Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Cambridge University | ISSOS - Cambridge


ISSOS - University of Cambridge – İngiltere Yaz Okulu

University of Cambridge 1209 yılında kurulmuş, İngiltere'nin en eski ve başarılı üniversitelerinden biridir. Geniş kampüsü ve geniş arazisinde yıl boyunca üniversite öğrencilerini ağırlayan okul yaz döneminde ise ISSOS organizasyonluğunda  uluslararası öğrencilere akademik ve seçmeli programlar sunmaktadır. Tarihi, gelenekleri, kültürü ve eşsiz mimarilere sahip olan Cambridge her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Öğrenciler Cambridge şehrinin eşsiz sokaklarını keşfederken Cam Nehri'nin büyüleyici manzarasına karşı vakit geçirebilirler. Cambridge, Londra'ya trenle yaklaşık 1 buçuk saat, Stansted Havaalanına ise trenle yaklaşık 40 dakika uzaklıktadır.

ISSOS, 2005 yılında University of St Andrews Mezunu Jen Munro tarafından, uluslararası öğrencilere dengeli bir yaz programı sunmak için kurulmuş yaklaşık 20 yıllık geçmişi olan köklü bir organizasyondur. Amerika'da bir yaz kampında çalıştıktan sonra bu ihtiyacı fark eden Jen Mundo, 2006 yılından bu yana düzenlediği yaz programlarıyla 80'in üzerinden farklı ülkeden 600'den fazla öğrenci ağırlamaktadır. ISSOS organizasyonluğunda sunulan University of Cambridge  Yaz Okulu  programları 13-18 yaş arası uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır.

PROGRAM DETAYLARI (2023)
OrganizasyonISSOS
Yaş Aralığı13-18 Arası
Başlangıç Tarihleri
12 Temmuz 2023 - 02 Ağustos 2023 / 3 Hafta ( Varışlar ve dönüşler Çarşamba günüdür)
Eğitimler

Öğrencilere haftada 15 saat akademik + haftada 12 saat seçmeli ders eğitimi verilmektedir. Program dahilinde öğrenciler 1 akademik ders ve 1 seçmeli ders seçmektedir. 

- Seçmeli Programlar (13 - 18 yaş) ; Outdoor Leadership (Açık hava aktiviteleri), Tennis,  Theatre,  Photography

- Akademik Programlar ;

1- Debate (13 -18 yaş) : Min B2 seviye İngilizce istenmektedir. Öğrenciler bu katılacakları bu program sayesinde münazara vb. gibi oturumlarda topluluk önünde konuşma becerilerini, ileri düzey tartışma yapılarını ve teorilerini kapsamlı şekilde öğrenmektedir.

2- Study Skills (15 -18 yaş) : Min B2 seviye İngilizce istenmektedir. Üniversite eğitiminde başarılı olmak için öğrencilerin ihtiyaç duyacakları bilgi ve çalışma becerileri üzerine eğitim verilmektedir.

3- English Language (13 -18 yaş) : Min A2 seviyesi istenmektedir. Etkileşimli sınıflarda öğrencilerin İngilizce konuşma konusundaki bilgilerini geliştirme ve özgüvenlerini artırmaya yönelik hazırlanmış bir programdır. Hem anadili İngilizce olan hem de olmayan uluslararası öğrencilerin bir arada eğitim aldığı bir programdır.

4- Business and Entrepreneurship (13 -18 yaş) : Min B1 seviye İngilizce istenmektedir. Öğrencilerin girişimciliğini artırmak, onları teşvik etmek ve pozitif sosyal etki oluşturmak amacıyla ödüllü uluslararası şirketlerle ortaklaşa hazırlanmış bir programdır. Öğrenciler bu programda bir iş fikri geliştirmenin süreçlerini öğrenecek, liderlik becerilerini geliştirecek ve ekip dinamiğinin ne olduğunu kavrayacaktır.

5- Journalism (13 - 18 yaş) : Min B2 seviye İngilizce istenmektedir. Program öğrencilere gazetecilik ve güncel olaylardan yayın için sayfa tasarlamaya kadar her şeyi kapsayan modern gazeteciliğin çok çeşitli alanları hakkında kapsamli bilgi sağlamaktadır.

Sınıflar15 Kişi (maksimum)
Konaklama
Kampüs içi yurt, genelde paylaşımlı oda ve paylaşımlı banyo  
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler

Ders dışı zamanlarda öğrenciler okul bünyesinde düzenlenen çeşitli aktivitelere katılmaktadır. Dans, Yaratıcılık, Frizbi, Dodgeball, Clan Calling, misafir konuşmacılar ile münazara gibi aktivitelerden bazılarıdır. 

Geziler

Haftada 1 tam ve 1 yarım gün gezi sunulmaktadır. Gezilerden bazıları; Oxford, Windsor Şehir Turu, Ely Katedrali, Imperial Savaş Müzesi, Aqua Park, Ten Pin Bowling

Alan TransferleriÖğrencilere Stansted Havalimanı'ndan ücretsiz transfer hizmeti sunulmaktadır. 
Sağlık SigortasıÖğrencilere okul tarafından ücretsiz sağlık sigortası sunulmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 3 Hafta = 6.400 GBP
Ekstra Ücretler

- Kayıt Ücreti : 500 GBP

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

 
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED