Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oxford University Yaz Okulu - Oxford


University of Oxford - İngiltere Yaz Okulu

University of Oxford, İngiltere'nin Oxford kentinde bulunan dünya çağında büyük üne sahip bir üniversitedir. Üniversitenin kuruluşu 1200'lü yılların başına dayanmaktadır ve İngilizce konuşan dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Günümüzde dünyanın en iyi 3 üniversitesi arasında daima kendine yer bulan Oxford Üniversitesi, yaklaşık 130 ülkeden 18000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitenin bulunduğu şehir olan Oxford ülkenin en tarihi kentlerinden birisidir ve başkent Londra'ya uzaklığı sadece 1 saattir

Oxford Üniversitesi, kendi kendini yöneten 39 kolejin bir çeşit federal sistem içerisinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bunlara ek olarak, çeşitli derneklerce kurulmuş yedi adet özel kolej de üniversiteye dahildir. Oxford'un önemli mezunları arasında pek çok Nobel Ödülü sahibi, 27 Birleşik Krallık başbakanı ve pek çok yabancı devlet başkanı bulunmaktadır.

Oxford University Yaz Okulu programlarında çeşitli yaz okulu organizasyonları tarafından 18 yaşından küçük uluslararası öğrencilere akademik eğitimler sunulmaktadır. Bu yaz okulu organizasyonlarından en ünlüleri Oxford Royale Academy ve SBC International (Summer Boarding Courses)'dır.

Oxford Royale Academy Yaz Okulu program detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

SBC International tarafından sunulan Oxford Üniversitesi Yaz Okulu programları ise aşağıdaki gibidir:

PROGRAM DETAYLARI (2022)
Organizasyon SBC International (Summer Boarding Courses)
Yaş Aralığı 15-17 Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 2 Haftalık Programlar İçin : 3 Temmuz, 17 Temmuz veya 31 Temmuz 2022
 • - 4 Haftalık Program İçin : 3 Temmuz veya 17 Temmuz 2022
Eğitimler

4 farklı program seçeneği vardır. Dersler haftada 20 saattir. Programlara katılım için minimum B1 (intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir. Sunulan programlar şunlardır: 

1) Business : En son iş uygulamaları hakkında bilgi, iş becerileri ve iş İngilizcesinin yanı sıra bütçeleme, finans, pazarlama ve sürdürülebilirlik konularında eğitimler sunulmaktadır.

2) International Relations : Çatışmanın nasıl meydana geldiği ve diplomatik çözümün nasıl sağlanabileceği de dahil olmak üzere, Birleşmiş Milletler gibi önemli uluslararası diplomatik kuruluşlar hakkında eğitimler sunulmaktadır.

3) Law : Ceza hukuku, aile hukuku ve sözleşme hukuku alanları dahil olmak üzere, hukuk teorisi ve pratiğindeki temel kavramlar hakkında eğitimler sunulmaktadır

4) Medicine : üniversite düzeyinde Tıp okumanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir programdır. Kurs, Birleşik Krallık'ın 1 numaralı tıp üniversitesi başvuru sağlayıcısı olan The Medic Portal ile işbirliği içinde geliştirilir ve sunulur.

Sınıflar 15 Kişi (maksimum)
Konaklama Kampüs içi yurt, 1-2 kişilik odalar, kat paylaşımlı banyo
Yemekler Her gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler Ders dışı zamanlarda öğrencilerin Oxford şehrini keşfetmelerini ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlarıyla vakit geçirmelerini sağlayan çok çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenir. Spor, müze ziyaretleri ve punting gibi önceden ayarlanmış etkinlikler vardır; ayrıca öğrencilerin şehir merkezinde boş zaman geçirmeleri için fırsatlar sunulmaktadır. Öğrencilerin deneyimlerini en üst düzeye çıkarmaları için çok çeşitli akşam etkinlikleri de düzenlenir. Bu etkinlikler arasında resmi üniversite yemekleri, tiyatro gezileri ve kursun sonunda resmi mezuniyet bulunmaktadır.
Geziler

Haftada 1 tam gün gezi sunulmaktadır.

Gezilerden bazıları : Londra, Oxford, Bath

Alan Transferleri Ek ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır.
Sağlık Sigortası Sağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = 4.950 GBP
 • - 4 Hafta = 9.900 GBP
Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : 90 GBP (tek yön)

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED