Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

UCL | Immerse - Londra


University College London Immerse – İngiltere Yaz Okulu

Günümüzde University College London olarak bilinen İngiliz devlet üniversitesi, 1826 yılında kurulmuş yaklaşık 200 yıllık bir geçmişe sahiptir. Hem QS Ranking hem de Times Higher Dünya sıralamasında önemli bir yeri olan üniversite 150'nün üzerinden farklı ülkeden öğrenciyi ağırlamaktadır. Toplamda 40.000'in üzerinde lisans ve yüksek lisans öğrencisine sahip olan üniversite Londra'nın merkezinde yer alması, Londra Euston Square metro istasyonuna 5 dk yürüme mesafesinde olması, British Museum,  ve British Library'e  10 dk yürüme  uzaklığında bulunmasıyla da avantaj sağlamaktadır.

2012 yılında kurulmuş olan İngiltere'de dünyaca bilinen üniversite kampüslerinde yaz okullarından Immerse Education yaz döneminde UCLUniversity College London kampüsünde 13-15 ve 16-18 yaş grubundaki öğrencilere çeşitli alanlarda İngiltere'de akademik yaz okulu programı sunmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonImmerse Education
Yaş Aralığı13-15 & 16 - 18 arası
Başlangıç Tarihleri
30 Haziran - 13 Temmuz 2024 / 2 hafta
14 Temmuz - 27 Temmuz 2024 / 2 hafta 
Programlar pazar günleri başlamakta olup tercih edeceğini programa göre başlangıç tarihleri değişiklik göstermektedir.
Eğitimler

Career Insights : Haftada 20 saat akademik dersler özelinde eğitim sunulmaktadır. Kariyer anlamında öğrencilerin gelişmelerine avantaj sağlayan program süresince seçtikleri alanda proje çalışmaları sunulmakta ve aşağıda yer alan akademik programlarıdan birini tercih edebilmektedir. Öğrenciler tek bir konu seçebilmekte ve minimum İngilizce seviyesinin B2 olması beklenmektedir.

13-15 yaş grubu için sunulan dersler ; Business Management - Creative Writing - Engineering

16-18 yaş grubu için sunulan dersler ;  Architecture - Business Management - Creative Writing &Film  - Engineering - Fine Arts - Game Design  - Law - Medicine

Sınıflar10 Kişi (Ortalama)
KonaklamaKampüs içi yurt, tek veya çift kişilik odalar, paylaşımlı banyo
Yemekler
13-15 yaş grubundaki öğrenciler için her gün 3 öğün yemek sunulmaktadır.
16-18 yaş grubundaki öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği sunulmaktadır. 
Aktiviteler

Ders dışı zamanlarda öğrenciler Quiz, West End Show Ziyareti, House of Vans ziyareti, Covent Garden'da yemek, Tenis, Futbol, Film akşamları, yetenek gösterisi vb. aktivitelere katılabilmektedir.

Geziler

2 haftada 2 tam gün gezi sunulmaktadır. Örnek gezi Programı : Londra'da yürüyüş, Greenwich'de Nehir Turu, Oxford, Müze Ziyaretleri, Olympic Park Turu vb gibi (*)

- Okul varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

Alan TransferleriEk ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır. Varışlar Pazar dönüşler Cumartesidir. (**)
Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta =6.995 GBP
Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : £100 (Tek yön)

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*)  Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

*** Kayıt tarihiniz ve okulun kontenjan durumuna göre Immerse tarafından yıl içinde ücret artışı yapılabilmektedir. Güncel ücretler için lütfen eğitim danışmanlarımızdan bilgi alınız.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED