Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Bournemouth University - Bournemouth


Bournemouth Üniversitesi (Bournemouth University)

1922 yılında kurulmuş olan ve Prestijli “The Guardian” Üniversite Rehberi’nde (The Guardian University Guide) yeni üniversiteler arasında bir numarada yer alan Bournemouth University (BU), İngiltere'nin güney kıyısındaki sahil kasabasında bulunan bir devlet üniversitesidir. Profesyonel eğitime odaklanmış modern bir kurum olan Bournemouth Üniversitesi, eğitim, araştırma ve uygulamanın birleşmesi yoluyla öğrenime ilham veren, bilgiyi ilerleten ve toplumu zenginleştiren lider bir üniversite olarak bilinmektedir.

Bournemouth University’nin, Poole (Talbot Kampüsü) ve Bournemouth (Landsdowne Kampüsü) olmak üzere iki farklı kampüsü bulunmaktadır. Talbot kampüsü genellikle ana kampüs olarak kabul edilir ve en önemli üniversite binalarına ev sahipliği yapmaktadır. Kampüsün içerisinde bir banka şubesi, dükkânlar ve öğrenci birliği binası bulunmaktadır. Üniversite kütüphanesi de Talbot kampüsünde yer almaktadır. Talbot Kampüsünde ayrıca birçok restoran ve kafe de bulunmaktadır.

Lansdowne kampüsünde bir gece kulübü, birkaç öğrenci yurdu ve farklı fakültelerin idari ve akademik tesislerini barındıran son teknoloji ürünü 6 bina bulunmaktadır. Yakın zamanda Bournemouth University International College’ın da eklendiği Lansdowne kampüsünde uluslararası öğrenciler için gerekli akademik ve İngilizce becerilerini kazanılması için bir temel sağlanmakta ve öğrenciler lisans eğitimine hazırlanmaktadır. Üniversitede ayrıca 3G AstroTurf arenası, tıp merkezi, spor salonu ve sanat alanında çeşitli rekreasyon alanları bulunmaktadır.

Bournemouth Üniversitesi mezunlarının %93,3’ünün mezuniyetten sonraki 6 ay içerisinde iş bulduğu veya daha ileri eğitim için kabul edildiği dikkat çekmektedir.

Bournemouth Üniversitesi’nden mezun olmuş bazı önemli isimleri arasında:

 • - Nick Hector (Ödüllü Film Yapımcısı Editor)
 • - David Andrew Amess (Politikacı),
 • - Carl Ashmore (Çocuk Yazarı),
 • - Angela Browning (Politikacı),
 • - Charles Mark Hansel (Psikolog ve Akademisyen),
 • - Paul Kavanagh (Oscar Aday Görsel Efekt Sanatçısı),
 • - Davis Lassman (Yazar ve Senarist),
 • - Dan O’Hagan (BBC Yorumcu),
 • - Gary Taphouse (Sky Sports Futbol Yorumcusu),
 • - Rebecca Huxtable (Radyo Kişiliği ve Film Yapımcısı) bulunmaktadır.


Bournemouth University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Lisans programına Bournemouth Üniversitesi’nde devam etmek isteyen öğrencilerin seçtikleri bölüme bağlı olarak istenilen iyi bir UKVI IELTS skoru ve yüksek lise not ortalamasına sahip olması büyük önem taşımaktadır. Ancak bazı bölümlerde portfolyo gibi ek dokümanlar da sunulması istenebilmektedir. Genel olarak üniversiteye kabul alabilmek için üniversiteye iletilmesi gereken belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • - UKVI IELTS Akademik minimum 6,0 her bir bölümden ise minimum 5,5 skor gerekmektedir.
 • - Lise not ortalamanızın 55 ve üzeri olması beklenmektedir.


Dünyanın 130 ülkesinden 17.000’in üzerinde çok çeşitli kültür ve etnik kökenlerden oluşan geniş bir öğrenci topluluğuna sahip olan Bournemouth University, farklı branşlarda lisans, lisansüstü ve araştırma programları sunan 4 fakülteden oluşmaktadır.

 • - The Bournemouth University Business School (İşletme Fakültesi)
 • - Faculty of Health and Social Sciences (Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültesi)
 • - Faculty of Media and Communication (Medya ve İletişim Fakültesi
 • - Faculty of Science and Technology (Bilim ve Teknoloji Fakültesi)


Bournemouth Üniversitesi’nde lisans alanında eğitim alabileceğiniz 17 farklı seçenek bulabilirsiniz. Bournemouth Üniversitesi’nin sunduğu sayısız lisans programları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Bournemouth University’nin bazı lisans programlarının Eylül ayı dışında Ocak ayı başlangıçları da bulunduğunu ayrıca belirtmek isteriz.

 • - Accounting, Finance and Economics (Muhasebe, Finans ve Ekonomi)
 • - Archeology and Anthropology (Arkeoloji ve Antropoloji)
 • - Business & Management (İşletme ve Yönetim)
 • - Computer Animation, Games & Visual Effects (Bilgisayar Animasyonu, Oyunlar, Görsel Efektler)
 • - Computing & Informatics (Programlama & Bilişim)
 • - Design and Engineering (Tasarım ve Mühendislik)
 • - Health and Social Care (Sağlık ve Sosyal Hizmet)
 • - History, Politics & Social Studies (Tarih, Politika ve Sosyal Hizmetler)
 • - Journalism, English & Communication (Gazetecilik, İngilizce ve İletişim)
 • - Life & Environmental Sciences (Yaşam ve Çevre Bilimi)
 • - Law (Hukuk)
 • - Marketing (Pazarlama)
 • - Media, Film, TV & Music Production (Medya, Film, TV, Müzik Prodüksiyonu)
 • - Medical Science (Tıp Bilimi)
 • - Psychology (Psikoloji)
 • - Sport (Spor)
 • - Tourism, Hospitality & Events (Turizm, Otel ve Etkinlikler)


Bournemouth University Lisans Programları Fiyatları

2021-2022 yılında Bournemouth Üniversitesi’nde yıllık tam zamanlı lisans programına katılmak (BA / BSc / BEng) isteyen uluslararası öğrenciler için ücretler 14.100 Pound ve 15.000 Pound arasında değişiklik göstermektedir.

Bournemouth Üniversitesi uluslararası öğrencileri için fiyat dondurma politikası uygulamaktadır. Bu sayede lisans dönemleriniz boyunca okula ödeyeceğiniz ücret sabitlendiğinden sürpriz masraflardan da kurtulmuş olursunuz.

Bournemouth University Konaklama Seçenekleri

Üniversiteye ait farklı yurt konaklaması alternatifleri bulunmaktadır. Okulun kendi yurtlarından bazıları ve ortalama fiyatları aşağıda belirtildiği gibidir. Eylül ayında programlarına başlayacak öğrenciler için sunulan konaklama alternatifleri ile Eylül ayında programına başlayacak olanlara göre daha fazladır.

 • - Chesil House: £140 - £165 / Haftalık
 • - Corfe House: £141 - £167 / Haftalık
 • - Dorchester House: £156 - £195 / Haftalık
 • - Bailey Point: £166 - £204 / Haftalık


Yurt konaklama fiyatlarına çoğunlukla elektrik, ısınma ve internet dâhildir. Ortak mutfak alanı bulunan odalarda öğrenciler genellikle ihtiyacı olan birçok şeyi bulabilmektedir.

Bournemouth University Yüksek Lisans Bölümleri ve Fiyatları

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi alarak kendi branşınızdaki mevcut bilgilerinizi geliştirmek, kariyer yönünüzü değiştirmek veya akademik araştırmalarınıza devam etmek istiyor olabilirsiniz. Tüm alternatifler için Bournemouth Üniversitesi’nde farklı alanlarda çeşitli yüksek lisans programları bulabilirsiniz.

Aldığınız lisans eğitimi programına, akademik başarınıza ve İngilizce yeterliliğinize bağlantılı olarak Bournemouth University’de size en uygun yüksek lisans programını seçip eğitiminize başlayabilirsiniz.

Yüksek lisans başvuru için gerekli belgelerden en önemlisi lisans diplomanızdır. Yüksek lisans yapmak istediğiniz bölüme göre değişiklik gösterebilmekle diploma notunuzu genelde 2,50 ve üzeri olması gerekmektedir.

İngilizce yeterliliğinizi gösterebileceğiniz IKVU IELTS Akademik skorunuzun 6,0-6,5 bandında olması beklenmektedir. Eğer mezun olduğunuz üniversitenin eğitim dili %100 İngilizce ise İngilizce yeterlilik sınavından muafiyet koşullarını eğitim danışmanımızdan öğrenebilirsiniz.

Bournemouth Üniversitesi Yüksek Lisans Programları 2021-2022 Fiyatları tam zamanlı eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için 14.000 Pound ile 15.500 Pound arasında değişmektedir. İstediğiniz bölümün fiyat ve program detayları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bournemouth University Dünya Sıralaması

Bournmouth Üniversitesi Poole’deki en iyi devlet üniversitelerinden biridir. Times University Guide’in yaptığı sıralamaya göre 68. olan üniversite ayrıca QS Global World Rankings 2021’de 751-800’lük dilimde yer almaktadır.

Neden Bournemouth University?

Lisans eğitiminize İngiltere’de devam etmeye karar vermiş ancak hangi okulu seçmeniz gerektiği konusunda kararsızlık yaşıyor olabilirsiniz. Kararınızı biraz olsun kolaylaştırmak için, Bournemouth Üniversitesi’ni seçmek için 9 nedeni sizin için şöyle sıralayabiliriz;

- Bournemouth Üniversitesi mezunlarının neredeyse %94’u üniversiteyi bitirdikten altı ay sonra iş bulmakta ya da eğitimlerinin bir sonraki seviyede devam etmektedir.

- Bournemouth üniversitesi, İngiltere yükseköğreniminde eğitim standartlarını ve kalitesini kontrol eden bağımsız bir organ olan QAA (The Quality Assurance Agency) tarafından derecelendirilen ilk kurum olmuştur.

- Bournemouth Üniversitesi, kısmen büyük öğrenci topluluğu ve yıl boyunca dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken popüler bir turizm merkezi olan, canlı, modern ve kozmopolit bir şehir Bournemouth’da yer almaktadır.

- Bournemouth aynı zamanda şehrin Mavi Bayrak ödüllü olan 11 km uzunluğundaki sahili ile İngiltere’de yer alan birçok sahil şehrinden öne çıkarmaktadır.

- Hava koşulları, ne yazık ki, İngiltere’de tüm yıl boyunca güneşli ve sıcak havanın olduğu bir ülke değildir. Fakat İngiltere’de seçebileceğiniz tüm şehirlerin arasında Bournemouth, 12 ay boyunca ılıman bir iklime sahip olmakla kalmayıp yaz ayları en sıcak, en kuru, en güneşli havaya sahip olmasıyla eğitim alacaklar için büyük avantaj sağlamaktadır.

- İngiltere’nin güney kıyısında yer alan Bournemouth Londra’dan trenle iki saatten daha az mesafededir. Ayrıca şehir, Stonehenge ve İngiltere’nin ilk doğal Dünya Mirası alanı olan Jurassic Coast gibi önemli yapılara ve destinasyonlara da yakındır. Eğitim arasında günübirlik geziler için mükemmel bir tercihtir!

- Bournemouth, şehir merkezinden arabayla sadece 15 dakika uzaklıkta bulunan uluslararası havaalanı da dâhil olmak üzere mükemmel ulaşım bağlantılarına sahiptir. Avrupa içerisindeki tatil kaçamakları için de mükemmel bir konumdadır!

- Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde büyüdüyseniz, Bournemouth’un Victoria Parkları ve kırsal ortamlar, öbür tarafta deniz havası alabileceğiniz upuzun plajlar, bir öğrenci olarak ders çalışmanız için huzurlu ve samimi ortamlar bulunmaktadır.

- Son olarak, tabii ki, Bournemouth Üniversitesi bir üniversiteden beklentileriniz göz önünde bulundurulduğunda listenizin üst sıralarında olması gereken bir okuldur. Okula kayıt yaptırmadan önce sadece tesislerini inceleyerek ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız. Ulaşımın diğer şehirlere nazaran kolay sağlandığı ve aynı zamanda merkezi noktalara yakın olan ve Londra’ya göre daha sakin bir bölgede yer alan, arkadaş canlısı bir kurum arıyorsanız sizin için en iyi seçim Bournemouth Üniversitesi olabilir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED