Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Eton College Yaz Okulu - Londra


Eton College – İngiltere Yaz Okulu

Geçmişi 1441 senesine kadar uzanan dünyanın en prestijli özel okullarından biri olan Eton College, bizzat Kral VI. Henry tarafından kurulmuştur. Kolejin mezunları arasında George Orwell, Prince Harry, Prince William, John Maynard Keynes, David Cameron gibi bir çok politikacı, bilim insanı, yazar ve sanatçı bulunmaktadır.

Eton College Londra merkeze sadece 45 dakika, Heathrow Havalimanı’na 15 dakika mesafedeki Windsor bölgesinde yer almaktadır. Eton College’in onlarca tarihi binası ve modern tesisleri vardır. Derslikler, zengin kütüphaneler, çeşitli laboratuvarlar, tasarım atölyesi, müzik okulu, sanat stüdyoları, tiyatro, Dorney ve Queen's Eyot yapay gölleri, öğrencilere açık olan TVAC kompleksi (devasa atletizm arenası, kapalı & açık pistler, çeşitli spor salonları, tenis & squash kortları, basketbol sahası, badminton sahası, netbol sahası, futbol sahaları ve yüzme havuzu) okulun sahip olduğu muhteşem kampüs donanımlarından sadece bir kaçıdır.

Eton College yaz döneminde İngiltere’nin başarılı yaz okulu organizasyonu SBC International (Summer Boarding Courses) organizasyonluğunda 2 hafta süreyle 12-16 yaş arası kız & erkek uluslararası öğrencileri kabul etmekte, genel ve akademik yaz kampları sunmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2023)
OrganizasyonSBC International (Summer Boarding Courses)
Yaş Aralığı12-16 Arası
Tarihler
 • - 10 Temmuz 2023 - 24 Temmuz 2023 / 2 hafta
 • - 24 Temmuz 2023 - 7 Ağustos 2023 / 2 Hafta
 • - 10 Temmuz 2023 - 7 Ağustos 2023 / 4 Hafta Programlar Pazartesi günü başlamaktadır.
Eğitimler

4 farklı program seçeneği vardır. Dersler haftada 15 saattir. 2 Haftalık programların başlangıç tarihi henüz net olarak belirtilmemiştir. Sunulan programlar şunlardır: 

1) General English : Konuşma, dinleme, okuma ve yazma alanlarında genel İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır.

2) Business : Geleceğin iş adamları için  düzenlenmiştir. En son iş uygulamaları hakkında bilgi, iş becerileri ve iş İngilizcesinin yanı sıra bütçeleme, finans, pazarlama ve sürdürülebilirlik konularında eğitimler sunulmaktadır. Katılım için minimum B1 (intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir. (2 haftalık Programdır)

3) History : Bir tarihçi olarak geçmişi nasıl analiz edeceğinizi öğrenirken, ortaçağdan erken modern döneme kadar tarihin büyüleyici dönemlerini inceleyeceksiniz. Program süresince öğrenciler gelecek nesillerin modern dünyaya nasıl bakacağına dair kısa bir belgesel oluşturacakları bir grup projesinde yer alacak, eleştirel düşünme, işbirliği ve problem çözme gibi becerileri geliştirme imkanı bulabileceklerdir. Katılım için minimum B1 (intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir.  (2 haftalık Programdır)

4) Introduction to Politics & Economics : Politik ve ekonomik dünya hakkındaki bilgisini  derinlemesine geliştirmek isteyen öğrenciler için uygun bir programdır. Program öğrencilere çeşitli siyasi sistemlerin esas aldığı ideolojileri ve süreçleri değerlendirerek küresel anlamda jeopolitik eğilimleri daha iyi kavrama konusunda yardımcı olacaktır. Katılım için minimum B1 (intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir. (2 haftalık Programdır)

Sınıflar15 Kişi (maksimum)
KonaklamaKampüs içi yurt, tek kişilik odalar, kat paylaşımlı banyo
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışı zamanlar için öğrencilere yüzme, su sporları, voleybol, basketbol, drama, müzik, sanat ve el işi vb aktiviteler sunulmaktadır.
Geziler

2 haftada 3 tam gün gezi sunulmaktadır. Gezilerden bazıları : London, Oxford, Windsor

Alan TransferleriEk ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır. Varışlar ve Dönüşler Pazartesi'dir.
Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta= 4.800 GBP 
 • - 4 Hafta = 9.600 GBP
Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : £120 (tek yön), £240 (çift yön)

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED