Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Eton College Yaz Okulu - Londra


Eton College – İngiltere Yaz Okulu

Geçmişi 1441 senesine kadar uzanan dünyanın en prestijli özel okullarından biri olan Eton College, bizzat Kral VI. Henry tarafından kurulmuştur. Kolejin mezunları arasında George Orwell, Prince Harry, Prince William, John Maynard Keynes, David Cameron gibi bir çok politikacı, bilim insanı, yazar ve sanatçı bulunmaktadır.

Eton College Londra merkeze sadece 45 dakika, Heathrow Havalimanı’na 15 dakika mesafedeki Windsor bölgesinde yer almaktadır. Eton College’in onlarca tarihi binası ve modern tesisleri vardır. Derslikler, zengin kütüphaneler, çeşitli laboratuvarlar, tasarım atölyesi, müzik okulu, sanat stüdyoları, tiyatro, Dorney ve Queen's Eyot yapay gölleri, öğrencilere açık olan TVAC kompleksi (devasa atletizm arenası, kapalı & açık pistler, çeşitli spor salonları, tenis & squash kortları, basketbol sahası, badminton sahası, netbol sahası, futbol sahaları ve yüzme havuzu) okulun sahip olduğu muhteşem kampüs donanımlarından sadece bir kaçıdır.

Eton College yaz döneminde İngiltere’nin başarılı yaz okulu organizasyonu SBC International (Summer Boarding Courses) organizasyonluğunda 2 hafta süreyle 12-16 yaş arası kız & erkek uluslararası öğrencileri kabul etmekte, genel ve akademik yaz kampları sunmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2022)
Organizasyon SBC International (Summer Boarding Courses)
Yaş Aralığı 12-16 Arası
Tarihler 09 Temmuz 2022 - 23 Temmuz 2022 arası / 2 hafta
Eğitimler

4 farklı program seçeneği vardır. Dersler haftada 20 saattir. Programlara katılım için minimum B1 (intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir. Sunulan programlar şunlardır: 

1) General English : Konuşma, dinleme, okuma ve yazma alanlarında genel İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır.

2) Business : En son iş uygulamaları hakkında bilgi, iş becerileri ve iş İngilizcesinin yanı sıra bütçeleme, finans, pazarlama ve sürdürülebilirlik konularında eğitimler sunulmaktadır.

3) Mathematics : Her seviyeye yönelik algoritma, kompleks sayılar, oran, istatistik ve kinematik konuları işlenmektedir.

4) STEM (Science & Technology & Engineering & Mathematics) : Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında İngilizce dersler ve proje bazlı çalışmalar yapılmaktadır.

Sınıflar 15 Kişi (maksimum)
Konaklama Kampüs içi yurt, tek kişilik odalar, kat paylaşımlı banyo
Yemekler Her gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler Ders dışı zamanlar için öğrencilere çeşitli sanat ve spor çalışmalarını kapsayan bir dizi aktivitenin yanı sıra Liderlik, Topluluk Önünde Konuşma ve Eleştirel Düşünce gelişimine odaklanan atölye çalışmaları sunulmaktadır.
Geziler

2 haftada 3 tam gün gezi sunulmaktadır.

Gezilerden bazıları : Thorpe Park, Londra, Oxford, Windsor

Alan Transferleri Ek ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır.
Sağlık Sigortası Sağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER 4.000 GBP (2 hafta)
Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : 100 GBP (tek yön)

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED