Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of Central Lancashire - Preston


Central Lancashire Üniversitesi (Uclan-University of Central Lancashire)

Giderek her açıdan gelişen dünyada insanlar geleceklerine çok daha iyi dinamiklerle yön verme şanslarını bulabiliyorlar. Dijital ortam ve teknoloji alanında ortaya çıkan yenilikler buna en önemli şekilde bir örnek teşkil ediyor. Çoğu farklı alanda istihdam edilebilmesi ve başarılı bir kariyere sahip olunabilmesi için bu duruma karşılık verecek bir üniversiteden mezuniyet gerekiyor.

Öğrenciler belli başlı bazı programlara dâhil olarak kendilerini geliştiriyor ve mezuniyetlerinin ardından ilk iş kariyerlerine sağlam adımlar atabiliyorlar. İlgi alanları öğrenciden öğrenciye değişebiliyor. Bu bakımdan üniversitelerin hangilerinde bir bölüm çeşitliliği varsa tercihleri onlardan yana yapmak gerekiyor.

Yurtdışı üniversiteleri bu yöndeki beklentilere en iyi şekilde karşılıklar verebiliyor. Bu yüzden de öğrencilerin pek çoğu, daha iyi eğitim imkânlarından yararlanabilmek adına üniversiteyi yurtdışında okumak yönünde bir karar alıyorlar. Global kapsamda İngiltere, üniversite eğitimleri ve branş çeşitliliği bakımından iyi bir vizyonla her zaman kendisini öne çıkarıyor. Çoğu öğrenci, oldukça gelişmiş ve ayrıca da köklü İngiltere’nin çeşitli üniversitelerine gitmeyi hedefliyor.

Bir devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren University of Central Lancashire, en güzel adaylardan biri olarak daima öne çıkıyor.1828 yılına kadar uzanan ve çok eski bir tarihe sahip University of Central Lancashire üniversitesi, “The Institution For The Diffusion Of Useful Knowledge” adıyla ilk kez eğitim alanında hizmetler vermeye başlamıştır. Sonrasında ise Preston Politeknik ismini 1973 yılında alarak bu şekilde faaliyetlerini sürdürmüştür. Yıl 1992 olduğunda ise Kraliyet onayı ile yeni adı, University of Central Lancashire olarak belirlenmiştir. Üniversite statüsünü de tam bu yılda elde etmiştir.

Kampüsleri bakımından  öğrencilerin beklentilerini iyi bir şekilde karşılayacak olanaklara sahip olan Uclan'ın her bir kampüsü şehir merkezine oldukça yakındır. Şehir kampüsü Preston’da bulunan üniversitenin diğer bir kampüsü Burnley'de ve nükleer & enerji ile ilgili araştırma programları için kullanılan kampüsü ise Westlakes Cumbria’da bulunmaktadır. 2012 yılında 53 milyon Euro’ya Kıbrıs’ta da bir kampüs açmıştır Şehir ve kampüsler arası ulaşım ihtiyaçlarını en konforlu ve sorunsuz bir biçimde karşılıyorlar.

Birleşik Krallığın en büyük kapsamdaki 5.üniversitesi olan Uclan, yaklaşık 38 binden fazla öğrenciye alanında eğitimler veriyor. 100 farklı ulustan gelen öğrenciler bu köklü üniversitede kendi branşları doğrultusunda istedikleri programa dahil olabiliyorlar.

University of Central Lancashire Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

University of Central Lancashire lisans bölümleri arasında mevcut olan seçenekler, birçok farklı ülkeden gelen her bir öğrencinin isteklerine en iyi şekilde karşılık verebiliyor. Üniversite tarafından belirlenen belli başlı bazı resmi şartlara uyum sağlanması halinde her biri gelişime açık öğrenci burada eğitimlerine başlayabiliyor.

Genel itibariyle bu üniversitede;

- Accounting and Finance,

- Business and Economics,

- Civil Engineering,

- Chemical Engineering,

- Computer Science

- Animation ve

- Archaeology gibi birtakım bölümlere dahil olunabiliyor.

İlgili kabul şartları doğrultusunda belirlenen eğitim takvimi planına göre lisans eğitimleri alınabiliyor. Bu anlamda lise not ortalamanızın GPA) minimum 60/100 olması gerekmektedir. Üniversitede eğitim alabilmek için IELTS UKVI Akademik skorunun ise 6,0 ve üzeri olması beklenmektedir.

 University of Central Lancashire Lisans Program Fiyatları

Her bir üniversitenin, kendi eğitim prensiplerine yönelik olarak öğrencilerden talep ettikleri bazı ücretler vardır. Bu ücretler, ilgili kurum yetkililerince yapılan birtakım analiz ve değerlendirmeler neticesinde ortaya çıkar. Değerlendirmelerde genel olarak eğitim alınacak bölümün türü ve onun nitelikleri üzerinde durulur. Bu şekilde belirli bir maliyet ortaya çıkarılır. Uclan -University of Central Lancashire bünyesinde de bunu görebilmek daima mümkündür.

University of Central Lancashire 2022-2023 yılı için belirlenmiş lisans program fiyatı 14.250 Pound’dur.

University of Central Lancashire lisans programlarının tümünü incelemek için burayı takip edebilirsiniz.

University of Central Lancashire Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Başarılı bir lisans eğitiminden sonra öğrenciler kariyerlerinde farklı kapılar açmak için yüksek lisans eğitimi de almaktadırlar. Yurtdışında yüksek lisans eğitim kalitesi, yaşam standartları ve iş olanakları anlamında çoğu başarılı öğrenciye oldukça cazip gelmektedir ve Uclan'da çoğu yüksek lisans adayı geniş yelpazedeki programlardan kendisine uygun programı bulabilmektedir.

University of Central Lancashire, yüksek lisans programları doğrultusunda da öğrencilerini oldukça destekleyici bir misyona sahiptir. Bu üniversitenin yüksek lisans bölümleri arasında;

- Accounting Financial Management,

- Business,

- Economy,

- Engineering and Sciences ve

- Medicine and Life Sciences gibi çeşitli bölümler yer alıyor.

Bu programlara kabul edilme şartları arasında iyi bir lisans diplomasının sunulması ve IELTS sınavından minimum 6,5 üzeri bir derecenin alınması gerekliliği bulunmaktadır.

 University of Central Lancashire Yüksek Lisans Program Fiyatları

Birleşik Krallık’ta tercih edilen üniversiteler arasında bulunan University of Central Lancashire, yüksek lisans alanında oldukça üst düzey eğitimler verebiliyor.

University of Central Lancashire 2022-2023 yılı yüksek lisans program fiyatı 14.500 Pound olarak belirlenmiştir.

University of Central Lancashire yüksek lisans programlarının tümünü incelemek için burayı takip edebilirsiniz.

University of Central Lancashire Konaklama Seçenekleri

Çoğu öğrencinin ilgi odağında olan Uclan - University of Central Lancashire, konaklama konusunda da tüm taleplere birçok farklı alternatif sunabiliyor.

Üniversitenin kendisine ait, konforlu şekilde kalınabilecek bazı yurtları bulunuyor. Yine istenirse özel konaklama yerleri de tercih edilebiliyor.

University of Central Lancashire Dünya Sıralaması

- University of Central Lancashire, The Times Higher Education 2021’e göre Dünya üniversite sıralamasında 801. sırada yer almıştır.

- CWUR (The Center for World University Rankings) 2020-2021 sıralamasında 19.788 üniversite arasından 1334. sırada yer bulmuştur.

- QS World University Ranking’de kendisine 801. sırada yer verilmiştir.

Neden University of Central Lancashire?

Yurtdışı üniversite eğitimleri doğrultusunda University of Central Lancashire tercih eden öğrencilerin sayıları oldukça fazladır. University of Central Lancashire bünyesinde profesyonel eğiticilerden iyi nitelikte dersler alınabiliyor.

Her bir öğrenciyle kurum bünyesinde en yakından ilgileniliyor. Mezun olunmasının akabinde tüm öğrencilere rehberlikte bulunuluyor. Kaliteli derslikleri ve rahat çalışma ortamları sayesinde öğrenciler burada memnun edici bir şekilde vakit geçirebiliyorlar.

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED