Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oxford Scholastica Academy - Oxford


Oxford University – İngiltere Yaz Okulu

Oxford University tam olarak kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte 1096'lı yıllarda eğitim vermeye başlamış olan 900 yılı aşkın bir geçmişe sahip dünyanın en iyi üniversitelerinden ilk 3 sırada yer almaktadır. Oxford şehir merkezinde, Londra'ya ise toplu taşımayla 1,5 saatlik mesafede yer alan üniversite bünyesinde 39 farklı kolej bulunmaktadır. 

Oxford Üniversitesi Yaz Okulu, İki Oxford Üniversitesi öğrencisinin, kendi üniversite deneyimlerini akademik anlamda eğitim almak isteyen 12-18 yaş aralığındaki öğrencilerle paylaşmak üzere 2013 yılında kurmuş olduğu Oxford Scholastica Academy bünyesinde sunulmaktadır. Yaz okulu programları yaş gruplarına göre tıp, teknoloji, işletme, yaratıcı yazma, mühendislik, uluslararası ilişkiler, Hukuk, psikoloji gibi akademik alanlarda kendilerini geliştirmek isteyenler için idealdir. Yaz okulu programları Oxford Üniversitesi'nin farklı kampüslerinde düzenlenmektedir.

PROGRAM DETAYLARI (2023)
OrganizasyonOxford Scholastica Academy
Yaş Aralığı12-18 Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 2 Haftalık Programlar için : 02 Temmuz, 16 Temmuz, 30 Temmuz 2023
 • - 4 Haftalık Programlar için : 02 Temmuz 2023, 16 Temmuz 2023
Eğitimler

12 farklı program seçeneği vardır. Dersler haftada 20 saattir. Her gün 2 saat  ders + 2 saat öğretmenler tarafından verilen okuma ve çalışma sunulmaktadır. Katılım için öğrencilerin C1 seviyesinde olması tavsiye edilmektedir. 4 Haftalık kurs tercih ettiğinizde 2 farklı akademik ders konusu belirlemeniz gerekmektedir.

1) Discover Business (12-14 yaş) : Bu program sayesinde öğrenciler işletme, yönetim, ekonominin temelleri, liderlik, toplum önünde konuşma gibi konularda eğitim alacağı gibi modern iş dünyasında pazarlama ve sosyal medyanın ne gibi bir rol üstlendiğini de görebilme imkanı bulmaktadır.

2) Discover Medicine (12-14 yaş) : Öğrencilere alanında uzman eğitmenler tarafından klinik beceriler, fizyoloji, tıbbi araştırma gibi temel konuların yanında stetoskop kullanımı, kalbin işleyişi, hastalarla nasıl iletişim kurulması gerektiği  tıbbi beceriler konusunda da eğitim sunulmaktadır. Ayrıca öğrenciler genç doktorlarla tanışıp tıp yolculuğu hakkında da fikir edinebilmektedir.

3) Discover Technology (12-14 yaş) : Robotlar ve roketlerle ilgili olan ve Bilgisayarla oynamayı seven öğrencileri için hazırlanmış olan program içerisinde farklı kodlama dilleri yardımıyla web sayfası oluşturmak, matematik ve fiziği uygulamalı olarak roket tasarlamak üzere kullanmak, ve kendi hidrolik sisteminizi oluşturma gibi konuları kapsamaktadır.

4) Experience Engineering (15-18 yaş) : Makinaların ve yapıların ayrı ayrı bileşenlerini keşfetmeye çalışan, işlerin nasıl yürüdüğünü merak eden öğrencilerin, mekanik, inşaat ve elektrik mühendisliği arasındaki farkları öğrenmelerine imkan sağlayan ve motor oluşturma fırsatı tanıyan bir eğitim programı sunmaktadır.

5) Experience Computer Science & Coding (15-18 yaş) :Program dahilinde kodlama, web sitesi tasarlayıp programlama dilini geliştirme, becerilerinizi test etme ve bilgi işlemin yıllar içindeki gelişimi hakkında bilgi edinme  ve yapay zekanın geleceğini keşfetme imkanı sunan eğitimler verilmektedir.

6) Experience Law (15-18 yaş) : Şirketler hukuku, ceza hukuku, şirketler hukuku, insan hakları hukuku  ve uluslararası hukuk alanlarını keşfetme imkanı sunan programda öğrenciler gerçek hayattan vakalar ve örnekler sayesinde bu hukuk alanları hakkında daha fazla bilgi edinme imkanı bulabilecektir. Ayrıca öğrenciler genç bir avukatla gerçek çalışma alanı hakkında konuşma fırsatı elde edebilecektir.

7) Experience Psychology & Neuroscience (15-18 yaş) : Psikoloji eğitimi almak isteyen öğrenciler özelinde hazırlanmış olan bir programdır. Sosyal psikoloji ile insan etkileşimini anlamak, kişiliği tanımlayıp ölçmeyi öğrenmek, dil ve düşünce arasındaki bağlantıyı keşfetme konularına yer veren programda öğrencilere ayrıca pratik araştırma becerileri de kazandırmak hedeflenmektedir.

** 15-18 yaş grubundaki öğrencilere yukarıdaki programlar dışında  " Business & Entreprise", "International Relations", "Politics & Leadership", "Creative Writing" ve "Debate, Public Speaking" gibi 5 alternatif program daha sunulmaktadır. Bu bölümlerle ilgilenen öğrenciler bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Sınıflar15 Kişi (maksimum)
Konaklama
 • - St George's Gate Yurdu (14 -18 yaş) : Tek kişilik özel banyolu odalar
 • - St Thomas Yurdu (14 -18 yaş) : Tek kişilik özel banyolu odalar 
 • - The Lamp Yurdu (12 -18 yaş) : Tek kişilik özel banyolu odalar

** Konaklamalar okula 10 dk yürüme mesafesindedir.

YemeklerHer gün 2 öğün (kahvaltı ve akşam yemeği) ücret dahilinde sunulmaktadır. Öğrenciler öğle yemeği için okulun kafeterya veya restoranını kullanabilmektedir.
Aktiviteler

Ders dışı zamanlarda öğrenciler çeşitli aktivitelere katılabilmektedir. Film akşamları, Oxford Üniversitesi park alanında Oyunlar, Koşu, futbol,  Piknik, Oxford yetenek gösterisi, Barbekü, Futbol turnuvası bu aktivitelerden bazılarıdır.

Geziler

2 haftada 1 tam ve 1 yarım gün gezi sunulmaktadır. Gezilerden bazıları : Windsor Castle, Blenheim Palace gezisi, Bicester Village gezisi, Cambridge, Oxford Şehir Turu, Nehir Turu  

Alan TransferleriEk ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır.
Sağlık SigortasıÖğrencelere sağlık sigortası sunulmamaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = 5.995 GBP
 • - 4 Hafta = 11.690 GBP

 • *** Kontenjan durumuna göre organizasyonlar tarafından yıl içinde ücret artışı yapılabilmektedir. Güncel ücretler için lütfen eğitim danışmanlarımızdan bilgi alınız.
Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : £150 (tek yön)

- Uçak biletleri, Sağlık sigortası ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED