Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Clayesmore School | British Summer School - Bournemouth


Clayesmore School - British Summer School - İngiltere Yaz Okulu

İngiltere'nin Dorset kentindeki Iwerne Minster köyünde 1896 yılında kurulmuş olan Clayesmore School, yıl boyunca 08-18 yaş aralığındaki öğrencilere yatılı ve gündüzlü eğitim veren karma ve köklü okullardan biridir. Heathrow Havalimanı'na arabayla 2 saatlik mesafede yer alan Clayesmore School Bristol'a arabayla 1,5 saat ve Bournemouth 'a 30 dk uzaklıktadır.

British Summer School organizasyonluğunda sunulan ve 11-17 yaş grubundaki öğrencilerin katılım gösterebildiği Clayesmore School Yaz okulu ile siz de unutulmaz bir deneyim elde edebilirsiniz. Exportise Summer school ile aynı kampüsü kullanan Clayesmore School Yaz Okulu bünyesinde genel İngilizce eğitimi almakla kalmaz çeşitli alanlarda gelişiminizi de destekleyen programlara da dahil olabilirsiniz. 

PROGRAM DETAYLARI (2024)
OrganizasyonBritish Summer School 
Yaş Aralığı11-17 Arası
Tarihler07 Temmuz 2024 - 10 Ağustos 2024 arasıdır. Programlar pazar günü başlamaktadır. 
Eğitimler

1) Artists of the Future (11-17 yaş) : Öğrencilere haftada 20 saat Core English / Temel İngilizce, Learning & Innovation / öğrenme ve inovasyon, Focus Art /  Sanata odaklanma alanında 3 tür eğitim sunulmaktadır. Öğrenciler İngilizce dersinde sözlü, yazılı ve dil bilgisi becerilerini geliştirirken, learning & Innovasyon içeriğinde öğrencilerin bilgi, beceri ve kişiliklerini yansıtan, işbirliği içinde çalışmalarını sağlayan proje bazlı dersleri görmektedir. Bu sayede eleştirel düşünme, iletişim, yaratıcılık, işbirliği konularında kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır. Focus Arts dersleri ise sanat tarihi, sanatsal ifade, işletme ve girişimcilik, çağdaş sanat trendleri, yaratıcılık ve fikir üretme gibi sanata dayalı bir dizi konu hakkında öğrencilerin bilgi ve ilgi alanların geliştirmek üzerine tasarlanmıştır. Bu program içerisinde öğrencilere ilham olacak geziler düzenlenmektedir.

2) Boarders of the Future (11-15 yaş) : Öğrencilere haftada 20 saat Core English / Temel İngilizce, Learning & Innovation / öğrenme ve inovasyon, Focus Boarding /  yatılı okul konseptine odaklanma alanında 3 tür eğitim sunulmaktadır. Öğrenciler İngilizce dersinde sözlü, yazılı ve dil bilgisi becerilerini geliştirirken, learning & Innovasyon dahilinde kişiliklerini yansıtan, işbirliği içinde çalışmalarını sağlayan proje bazlı dersler sunmaktadır. Öğrenciler Focus Boarding içeriğinde Birleşik Krallık'ta yatılı bir okula başvurma, yatılı okulda eğitim görme ve yaşama anlamında bazı temel bilgiler öğrenirler. Yatılı okul başvuru rehberliği, ingiliz edebiyatı, ingiliz eğitim sistemi, mülakat eğitimi, zihinsel aritmetik bu ders için tasarlanmış konulardan bazılarıdır. 

Sınıflar14 Kişi (ortalama)
Konaklama

Kampüs içi yurt, 2-5 kişilik odalar, paylaşımlı banyo 

Yemekler

Her gün üç öğün yemek sunulmaktadır.

Aktiviteler

Ders dışındaki zamanlar için yüzme, tenis, futbol, voleybol, modelleme, kriket, yoga, basketbol drama, parti gibi aktiviteler sunulmaktadır. (Tercih edilen programa göre aktiviteler değişiklik göstermektedir.)

Geziler

Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri tam gün gezi organize edilir. Örnek Gezi Programı : Bristol's Arnolfini Art Gallery, Will's Memorial Building, şehir merkezinde Cafe, alışveriş, Southampton'ın simgesel yerlerine gezi, Titchfield Abbey (Tercih edilen programa göre geziler değişiklik göstermektedir)  (*) 

Alan Transferleri

Londra Heathrow, Londra Gatwick veya Bristol havalimanlarından transfer okul tarafından ücretsiz yapılmaktadır.  Varışlar Pazar, dönüşler ise Cumartesi günü yapılmaktadır. (**)

Sağlık SigortasıSağlık sigortası okul tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

 • - Artists of the Future / Boarders of the Future 
 • - 2 Hafta = £3.150
 • - 3 Hafta = £4.725
 • - 4 Hafta = £6.300 
 • - 5 Hafta = £7.875
Ekstra Ücretler

- Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

NOTLAR

(*) Okullar gezi programını örnek olarak vermekte olup, gezi program destinasyonlarını  hava koşulları, müsaitlik durumu veya başka dış  etkenler nedeniyle değiştirme hakkını okul kendisinde saklı tutmaktadır. Ayrıca okula varış ve ayrılış günlerinde gezi programlarına katılım olmamaktadır.

(**) Havalimanı transfer gün ve saatleri belirlidir. Bu saatler ve günler dışında ek ücret istenmektedir. Transfer için danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED