı transfer ücretleri için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.

  - Opsiyonel Eğitimler : £395 / haftalık  (Toplumsal Yardım = £150/ haftalık )

  - Uçak biletleri, vize giderleri ve sigorta ücretlere dahil değildir.

  Yurtdışı Okul Videoları

  Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  İngiltere Yaz Okulları

  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED