Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Moulton College Yaz Okulu - Northampton


Moulton College - British Summer School - İngiltere Yaz Okulu

1954 yılında kurulmuş olan ve 2002 yılında Science College ismini alan Moulton School Northampton şehrinde Moulton Köyüne kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Yıl boyunca 11-18 yaşındaki öğrencilere eğitim veren Moulton School, Birmingham Havalimanı'na arabayla 1 saatlik mesafede Londra'ya ise toplu taşımayla 2,5 saat uzaklıktadır. Kampüs alanı, sunduğu ders dışı etkinlikler ile dikkat çeken Moulton College kampüsünü yaz aylarında uluslararası öğrencilerin kamp deneyimlerine açmaktadır.

British Summer School organizasyonluğunda sunulan ve 15-19 yaş grubundaki öğrencilerin katılım gösterebildiği Moulton College Yaz okulu ile siz de unutulmaz bir deneyim elde edebilirsiniz.  

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonBritish Summer School 
Yaş Aralığı15-19 Arası
Tarihler30 Haziran 2024 - 10 Ağustos 2024 arasıdır. Programlar pazar günü başlamaktadır. 
Eğitimler

3 farklı program alternatifi sunulmaktadır. Programlara katılım için minimum B1 seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir.

1) Leaders of the Future : Öğrencilere haftada 20 saat Core English / Temel İngilizce, Learning & Innovation / öğrenme ve inovasyon, Focus Leadership /  Liderlik odaklı dersler olarak 3 tür eğitim sunulmaktadır. Öğrenciler İngilizce dersinde sözlü, yazılı ve dil bilgisi becerilerini geliştirirken, learning & Innovasyon içeriğinde öğrencilerin bilgi, beceri ve kişiliklerini yansıtan, işbirliği içinde çalışmalarını sağlayan proje bazlı dersleri görmektedir. Bu sayede eleştirel düşünme, iletişim, yaratıcılık, işbirliği konularında kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır. Dersler akademik İngilizce, ticaret, finans, sigorta, bankacılık, ofis ortamı gibi alanlarda öğrencilerin İngilizce becerilerini ve kelime bilgisini geliştirmeye odaklıdır. Future Leaders dersleri ise farkındalık, özgüven, iletişim, organizasyon, personal yönetimi, stres yönetimi gibi liderlik nitelikleri geliştirecek konular hakkında öğrencilerin bilgi ve ilgi alanların geliştirmek üzerine tasarlanmıştır.

2) Entrepreneours of the Future : Öğrencilere haftada 20 saat Core English / Temel İngilizce, Learning & Innovation / öğrenme ve inovasyon, Focus Entrepreneurship/  Girişimcilik odaklı konuların yer aldığı 3 tür eğitim sunulmaktadır. Öğrenciler İngilizce dersinde sözlü, yazılı ve dil bilgisi becerilerini geliştirirken, learning & Innovasyon dahilinde kişiliklerini yansıtan, işbirliği içinde çalışmalarını sağlayan proje bazlı dersler sunmaktadır. Dersler akademik İngilizce, ticaret, finans, sigorta, bankacılık, ofis ortamı gibi alanlarda öğrencilerin İngilizce becerilerini ve kelime bilgisini geliştirmeye odaklıdır.  Future Entrepreneurs dersleri ise rekabetçi iş dünyasına giriş yapmayı düşünen öğrenciler için iyi bir temel oluşturmayı amaçlamaktadır. Girişimciliğin temelleri, finansal analiz, risk yönetimi, pazarlama stratejisi, SMART eylem planı işlenen konulardan bazılarıdır.

3) Graduates of the Future : Öğrencilere haftada 18,5 saat Core English / Temel İngilizce, Learning & Innovation / öğrenme ve inovasyon, Focus University / Üniversite odaklı konuların yer aldığı 3 tür eğitim sunulmaktadır. Dersler akademik İngilizce, ticaret, finans, sigorta, bankacılık, ofis ortamı gibi alanlarda öğrencilerin İngilizce becerilerini ve kelime bilgisini geliştirmeye odaklıdır.  Focus University dersleri ise başvuru süresince gerekli olacak becerileri geliştirmek özellikle UK'de bir üniversitede eğitim görmenin ve yaşamanın temellerini tanıtmayı amaçlamaktadır.Akademik essay yazma, mülakat eğitimi, sunum becerileri, araştırma becerileri, ekip çalışması, UK'de üniversite hayatı işlenen konulardan bazılarıdır.Program içinde üniversite ziyaretleri de yapılmaktadır.

- Dileyen öğrenciler ek ücret ödeyerek haftada 6 saat sunulan Food Innovation, Golf veya Horse Riding opsiyonel derslerini programlarına dahil edebilir. 

Sınıflar14 Kişi (ortalama)
Konaklama

Kampüs içi yurt, 1-2 kişilik özel banyolu odalar 

Yemekler

Her gün üç öğün yemek sunulmaktadır.

Aktiviteler

Ders dışındaki zamanlar için yüzme, tenis, futbol, voleybol, modelleme, salsa, basketbol, yoga gibi aktiviteler sunulmaktadır. (Tercih edilen akademik programa göre aktiviteler değişiklik gösterebilir.)

Geziler

Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri tam gün gezi organize edilir. Örnek Gezi Programı : Leicester Square, Oxford Street, Piccadilly Circus, Big Ben, Buckingham Palace, Covent Garden, Madame Tussauds, Riverboat Cruise (Tercih edilen akademik programa göre geziler değişiklik gösterebilir) (*) 

Alan Transferleri

Londra Heathrow, Londra Stansted veya Birmingham havalimanlarından transfer okul tarafından ücretsiz yapılmaktadır.  Varışlar Pazar, dönüşler ise Cumartesi günü yapılmaktadır. (**)

Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

 • - Leaders of the Future / Entrepreneurs of the Future / Graduates of the Future
 • - 2 Hafta = £3.350
 • - 3 Hafta = £5.025
 • - 4 Hafta = £6.700
 • - 5 Hafta = £8.375
 • - 6 Hafta = £10.050
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

- Food Innovation: £275 (Haftalık), Golf : £325 (Haftalık), Horse Riding: £325(Haftalık)

- IELTS (paper based Academic) : £500 (2 hafta - Perşembe Sınav) (***)

- IELTS (paper based Academic) : £600 (2 hafta - Cumartesi Sınav)  / 1 ekstra gece dahil (***)

- Cambridge (C1 Advanced - Paper based) : £450 (2 hafta) (***)

- Cambridge (C1 Advanced - Paper based) : £500 (3 hafta) (***)

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca okula varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

(***) IELTS ve Cambridge sınavları program sonunda yapılmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED