Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oxford University | SBC - Oxford


University of Oxford | SBC International Yaz Okulu

University of Oxford, İngiltere'nin Oxford kentinde bulunan dünya çağında büyük üne sahip bir üniversitedir. Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan ve günümüzde dünyanın en iyi 3 üniversitesi arasında daima kendine yer bulan Oxford Üniversitesi, yaklaşık 130 ülkeden 18000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitenin bulunduğu şehir olan Oxford ülkenin en tarihi kentlerinden birisidir ve başkent Londra'ya uzaklığı sadece 1 saattir.

Oxford Üniversitesi, kendi kendini yöneten 39 kolejin bir çeşit federal sistem içerisinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bunlara ek olarak, çeşitli derneklerce kurulmuş yedi adet özel kolej de üniversiteye dahildir. Oxford'un önemli mezunları arasında pek çok Nobel Ödülü sahibi, 27 Birleşik Krallık başbakanı ve pek çok yabancı devlet başkanı bulunmaktadır.

İngiltere'nin en başarılı yaz okulu organizasyonlarından biri olan SBC (Summer Boarding Courses) tarafından sunulan Oxford Üniversitesi Yaz Okulu programları 16-17 yaş öğrencilerin akademik gelişimini arttırmak ve üniversiteye yönelik dersler sunmak üzere tasarlanmış bir programdır. Programa ait detaylar aşağıdaki gibidir:

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonSBC International (Summer Boarding Courses)
Yaş Aralığı16-17 Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 2 Haftalık Programlar İçin : 30 Haziran, 14 Temmuz, 28 Temmuz 2024
 • - 4 Haftalık Program İçin : 30 Haziran, 14 Temmuz 2024
Eğitimler

7 farklı program seçeneği vardır. Dersler haftada 25 saattir. Programlara katılım için en az B1+ düzeyinde İngilizce dil yeterliliği istenmektedir. Sunulan programlar şunlardır: 

1) Bilgisayar Bilimleri (Computer Science) : Python, Java, HTML ve CSS'de programlama temelleri, gerçek dünyadaki kodlama zorlukları aracılığıyla etkili problem çözme teknikleri, yapay zeka ve robotik gibi en yeni teknolojilerin keşfi gibi dersler sunulmaktadır.

2) Hukuk (Law) : Ceza hukuku, aile hukuku ve sözleşme hukuku alanları dahil olmak üzere, hukuk teorisi ve pratiğindeki temel kavramlar hakkında eğitimler sunulmaktadır.

3) İşletme (Business) : En son iş uygulamaları hakkında bilgi, iş becerileri ve iş İngilizcesinin yanı sıra bütçeleme, finans, pazarlama ve sürdürülebilirlik konularında eğitimler sunulmaktadır.

4) Mühendislik (Engineering) : Termodinamik, makina mühendisliği, akışkanlar dinamiği, aerodinamik ve elektromanyetizma anlayışlarını geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış, üniversite tarzı seminerler, dersler ve workshoplar eşliğinde bir eğitim sunulmaktadır.

5) Politika ve Ekonomi (Politics & Economics) : Çağdaş dünyanın siyasi ve ekonomik temel kavramları hakkındaki anlayışı güçlendirmek, bilgileri genişletmek ve siyasi sistemlerle ilgili ideolojileri değerlendirmek üzere öğrencilere eğitim sunulmaktadır. Bu alanda profesyoneller ve araştırmacıların yer aldığı endüstri deneyimi ziyaretleri de yapılmaktadır.

6) Tıp (Medicine) : Üniversite düzeyinde Tıp okumanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir programdır. Kurs, Birleşik Krallık'ın 1 numaralı tıp üniversitesi başvuru sağlayıcısı olan The Medic Portal ile işbirliği içinde geliştirilir ve sunulur.

7) Uluslararası İlişkiler (International Relations) : Çatışmanın nasıl meydana geldiği ve diplomatik çözümün nasıl sağlanabileceği de dahil olmak üzere, Birleşmiş Milletler gibi önemli uluslararası diplomatik kuruluşlar hakkında eğitimler sunulmaktadır.

Sınıflar15 Kişi (ortalama)
KonaklamaWadham College kampüs içi yurt, tek kişilik odalar, kat paylaşımlı banyo
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerÖğrencilere müfredatın bir parçası olarak her hafta yarım gün sektörel deneyim etkinliği düzenlenmektedir. Ayrıca ders dışı zamanlarda öğrencilerin Oxford şehrini keşfetmelerini sağlayan çok çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenir. Spor, müze ziyaretleri ve nehirde punting gibi önceden ayarlanmış etkinlikler vardır. Öğrencilerin deneyimlerini en üst düzeye çıkarmaları için çok çeşitli akşam etkinlikleri de düzenlenir. Bu etkinlikler arasında resmi üniversite yemekleri, tiyatro gezileri ve kursun sonunda resmi mezuniyet bulunmaktadır.
Geziler

2 Haftada 1 tam ve 1 yarım gün gezi sunulmaktadır.

Örnek Gezi Programı : Londra, Oxford, Museums of Greenwich and Knigthsbridge, Kew Gardens (*)

Alan TransferleriEk ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır. Varışlar Pazar dönüşler Cumartesi'dir. (**)
Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = £5.995
 • - 4 Hafta = £11.990
Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : £130 (tek yön), £250 (çift yön)

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları,  müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED