Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Goldsmiths University of London - Londra


Goldsmiths, University of London

Lise döneminden sonra öğrenciler bir sonraki hedef olan üniversiteye geçiş aşamasına gelir ve ilgili alanları doğrultusunda bir üniversiteye girmeye çalışırlar. Onların bu noktada karşılarına birbirinden başarılı ve farklı türlerde çeşitli üniversiteler çıkar. Hem kültürel ve sosyal anlamda gelişmek hem de daha geniş eğitim olanaklarından yararlanmak için yurtdışı üniversiteler çoğu öğrencinin ilgisini çeker. Yurtdışında neredeyse ilgili olunan her bir alana özgü bir üniversitenin bulunması şansları vardır.

Uluslararası açıdan bakıldığında en iyi üniversiteleri bünyesinde barındıran İngiltere genellikle çoğu öğrencinin dikkatini çeken eğitim ve yaşam için tercih edilen önemli ülkelerden biridir. Köklü geçmişi ve yüksek standartlardaki iyi üniversiteleri olan İngiltere’de özellikle adından sıkça söz ettiren Goldsmiths, University of London öne çıkıyor.

Hem yurtiçi hem de yurtdışı kapsamda çoğu öğrenciye alanında üst düzey eğitimler verebilen Goldsmiths, University of London, 1891 yılında Goldsmiths Teknik ve Rekreasyon Enstitüsü adıyla faaliyete geçmiştir. Londra’nın Güneydoğu bölgesinde bulunan New Cross, bu üniversitenin kurulduğu yerdir. 1904 yılı itibariyle Goldsmiths, Londra Üniversitesi bir parçası haline gelmiş ve bu şekilde eğitim hizmetleri vermeyi sürdürmüştür. İngiltere’de en iyi nitelikte devlet üniversitelerinden biri olmayı başaran bu kaliteli eğitim kurumu, sosyal bilimler, sanat ve tasarım gibi alanlarda yetkinlik kazanmış bir özeliğe sahiptir.

Dünyanın birçok farklı noktasından çok sayıda öğrenci bu güzel üniversiteye giriş yaparak yüksek kalitede eğitimler alma şanslarına sahip olmaktadır.100’den fazla ülkeden yaklaşık 10 bini aşkın öğrenci bu üniversitede aktif olarak eğitim görüyor. Hazırlık programlarından lisans ve yüksek lisans programlarına kadar oldukça geniş çeşitlilikle elverişli bölümlere öğrenciler  katılım sağlayabiliyorlar. Bu üniversite genel itibariyle Londra’nın merkez noktasında oldukça yakın bir lokasyonda bulunuyor. Öğrenciler bu güzel detay sayesinde eğlence, sanat ve diğer sosyal etkinliklerden asla geri kalmıyorlar. Her türde hoş imkândan yararlanma şanslarını elde ediyorlar.

Yurtdışı üniversiteler arasında daima kendisini yüksek kalitesiyle öne çıkarmayı başaran Goldsmiths, University of London, birbirinden iyi çeşitli lisans bölümlerine alanında yer veriyor.

Goldsmiths, University of London Lisans Bölümleri ve Kabul şartları

Öğrenciler burada lisans programları kapsamında Computing, Economics, Communication Studies, Anthropology, Arts Management, Criminology ve English Language & Literature gibi bölümlere katılım sağlayabiliyorlar.

Bu üniversite bünyesindeki lisans programlarına katılım için ilgili kabul şartlarına daima bir uyum sağlanması gerekiyor. Lise not ortalaması 100 üzerinden minimum 80 ve üzeri, Academik IELTS UKVI minimum 6.0 ve  TOEFL sınavından da minimum 80 alınması bekleniyor.

Goldsmiths Üniversitesi bölümleri herkese hitap edecek şekilde oldukça farklı çeşitliliklere sahiptir. Goldsmiths Üniversitesi'nde yer alan tüm bölümleri incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Goldsmiths University of London Lisans Program Fiyatları

Bu üniversitenin lisans programlarına ilişkin eğitim ücretleri ortalama olarak 17.050 ila 23.870 Pound arasında değişiyor. Bölümün türüne bağlı olarak ilgili ödemelerin yapılması gerekiyor. Sonrasında ise akademik takvime göre öğrenciler kendi branşlarında eğitim görmeye başlıyorlar.

Goldsmiths Üniversitesi 2021-2022 lisans programları ücretleri hakkında güncel bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Goldsmiths University of London Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Bu üniversitenin iyi yüksek lisans programları arasında Art Psychotherapy, Arts & Learning, Children’s Literature, Counselling, Digital Media, Filmmaking ve Social Anthropology gibi seçenekler yer alıyor. Bunların dışında öğrenciler istedikleri şekilde Television Journalism, Visual Sociology, Creative Practice, Computer Science, Data Science ve Politics gibi güzel yüksek lisans programlarına da dahil olabiliyorlar.

Goldsmiths Üniversitesi bünyesinde ilgili yüksek lisans programlarına giriş için gerekli koşullar arasında lisans diploma notunun iyi olması durumu yer alıyor. Genel olarak toplamda 1 yıl süren yüksek lisans programı için akademik IELTS sınavından en az 6.0 / 6.5 puan derecesi alınması da üniversite tarafından isteniyor.

Goldsmiths Üniversitesi yüksek lisans programlarının tümünü görüntülemek ve incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Goldsmiths University of London Yüksek Lisans Program Fiyatları

Bu kaliteli üniversite bünyesinde yüksek lisans programında eğitim alınması için ortalama olarak öğrencilerin 15.360 ila 24.820 Pound arasında bir ödeme yapmaları gerekiyor. Böylece eğitim görme imkânları sorunsuz şekilde elde ediliyor

Goldsmiths Üniversitesi Yüksek lisans programları  2021-2022 güncel ücretleri için bu linki takip edebilirsiniz.

Goldsmiths University of London Konaklama Seçenekleri

Bu üniversitenin hali hazırda, yararlanılabilecek birtakım kendi yurt alanları bulunuyor. 18 yaşın altında olan kişiler eğer isterlerse aile yanı konaklama imkânlarından da faydalanabiliyorlar. Yurtlarda mobilyalar, oturma odası, tuvalet banyon her şey hazır bir halde bulunuyor.

Goldsmiths, University of London Dünya Sıralaması

Yurtdışı üniversiteleri seçerken onların dünya sıralamasında kaçıncı olduğu da yine öğrenciler tarafından önemsenen konular arasındadır. Çoğu öğrencinin kaliteli eğitimler aldığı Goldsmiths, University of London;

-  QS World Top University Rankings 2021 yılı itibariyle 416. sırada yer almıştır.

- Times Higher Education World University Rankings 2020’de ise 351.sırada yer bulmuştur.

Neden Goldsmiths, University of London?

Yurtdışı üniversite eğitimleri için Goldsmiths, University of London eğitim kurumu birçok önemli neden dolayı tercih edilebilir.

- Londra’nın merkezinde yer alması ve öğrencilerin her türlü aktiviteye erişebilmeleri olanakları bu üniversitede olmanın avantajlı yönleri arasındadır.

- En yaratıcı üniversitelerden biri seçilmesi, alanında uzman olan deneyimli eğitmenleri bünyesinde barındırması ve program konusundaki çeşitliliği de bu üniversiteyi değerli kılan diğer yönleridir.

- Derslik alanları ve kütüphaneleriyle bu üniversite, kaliteli eğitimler görmeye en uygun alanlardan biridir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED