Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Bishop's Stortford College Yaz Okulu - Londra


Bishop's Stortford College – İngiltere Yaz Okulu

Bishop's Stortford College temelleri 1868'e dayanan karma, bağımsız yatılı ve gündüzlü bir kolejdir. Başkent Londra’ya yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Bishop's Stortford kasabasında konumlanmış olan kolej kampüsü toplam 130 dönümlük bir alana yayılmıştır.

Modern derslikler, 450 bilgisayarlı 7 bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, tiyatro salonu, sanat stüdyoları, konaklama birimleri, iyi donanımlı bir spor salonu, son teknoloji fitness merkezi, kapalı yüzme havuzu, netbol ve tenis için tüm hava koşullarına uygun yüzey kortları, hokey ve tenis için iki ışıklandırılmış astro sahası ve ışıklandırılmış bir netbol sahası Bishop's Stortford College kampüsünün sahip olduğu donanımlardan bazılarıdır.

Yıl boyunca okul öncesi eğitimden lise sonuna kadar eğitim sunulan kolej yaz döneminde İngilizce dil seviyesini geliştirmek isteyen 08-17 yaş arası öğrencilere kapılarını açmaktadır. Bishop's Stortford College Yaz Okulu programları İngiltere’nin başarılı yaz okulu organizasyonu Experio Summer tarafından sunulmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonExperio Summer
Yaş Aralığı08-12 & 13-17 Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 09 Temmuz - 23 Temmuz 2024 / 2 Hafta
 • - 23 Temmuz - 06 Ağustos 2024 / 2 Hafta 
 • - 06 Ağustos - 20 Ağustos 2024 / 2 Hafta Programlar Salı günü başlamaktadır.
Eğitimler

Haftada 15 saat genel İngilizce eğitimi + haftada 6 saat öğleden sonra akademik opsiyonlar sunulmaktadır. Öğrenciler aşağıdaki alternatiflerden seçim yapılabilir.

- Multi Activity Courses : Voleybol, badminton, yüzme, masa tenisi, rugby, kriket gibi spor aktiviteleri ve film yapımı, el işi  ve dans gibi faaliyetler sunulmaktadır.

- Intensive English : Öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmış yoğun İngilizce eğitimi sunulmaktadır.

- Creative Arts : Çizim, tasarım, sanat heykel ve seramik sanatları eğitimi sunulmaktadır.

- Performing Arts : Tiyatroya ve sahne sanatlarına ilgi duyan öğrenciler için hazırlanmıştır. Pandomim, dans, sihirbazlık ve kuklacılık eğitimlerinin yer aldığı tiyatro teknikleri ve performans becerileri eğitimi sunulmaktadır.

- Sports Coaching in Football and Tennis : Futbol veya Tenis alanında profesyonel eğitimi sunulmaktadır. Öğrenciler her iki hafta aynı spor dalını tercih edebileceği gibi bir hafta tenis bir hafta futbol eğitimi de alabilir.

Sınıflar16 Kişi (ortalama)
KonaklamaKampüs içi yurt, 1-10 kişilik özel banyolu veya kat paylaşımlı banyolu odalar
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışı zamanlar için yemek pişirme, disko, film gecesi, yetenek gösterisi, spor turnuvaları, barbekü, quiz gecesi ve dans gibi aktiviteler sunulmaktadır. Aktiviteler yaş gruplarına göre değişmektedir 
Geziler 2 Haftada 2 tam ve 3 yarım gün gezi sunulmaktadır. Örnek Gezi Program: Cambridge, Oxford, Canterbury ve Londra (Buckingham Palace, Whitehall & Westminster, Covent Garden, British Museum)(*)
Alan Transferleri Öğrenciler ücretsiz olarak Londra Heathrow ve Stansted Havalimanlarından karşılanmakta ve yolcu edilmektedir. Varışlar ve dönüşler Salı günleridir.(**)
Sağlık SigortasıTüm öğrencilere ücretsiz olarak sigorta yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER

2 Hafta = 2.650 GBP

Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca okul varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED