Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Oxford University Yaz Okulu - Oxford


University of Oxford - İngiltere Yaz Okulu

University of Oxford, İngiltere'nin Oxford kentinde bulunan dünya çağında büyük üne sahip bir üniversitedir. Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan ve günümüzde dünyanın en iyi 3 üniversitesi arasında daima kendine yer bulan Oxford Üniversitesi, yaklaşık 130 ülkeden 18000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitenin bulunduğu şehir olan Oxford ülkenin en tarihi kentlerinden birisidir ve başkent Londra'ya uzaklığı sadece 1 saattir.

Oxford Üniversitesi, kendi kendini yöneten 39 kolejin bir çeşit federal sistem içerisinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bunlara ek olarak, çeşitli derneklerce kurulmuş yedi adet özel kolej de üniversiteye dahildir. Oxford'un önemli mezunları arasında pek çok Nobel Ödülü sahibi, 27 Birleşik Krallık başbakanı ve pek çok yabancı devlet başkanı bulunmaktadır.

Oxford University Yaz Okulu programlarında çeşitli yaz okulu organizasyonları tarafından 18 yaşından küçük uluslararası öğrencilere akademik eğitimler sunulmaktadır. Bu yaz okulu organizasyonlarından en ünlüleri Oxford Royale Academy ve SBC International (Summer Boarding Courses)'dır.

Oxford Royale Academy Yaz Okulu program detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

SBC International tarafından sunulan Oxford Üniversitesi Yaz Okulu programları ise aşağıdaki gibidir:

PROGRAM DETAYLARI (2023)
OrganizasyonSBC International (Summer Boarding Courses)
Yaş Aralığı16-17 Arası
Başlangıç Tarihleri
 • - 2 Haftalık Programlar İçin : 2 Temmuz, 16 Temmuz veya 30 Temmuz 2023
 • - 4 Haftalık Program İçin : 2 Temmuz veya 16 Temmuz 2023
Eğitimler

7 farklı program seçeneği vardır. Dersler haftada 25 saattir. Sunulan programlar şunlardır: 

1) Business : En son iş uygulamaları hakkında bilgi, iş becerileri ve iş İngilizcesinin yanı sıra bütçeleme, finans, pazarlama ve sürdürülebilirlik konularında eğitimler sunulmaktadır. Programa katılım için minimum B2 (upper intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir.

2) International Relations : Çatışmanın nasıl meydana geldiği ve diplomatik çözümün nasıl sağlanabileceği de dahil olmak üzere, Birleşmiş Milletler gibi önemli uluslararası diplomatik kuruluşlar hakkında eğitimler sunulmaktadır. Programlara katılım için minimum B2 (upper intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir.

3) Law : Ceza hukuku, aile hukuku ve sözleşme hukuku alanları dahil olmak üzere, hukuk teorisi ve pratiğindeki temel kavramlar hakkında eğitimler sunulmaktadır. Programa katılım için minimum B1 ( intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir.

4) Medicine  : Üniversite düzeyinde Tıp okumanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir programdır. Kurs, Birleşik Krallık'ın 1 numaralı tıp üniversitesi başvuru sağlayıcısı olan The Medic Portal ile işbirliği içinde geliştirilir ve sunulur. Programa katılım için minimum B2 (upper intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir.

5) Engineering : Termodinamik, makina mühendisliği, akışkanlar dinamiği, aerodinamik ve elektromanyetizma anlayışlarını geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış, üniversite tarzı seminerler, dersler ve workshoplar eşliğinde bir eğitim sunmaktadır. Programa katılım için minimum B2 (upper intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir.

6) Politics and Economics  : Çağdaş dünyanın siyasi ve ekonomik temel kavramları hakkındaki anlayışı güçlendirmek, bilgileri genişletmek ve siyasi sistemlerle ilgili ideolojileri değerlendirmek üzere öğrencilere eğitim sunulmaktadır. Bu alanda profesyoneller ve araştırmacıların yer aldığı endüstri deneyimi ziyaretleri de yapılmaktadır. Programa katılım için minimum B2 (upper intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir.

7) Mathematics : Grup teorisi, Fraktallar, kinematik ve koşulluk olasılık gibi konuların işlendiği, üniversite düzeyinde matematiği deneyimlemek isteyen öğrencilere yönelik sunulan bir eğitimdir. Programa katılım için minimum B1 ( intermediate) İngilizce seviyesi istenmektedir.

Sınıflar15 Kişi (maksimum)
KonaklamaKampüs içi yurt, 1-2-3 kişilik odalar, kat paylaşımlı banyo
YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
AktivitelerDers dışı zamanlarda öğrencilerin Oxford şehrini keşfetmelerini ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlarıyla vakit geçirmelerini sağlayan çok çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenir. Spor, müze ziyaretleri ve nehirde punting gibi önceden ayarlanmış etkinlikler vardır; ayrıca öğrencilerin şehir merkezinde boş zaman geçirmeleri için fırsatlar sunulmaktadır. Öğrencilerin deneyimlerini en üst düzeye çıkarmaları için çok çeşitli akşam etkinlikleri de düzenlenir. Bu etkinlikler arasında resmi üniversite yemekleri, tiyatro gezileri ve kursun sonunda resmi mezuniyet bulunmaktadır.
Geziler

Haftada 1 tam gün gezi sunulmaktadır. Gezilerden bazıları : Londra, Oxford, Museums of Greenwich and Knigthsbridge, Kew Gardens

Alan TransferleriEk ücret karşılığında Londra Heathrow Havalimanı'ndan transfer hizmeti sunulmaktadır. Varışlar pazar dönüşler Cumartesi'dir.
Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 Hafta = £5.995
 • - 4 Hafta = £11.990
Ekstra Ücretler

- Havalimanı Transferi : £120 (tek yön), £240 (çift yön)

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED