Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Reach Cambridge Yaz Okulu - Cambridge


Reach Cambridge Yaz Okulu | Cambridge

Reach Cambridge Yaz Okulu, İngilizcesi olup üniversiteye hazırlık yapmak isteyen öğrenciler için çok idealdir!

2005 yılında kurulan Reach Cambridge dünyanın önde gelen ve en prestijli üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi kampüslerinde, üniversite stili sınıflarda birbirinden ilgi çekici konularda eğitim alma imkanı sunan ve size gerçek bir üniversite tecrübesi yaşatan bir eğitim kurumudur. 14-18 yaş arası dünyanın her köşesinden gelen uluslararası öğrencilere sunulan Reach Cambridge programlarını, üniversite hayatınıza bir hazırlık programı olarak görebilirsiniz.

Birçok farklı ve güncel eğitim programlarının yanında; üniversite öğrencilerinin gözetimi altında University of Cambridge kampüsünde konaklama, üniversitenin sosyal ve sportif donanımlarından yararlanma, üniversitenin akademisyenleri tarafından verilen konferanslara katılabilme, Londra Global Theatre ve Royal Shakespeare‘a düzenlenen tiyatro gezileri, İngiltere‘nin en güzel şehirlerini görme ve Cambridge şehrini yakından tanıma imkanı bulacağınız hem öğreneceğiniz hem de keyifli ve verimli zaman geçireceğiniz bir programdır.

Reach Cambridge çalışanlarının çoğu Cambridge Üniversitesi öğrencileri veya mezunlarıdır. Bu durum öğrencilerimize üniversite hayatını yakında tecrübe etmenin yanında, sadece Cambridge Üniversitesi değil genel olarak üniversite hayatı hakkında daha detaylı bilgi alabilme, üniversite bünyesinde düzenlenen workshoplara katılabilme imkanı da vermektedir. Ayrıca üniversite başvurularınızda dikkat etmeniz gereken noktalar, üst düzeyde bir CV ve essay hazırlamanın incelikleri, iş görüşmesi pratikleri faydalanabileceğiniz konular arasındadır. 

PROGRAM DETAYLARI (2022)
Organizasyon Reach Cambridge
Kurs Merkezi University of Cambridge
Yaş Aralığı 14-18 Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 2 Haftalık Kurslar : 03 Temmuz, 17 Temmuz veya 31 Temmuz 2022
 • - 4 Haftalık Kurslar : 03 Temmuz veya 17 Temmuz 2022
Eğitimler

Öğrencilerin aşağıdaki derslerden birini seçmeleri gerekmektedir. Dersler haftada 20 saattir. Genel İngilizce programları dışındaki kurslara katılım için upper-intermediate seviyesinde İngilizce dil yeterliliği istenmektedir.

Dersler : Genel İngilizce & Liderlik, Bilgisayar Bilimi, Biyoteknoloji, Edebiyat & Yaratıcı Yazarlık, ENG 4U Kanada Kredisi, Felsefe, Fizik & Astronomi, Gazetecilik & Medya, Global Liderlik, Hukuk, İşletme Yönetimi & Ekonomi, Liberal Sanatlar, Matematik, Mimarlık, Mühendislik, Politika & Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, SAT Hazırlık, Sosyal & Siyasal Bilimler, STEM (Bilim & Teknoloji, Mühendislik & Matematik), Tıp & Yaşam Bilimleri

*** Opsiyonel Dersler: Ek ücret karşılığında yukarıdaki derslere ek olarak 2 haftada toplam 6 saatlik "Taster Courses" dersleri alınabilir. Dersler : Ekonomiye Giriş, Genç Liderler, Hastane Öncesi & Acil Tıp Çalışma Becerileri, Mimariye Giriş, Kodlamaya Giriş, Müzik Beste Felsefesi & Etiği, Psikolojiye Giriş, Robotiğe Giriş, Siber Güvenlik & Yapay Zeka, Tarih & Politika, Toplumsal Yardım, Veri Analizine Giriş, Yaratıcı Yazma

Sınıflar 15 Kişi (maksimum)
Konaklama

Kampüs içi yurt veya Reach Hall Yurdu, 2-3-4 kişilik odalar, kat paylaşımlı banyo

*** Ek ücretle tek kişilik oda alınabilir.

Yemekler Her gün kahvaltı + akşam yemeği, gezi günlerinde sadece kahvaltı sunulmaktadır.
Aktiviteler Ders dışındaki zamanlar için Disko, Film Gecesi, Karaoke, Spor Aktiviteleri, Yetenek Yarışı, Yüzme, Pizza Yapma, Lazer Show, Sanat Galerisi gibi aktiviteler sunulmaktadır.
Geziler Hafta sonları çeşitli tam gün geziler sunulmaktadır. Gezilerden bazıları; Londra, Oxford, Cambridge, Warwick Castle, Bath, Stonehenge, Stratford-upon-Avon
Alan Transferleri Ek ücret karşılığında Londra Heathrow veya Gatwick havalimanlarından karşılama ve yolculama hizmeti sunulmaktadır. Varışlar Pazar, dönüşler ise Cumartesi günleridir.
Sağlık Sigortası Okul tarafından sigorta hizmeti sunulmadığından öğrencilerin kendi sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir. 

PAKET ÜCRETLER

 • - 2 Hafta = 4.895 GBP
 • - 4 Hafta = 9.195 GBP
Ekstra Ücretler

- Transfer Ücretleri : 95 GBP (tek yön)

- Opsiyonel Eğitimler : 2 Hafta = £395 (Toplumsal Yardım kursu £150'dir)

- Tek kişilik oda farkı : 395 GBP

- Uçak biletleri, vize giderleri ve sigorta ücretlere dahil değildir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED