Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of London | LSE - Londra


University of London Yaz Okulu - The London School of English

Eğitim kalitesi ve deneyimli eğitmenleriyle adından söz ettiren ve İngiltere'nin en eski dil okullarından birisi olan The London School of English 1912 yılında kurulmuştur. Yıl boyunca İngilizce dil eğitimi veren dil okulu, yaz aylarında ise 15-17 yaş aralığındaki öğrencilere çeşitli akademik kurslar sunmaktadır.

London School of English, eğitimlerini Bloomsbury'de bulunan University of London Senate House binasında vermektedir. Art Deco tasarımıyla dikkat çeken bir bina olan Senate House, geniş bir kütüphaneye sahip son teknoloji ile donatılmış bir eğitim tesisidir. Batman ve James Bond filmlerinin çekiminde de kullanılan bu bina, Londra Moda Haftası'na da ev sahipliği yapmıştır.

Öğrenciler eğitim süresi boyunca Senate House'a 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan International Hall'da konaklayacaklardır. The London School of English organizasyonluğunda sunulan The London School of English Summer School, yaz aylarında 15-17 yaş grubundaki uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır.

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonThe London School of English
Yaş Aralığı15-17 Arası
Tarihler

Programlar 2 haftalık olarak sunulmakta ve Pazar günü başlamaktadır.

 • - 30 Haziran 2024 - 13 Temmuz 2024 Arası
 • - 14 Temmuz 2024 - 27 Temmuz 2024 Arası
 • - 28 Temmuz 2024 - 10 Ağustos 2024 Arası
Eğitimler

Okulda 3 farklı program sunulmaktadır.

1) Business Pioneers (Drivers of Success) : Öğrencilere eğitim ve akademik ziyaretler dahil olmak üzere haftada 26,5 saat eğitim sunulmaktadır. Küresel pazarda başarılı olmak için gereken iletişim becerilerini ve iş zekasını öğrencilere kazandırmayı hedefleyen bir programdır. Program içeriğinde; iyi bir marka nasıl geliştirilir, bir işletmeyi yönetmek için neler gerekir, yeni nesil pazarlama, etkili sunum yapma, ve bütçeleme sanatı gibi daha birçok konu üzerine yoğunlaşılır. Aynı zamanda Londra'nın finans merkezlerine ilgili ziyaretler, Londra merkezli bir şirkete ziyaret ve ünlü yatırımcılar tarafından yapılan konuşmalar program dahilindedir. Programa katılım için minimum B1+ veya IELTS 5.0 İngilizce dil yeterliliği istenmektedir.

2) Global Leaders (Change Makers of Tomorrow) : Öğrencilere eğitim ve akademik ziyaretler dahil olmak üzere haftada 26,5 saat eğitim sunulmaktadır. Değişen ve sürekli gelişen dünyada, öğrencilere tutku, motivasyon ve özgüven kaynağı oluşturma, kültürlerarası dostluklar geliştirmeyi öğrencilere kazandırmayı amaçlayan bir programdır. Program içeriğinde; sürdürülebilir seçimler yapma, topluluk hedefleri, yapay zeka, hukuk, toplum, insan ve teknoloji gibi daha birçok konu üzerine yoğunlaşılır. Aynı zamanda Londra'nın Shoreditch bölgesinde yer alan Parlamento Binası'na ziyaret, Londra merkezli bir şirkete ziyaret ve ünlü yatırımcılar tarafından yapılan konuşmalar program dahilindedir. Programa katılım için minimum B1+ veya IELTS 5.0 İngilizce dil yeterliliği istenmektedir.

3) Digital Media Innovators (The Next Disruptors) : Öğrencilere eğitim ve akademik ziyaretler dahil olmak üzere haftada 26,5 saat eğitim sunulmaktadır. Dijital medya ve medya sektörüne ilgi duyan öğrenciler için tasarlanmış bir programdır. Program sonunda düzenlenecek 48hr Film Challenge için öğrenciler; British Film Institute'de son teknoloji ile donatılmış stüdyo ve ekipmanlarla çalışma fırsatı bulacak ve ekip arkadaşlarıyla beraber Londra'da çekim yapacaklardır. Aynı zamanda Birleşik Krallık'ın en büyük sineması olan BFI IMAX'ta film gösterimi ve ünlü yazar & medya uzmanı tarafından yapılan konuşmalar program dahilindedir. Programa katılım için minimum B1+ veya IELTS 5.0 İngilizce dil yeterliliği istenmektedir.

Sınıflar14 Kişi (ortalama)
Konaklama

Öğrenciler, Senate House'a 10 dakika yürüme mesafesinde yer alan UCL'in yurtlarından birisi olan International Hall'da konaklamaktadır. Tek kişilik odalarda banyo paylaşımlı olarak sunulmaktadır.

Yemekler

Her gün üç öğün yemek sunulmaktadır.

Aktiviteler

Ders dışındaki zamanlar için karaoke, disko, crazy golf, trambolin vb. gibi aktiviteler sunulmaktadır.

Geziler

Haftada 1 tam ve 1 yarım gün gezi sunulmaktadır. Örnek Gezi Programı : Hampton Court, West End of London, Windsor Castle, Adventure Theme Park, Buckingham Palace, London Eye, Thorpe Park, Oxford Street (*) 

Alan Transferleri

Londra havalimanlarından transfer okul tarafından ücretsiz yapılmaktadır.  Varışlar Pazar, dönüşler ise Cumartesi günü yapılmaktadır. (**)

Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

 • - 2 Hafta = £3.800
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca okula varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED