Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Culford Summer School - Bury St Edmonds


Culford Summer School - İngiltere Yaz Okulu

İngiltere'nin Suffolk bölgesinin tarihi ve sevimli bir kasabası olan Bury St Edmunds'a bağlı Culford köyünde bulunan Culford School, yıl boyunca yatılı ve gündüzlü olarak lise eğitimi veren bir kurumdur.

Bury St Edmunds'a 5 km'lik mesafede 480 dönümlük yemyeşil bir arazi üzerinde konumlanan Culford School, tarihi kampüsünde oldukça geniş olanaklara sahiptir. Modern donanımlı derslikler, açık ve kapalı tenis kortları, kısa golf sahası, badminton sahası, kriket sahası ve 25 metrelik yüzme havuzu bu olanaklardan bazılarına örnek olarak gösterilebilir.

Stansted Havaalanı'na toplu taşımayla 1 saatlik mesafede bulunan Culford School'un Heathrow ve Gatwick havaalanlarına uzaklığı ise toplu taşımayla 2 saattir.

Culford Summer School programları, yaz döneminde 12-17 yaş aralığındaki uluslararası öğrencilere Culford School organizasyonluğunda sunulmaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonCulford School
Yaş Aralığı12-17 Arası
Başlangıç Tarihleri
- 07 Temmuz 2024 - 21 Temmuz 2024 Arası (2 Hafta)
- 21 Temmuz - 04 Ağustos 2024 Arası (2 Hafta)

Programa Pazar günü başlanmaktadır.
Eğitimler

Okulda 6 farklı eğitimi programı bulunmaktadır.

1. Standard Program : Haftada 20 ders saati genel İngilizce eğitimi sunulmaktadır. 

2. Summer Sports Program : Haftada 20 ders saati genel İngilizce eğitiminin yanı sıra basketbol, futbol, tenis, masa tenisi, okçuluk ve tırmanma gibi birçok spor dalının sunulduğu bir programdır.

3. İngilizce + * Tenis Programı : Haftada 20 ders saati genel İngilizce eğitimi + profesyonel tenis koçları tarafından haftada 4 ders tenis eğitimi sunulmaktadır.

4İngilizce + * Binicilik Programı : Haftada 20 ders saati genel İngilizce eğitimi + profesyonel eğitimciler tarafından haftada 4 ders binicilik eğitimi sunulmaktadır.

5İngilizce + * Futbol Programı : Haftada 20 ders saati genel İngilizce eğitimi + profesyonel futbol koçları tarafından haftada 4 ders futbol eğitimi sunulmaktadır.

6İngilizce + * Golf Programı : Haftada 20 ders saati genel İngilizce eğitimi + profesyonel golf koçları tarafından haftada 4 ders golf eğitimi sunulmaktadır.

Sınıflar6-10 Kişi (ortalama)
Konaklama

- Kampüs içi yurt, çoğunlukla 2-3 kişilik, maksimum 8 kişilik odalar, paylaşımlı banyo

YemeklerHer gün 3 öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışındaki zamanlar için çeşitli spor aktiviteleri, yetenek yarışmaları, hazine avı, disco, karaoke vb. gibi aktiviteler sunulmaktadır. 
Geziler

2 haftada 3 tam, 2 yarım gün gezi sunulmaktadır. Örnek Gezi Programı : Londra, Tower of London, Buckingham Palace, Big Ben, Cambridge, River Cam, Kolej Gezileri, Norwich, Kale ve Katedral Gezileri, Southwold (*)

Alan TransferleriÖğrenciler Stansted, Heathrow, Gatwick ve Luton havalimanlarından ücretsiz olarak karşılanmakta ve yolcu edilmektedir. Varışlar ve dönüşler Pazar günüdür. (**)
Sağlık SigortasıOkul tarafından sigorta hizmeti sunulmadığından öğrencilerin sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir. 
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 hafta = 2.590 GBP
Ekstra Ücretler

* Tenis : 200 GBP (haftalık)

* Futbol : 150 GBP (haftalık)

* Binicilik : 300 GBP (haftalık)

* Golf : 200 GBP (haftalık)

- Uçak biletleri, sağlık sigortası ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca okula varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED