Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Cambridge University | OSC - Cambridge


University of Cambridge OSC - İngiltere Yaz Okulu

Cambridge, akademik başarısı, zengin tarihi ve güzel mimarisiyle dünya çapında tanınmaktadır. Cambridge yaz kurslarından birinde eğitim görmek akademik becerilerinizi gelişmesini, benzer düşüncelere sahip uluslararası öğrencilerle tanışmanızı ve Birleşik Krallık kültürünü keşfetmenize olanak sağlamaktadır. Cambridge yaz okulu size az sayılı sınıflarda uzman öğretmenler tarafından eğitim alma fırsatı sunmanın yanında, tarihi konaklama yerlerinde kalıp, öğrencilerin popüler boş zaman etkinliklerine katılma imkanı sunmaktadır.

Cambridge Üniversitesi kampüsünde yaz döneminde kendini akademik anlamda geliştirmek isteyen öğrenciler için OSC ( Oxford Summer Courses) tarafından düzenlenen yaz okulu süresince, Yazılım Geliştirme, Yapay Zeka, Klasik Medeniyet, Ticaret Hukuku, Yaratıcı Endüstriler, Sanat ve İnsan, Biyoteknik ve Genetik, İş ve Girişimcilik, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Ekonomi, Mühendislik, İngiliz Edebiyatı ve Yaratıcı Yazarlık, Yenilik ve Teknoloji, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset, Hukuk, Liderlik, Matematik, Medya Eğitimi, Doğal Bilimler, Nörobilim, Felsefe, Fizik, Siyaset, Psikoloji olmak üzere çok çeşitli akademik kurs alternatifi sunulmaktadır.

Yaz kursu boyunca Hughes Hall, Fitzwilliam College ve Sidney Sussex College olmak üzere 3 Farklı kampüs kullanmaktadır.

Cambridge Üniversitesi Yaz Okulu programları yaz dönemimde akademik anlamda kendini geliştirmek isteyen 13-24 yaş arası öğrencilere kapılarını açan  OSC Oxford Summer Courses tarafından organize edilmektedir.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonOxford Summer Courses - (OSC)
Yaş Aralığı13 -15 & 16-17 & 18-24 Arası
Başlangıç Tarihleri
30 Haziran - 10 Ağustos 2024 her hafta Pazar başlanabilir.

Eğitimler

Okulun en çok ilgi gören 6 programlarını aşağıda sizler için derledik. Belirtilen programlar dışında sunulan Psikoloji, Hukuk, Bilgisayar Bilimi ve Ekonomi gibi farklı akademik kurs ile ilgilenebilmesi durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Program süresi 2 haftadır ve  başlangıç tarihleri yaş grubuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Programlara katılım için Minimum B2 seviyesinde İngilizce beklenmektedir. Öğrenciler haftada  minimum 12 saat ders almaktadır. Ders içerikleri ve ders saatleri yaş grubuna göre değişkenlik göstermektedir. 

1) Biotechnology and Genetics (13-24 yaş) : Kurs süresince Biyoteknoloji ve Genetik çalışarak ve becerilerinizi genişleterek modern dünyadaki en önemli bilim alanlarından birini bu kurs sayesinde kavrayabilirsiniz. Genetik mühendisliğiyle geleceğin neler getireceğini keşfetmek için günümüze kadar uzanan araştırmaların izini sürebilirsiniz.

2) Engineering (13-15 yaş) : Bu mühendislik konusunun arkasındaki temel ilkeleri keşfedeceksiniz. Sürdürülebilir enerji veya malzeme bilimi gibi bir alandaki çeşitli mühendislik problemlerin güçlü yanlarını ve sınırlamalarını  inceleyerek çözümler bulmak için fizik ve matematik arasındaki bağlantıları bulacaksınız.

3) International Relations and Politics (13-15 yaş) : Bu program süresince farklı siyasi teoriler, ülkelerin nasıl yönetildiği ve siyasi çatışmaların neden olduğunu öğreneceksiniz. Medyanın oylama sistemimizi nasıl etkilediğini ve bir toplumun kaynaklarını nasıl paylaşılması gerektiği gibi güncel konuları da keşfedeceksiniz. 

4) Media Studies (13-15 yaş) : Medya eğitimi programı size modern medyanın kökenlerini öğretmekle kalmayıp, fikirlerin nasıl iletileceğini araştırır ve neden olduğu tepkiler hakkında eleştirel düşünmeye teşvik eder. 

5) Neuroscience (13-24 yaş) : Nörobilim kursumuzda zihnin harikalarını ortaya çıkararak temel hücre işlevlerinden günlük olarak nasıl düşündüğümüze, sinir sistemimizin davranışlarımızı ve kişiliklerimizi gibi,  neler hissedip ne şekilde hareket ettiğimize kadar beynimizin yapısını ve potansiyelini keşfedeceksiniz. 

6) Physics (13-24 yaş) : Bu kurs programı sayesinde fizik yapbozunun parçalarını bir araya getirerek kapsamlı bir öğrenme deneyimi için kuantum mekaniği, süper iletkenlik veya kozmoloji gibi uzmanlık isteyen dalları da inceleme fırsat bulacaksınız.

Sınıflar
 • * 13 - 15 yaş için 8 - 15 kişi arasıdır ve bölümlere göre değişebilir. (maksimum)
 • * 16 - 24 yaş arasında maksimum öğrenci sayısı belirtilmemektedir.

Konaklama

Yurt, genellikle 1 - 2 kişilik odalar paylaşımlı banyo sunulmaktadır.

Seçilen kurs programına göre tek kişilik banyolu oda opsiyonu da sunulabilmektedir. (*Tercih edilen kursa göre tek kişilik banyolu odalar için ek ücret talep edilmektedir.)

YemeklerHer gün 2 öğün, kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.
Aktiviteler

Dans, disko, Cam Nehri turu, film geceleri, workshoplar, kriket, spor günleri gibi çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. 16-24 yaş grubundaki öğrencilere ayrıca haftanın bir kaç günü kültürel aktiviteler de sunulmaktadır.

Geziler

Haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün gezi (13-15 yaş), 2 haftada 1 tam gün gezi (16-24 yaş) sunulmaktadır. Oxford, Brighton, Bath, Cambridge ve Londra şehirleri, Windsor, Portsmouth, Ortaçağ şehri Canterbury ve mimari açıdan büyüleyici Blenheim Sarayı gezilecek yerlerden bazılarıdır. (*Gezi programları kurs tarihine ve yaş grubuna göre değişiklik göstermektedir.) (*)

Alan Transferleri

Londra Heathrow Havaalanı'ndan öğrencilere ücretsiz alan transferi  sunulmaktadır. Varışlar Pazar dönüşler Cumartesi'dir. (**)

Sağlık SigortasıÖğrencilere okul tarafından ücretsiz sağlık sigortası sunulmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = 6.395 GBP

 • *** Kayıt tarihiniz ve okulun kontenjan durumuna göre OSC tarafından yıl içinde ücret artışı yapılabilmektedir. Güncel ücretler için lütfen eğitim danışmanlarımızdan bilgi alınız.
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

- Tercih edilen kurs programına göre sunulan tek kişilik banyolu oda farkı : 1.100 GBP / 2 Hafta

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca okula varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır. 

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz..

 
Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED