Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Dragon School | OSC - Oxford


The Dragon School - OSC - İngiltere Yaz Okulu

İngiltere'nin en prestijli yatılı okullarından biri olarak 1877 yılında kurulmuş olan The Dragon School yıl boyunca eğitim veren köklü bir okuldur. Kampüs olanakları, konumu ve güvenli bir okul olmasıyla da ön plana çıkar Dragon school yaz döneminde ise 9-12 yaş grubundaki öğrencilere kapılarını açmaktadır.

Öğrencilere etkileyici bir kampüs ortamında interaktif eğitim, problem çözme, sunum, grup çalışması gibi öğrencilerin gelecekteki çalışmalarına fayda sağlayacak olan bu program The Dragon School kampüsünde junior öğrencilere unutulmaz bir fırsatı sunmaktadır.  Okul Oxford şehir merkezine toplu taşımayla 15 dakika iken, 30 dk yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

The Dragon School Yaz Okulu programı yaz dönemimde akademik anlamda kendini geliştirmek isteyen 09-12 yaş arası öğrenciler için Oxford Summer Courses (OSC) tarafından düzenlenmektedir.

PROGRAM DETAYLARI (2023)
OrganizasyonOxford Summer Courses (OSC)
Yaş Aralığı09 -12 Arası
Başlangıç Tarihleri
09 Temmuz 2023 - 05 Ağustos 2023 arasıdır. Programlar Pazar günü  başlamaktadır.
Eğitimler

8 Farklı program alternatifi sunulmaktadır. Haftada 16 ders saati eğitim verilmektedir. Öğrencilerin akademik kurslar için minimum B1 seviyesinde İngilizceye sahip olması tavsiye edilmektedir.

1. Enterprise Explorers : Program içerisinde ticaret yapmak,  rekabetin olduğu alanda bir markayı öne çıkarmak, yeni bir ürün oluşturup pazarlamak, gelecekte iş anlamında büyüme ve gelişme konularında eğitim sunulmaktadır. 

2. History Explorers : Geçmiş toplumlardaki siyasi, kültürel ve sosyal değişimlerden dünyamızın bugün nasıl göründüğünü ve işleyiş biçimini şekillendirmeye yardımcı olan önemli olaylara, dönemlere ve miraslara kadar bir dizi konu hakkında bilgi edineceksiniz.

3. Law Explorers : Bu program ile yasayı ve adalet sistemini kavrayıp ve uygulamalarına katılıp katılmadığınızı tartışabilecek, etkileşimli çalışma grupları ve tek başına araştırmaların bir kombinasyonu yoluyla yasaların nasıl oluşturulduğunu öğrenme fırsatı bulacaksınız. Kurs ilerledikçe, bir avukat yaşamının nasıl bir şey olduğunu ve bir mahkeme salonunda gerçekte neler olduğunu keşfedebileceksiniz.

4. Math Explorers : Bu program ile Matematik kalıplarını nasıl analiz edeceğinizi, sayısal engelleri nasıl çözeceğinizi ve günlük yaşamda matematik problemlerinin nasıl var olduğuna bakın öğreneceksiniz. Uygulamalı matematiğin temellerini keşfedecek ve geometrik matematikten cebir ve istatistiğe kadar çeşitli alanlarda bilginizi geliştireceksiniz.

5. Story Explorers : Bu programda nasıl bir karakter yaratacağınızı, bir olay örgüsünü nasıl yapılandıracağınızı ve okuyucunun dikkatini nasıl çekeceğinizi ve ardından her sayfada nasıl tutacağınızı öğreneceksiniz. Çizgi romanlarla etkileşimli maceralar yaratabilir, fotoğrafların modern anlatımdaki rolüne bakabilir veya İngiltere'nin en sevilen yazarlarından ilham alabilirsiniz.

6. Science Explorers : Bizi çevreleyen her şey hücrelerden, genlerden, atomlardan ve moleküllerden oluşur. Bu kursta evrensel bilim dilini öğrenip onu her şeye uygulayabilirsiniz! Program süresi boyunca yaşamın kökeninden uzayı keşfetmeye kadar merakınızı uyandıracak, gözlüğünüzü ve laboratuvar önlüğünüzü kapıp hayatın reçetesine heyecan verici bir yolculuğa çıkma imkânı bulabileceksiniz.

7.Technology Explorers : Bu program sayesinde programlama ve elektronik, tasarım veya modellemenin temellerini atacak ve daha fazlasını öğreneceksiniz.

8. Medicine Explorers : Kurs öğrencilere vücudun nasıl iyileştiğinden bir doktor olarak çalışmanın nasıl bir şey olduğuna kadar bir dizi büyüleyici ve bilgilendirici konuyu ele almaktadır. Sürükleyici, etkileşimli çalışma grupları ve yalnız araştırma yoluyla, hastaları tedavi etmeyi ve onlarla iletişim kurmayı öğreneceksiniz.

Sınıflar15 Kişi (maksimum)
Konaklama

Kampüs içi yurt, 5-8 kişilik oda, paylaşımlı banyo

YemeklerHer gün 2 öğün (kahvaltı ve akşam yemeği) sunulmaktadır.
AktivitelerÖğrenciler ders dışında çeşitli aktivitelere katılabilmektedir. Kriket, el sanatları, hazine avı, bowling, trambolin, yüzme, disko bu aktivitelerden bazılarıdır.
Geziler

Haftada 2 tam gün gezi sunulmaktadır. Gezilerden bazıları Oxford'un tarihi yerlerinde yürüyüş, Warwick Castle turu,  Bristol'de Bilim Müzesi Ziyareti gibi ilgi çekici yerleri sunmaktadır.

Alan TransferleriLondra Heathrow Havalimanı'ndan öğrencilere ücretsiz transfer hizmeti sunmaktadır. Varışlar Pazar dönüşler Cumartesidir.
Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
PAKET ÜCRETLER
 • - 2 hafta = 3.190 GBP
 • - 3 hafta = 4.785 GBP
 • - 4 hafta = 6.380 GBP
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED