Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Nottingham Trent University - Nottingham


Nottingham Trent Üniversitesi (Nottingham Trent University)

Yaşamda güzel bir kariyere sahip olmanın en temel dinamiklerinden biri, daima iyi bir üniversitede eğitim alınmasıdır. İlgili olunan alanda ilerleme kaydedilmesi için buna ihtiyaç vardır. Öğrenciler üniversite tercihi aşamasına geldiklerinde karşılarında birbirinden farklı türlerde seçenekler bulurlar. Yurtiçi seçeneklerden ziyade yurtdışı üniversiteleri ile ilgili birçok kurum ön plana çıkar. Genellikle çoğu kişinin ilgisini çeken ve üst düzey eğitim olanaklarının bulunduğu üniversitelerden biri, Nottingham Trent Üniversitesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

1843 yılında kurulmuş köklü eğitim kuruluşlarından biri olan bu üniversitede değişik birçok bölüm mevcut bulunuyor. Bu üniversitenin kökeni, Nottingham Government School of Design’a kadar dayanıyor. 1992 yılında tam bir üniversite statüsüne geçiş yapan Nottingham Trent Üniversitesi, 1970 yılında Trent Polytechnic adını taşıyordu. Ancak yeni ismiyle 1992’den beri Nottingham Trent Üniversitesi olarak faaliyet gösteriyor. Nottingham şehri son derece kolay ulaşılabilir bir yerdedir. Çünkü bu üniversite, Birleşik Krallık’ın merkezi bir noktasında yer alıyor ve rahat seyahate bir şans tanıyor.

Londra’dan sadece trenle 2 saatte Nottingham bölgesine ulaşılıyor. Diğer yandan Manchester ve Liverpool’a yine yaklaşık 2 saatte varılabiliyor. Çoğu kişinin bulunduğu Birmingham ve Sheffield bölgelerinde ise Nottingham şehrine erişim 1 saatte gerçekleştirilebiliyor. Burada hangi bölümler var ve bu bölümlere katılım nasıl sağlanır tüm bunları da sitemizde paylaştığımız bilgiler aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

İngiltere genel olarak eğitim olanakları ve imkânları oldukça iyi olan ülkelerden biridir. Yurtdışından birçok öğrenciyi çoğu zaman bünyesinde ağırlayan İngiltere’de Nottingham Trent Üniversitesi için özel bir ilgi gösteriliyor. Çünkü bu üniversite, sadece İngiltere’de değil dünya çapında da en seçkin okullar arasında yer alıyor.

Günümüzdeki eğitim statüsüne 1992 yılı itibariyle erişen bu geçmişi oldukça eski üniversiteye, Nottingham şehri bölgesinde doğrudan ulaşılabiliyor. Birleşik Krallık’ın merkezinde olan bu üniversite tüm öğrencilere kolay ulaşım imkânları sunuyor. 600 bin civarı öğrenci bu üniversitede yer alma şansını buluyor. Sanat tasarım, moda ve yaratıcılık sanat programları bakımından Nottingham Trent University kendi bünyesinde güzel bir zenginliğe sahip durumdadır. Bu alanlara ilişkin olarak öğrenciler beklentilerine yönelik bir karşılık bulabiliyorlar.

City Kampüs, Brackenhurst Kampüs ve Clifton kampüs ile öğrencilerine modern eğitim tesisleri ve konaklama alternatifleri sunan Nottingham Trent University, Creative Quarter Kampüsü ile de modern TV, müzik ve film stüdyolarıyla yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızı desteklemektedir. Fakat durum sadece bununla sınırlı olmamakla birlikte bu iyi üniversitede hukuk gibi daha birçok önde gelen bölüm de yer alıyor. Yurtdışından bu bölümlerin her birine aktif olarak öğrenci kabulü yapılıyor.

Nottingham Trent University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Nottingham Trent Üniversitesi bölümleri arasında geniş bir çeşitlilik mevcuttur. Yurtiçi ve yurtdışından gelen öğrenciler birtakım kriterlere bağlı olarak ilgili lisans programlarına yerleştiriyorlar.

Üniversite genel olarak kendi şartlarına bu aşamada tam bir uyumluluk sağlanmasını istiyor. Hemen her bir öğrencinin, ilgili başarı dereceleri çerçevesinde girebileceği bölümlerden bazıları, Animal Biology, Biochemistry, Business ve Chemistry bölümleridir. Nottingham Trent Üniversitesi  lisans programı dâhilinde öğrenciler, Communication & Society and English, Criminology, Economics ve Film making gibi birbirinden güzel bölümlere de yerleşebiliyorlar. Özellikle Guardian University Guide 2022’ye göre İngiltere’de önemli yeri olan bölümler arasında, Accounting and Finance, Criminology, Economics, Fashion&Textile, Psychology, Building and Town&City Planning bulunmaktadır.

Notingham Trent Univesity öğrencisi olabilmek ve lisans programlarından birinde eğitim alabilmek için belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir. İyi bir not ortalaması ve IELTS UKVI Akademik testi önemli 2 kriterdir.

- Lise not ortalaması 100 üzerinden en az 62 ve üzeri olması gerekmektedir.

- IELTS UKVI Akademik overall skorunun en az 6,0 olması beklenmektedir.

Nottingham Trent Üniversitesi’nde yer alan tüm lisans bölümlerini görüntüleyebilmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Nottingham Trent University Lisans Program Fiyatları

Lisans programı alternatifi sayesinde ilgilendikleri alana göre öğrenciler sahip oldukları başarı derecelerine göre istedikleri programı tercih etme şansına sahip olabilmektedir .Ancak bu noktada daima program fiyatlarının durumunun da göz önünde bulundurulması önem arz etmektedir.

Genel itibariyle bu üniversite bünyesinde ilgili lisans programları kapsamında birtakım fiyat aralıkları belirlenmiştir. Nottingham Trent Üniversitesi Lisans programları 2020/2021 yılı fiyatları 15.200£ ile 15.800£ arasında değişiklik göstermektedir.

Nottingham Trent University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

İyi bir üniversite döneminden sonra daha kararlı adımlar atarak eğitimini ilerletmek isteyen öğrenciler, uygun yüksek lisans programlarına katılma çabası içerisine de giriyorlar. Dünyada adından daima güzel şeklide söz ettiren üniversitelerden biri olan Nottingham Trent Üniversitesi’nde farklı türlerde yüksek lisans programları da yer alıyor.

Sociology, Psychology, News Journalism, Finance and Accounting, Economics and Investment Banking ve Creative Writing gibi birtakım bölümler üzerine yüksek lisans yapılabiliyor. Computer Science, Building Surveying, Forensic Mental Health ve International Business yüksek lisans bölümlerine de giriş sağlanabiliyor.

Notingham Trent University yüksek lisans öğrencisi olabilmek için gerekli şartları yerine getirmek gerekmektedir. İyi bir not ortalaması ve IELTS UKVI Akademik testi önemli 2 kriterdir.

- Lisans not ortalaması minimum 2,4-2,6 /4.0 olmalıdır.

- IELTS UKVI Akademik overall skorunun en az 6,5 olması beklenmektedir.

Notingham Trent University yüksek lisans programlarının tümünü inceleyebilmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Nottingham Trent University Yüksek Lisans Program Fiyatları

İngiltere içinden veya yurtdışından gelen adayların yüksek lisans programlarına katılabilmeleri için en temel şart, başarı konusunda ilgili kriterlere uyum sağlamalarıdır. Bunun dışında gereksinim olan diğer şey ise, seçilen bölüme özel olarak yüksek lisans program eğitim ücretlerinin karşılanmasıdır.

Genel olarak Nottingham Trent Üniversitesi’nde yüksek lisans programları fiyatları eğitim alınacak programa göre değişiklik göstermektedir. Her yıl güncellenmekle birlikte 2020/2021 yılı  yüksek lisans fiyatları genel olarak 14.500 £– £18.800 £ arasındadır.

Nottingham Trent University Konaklama Seçenekleri

Seçkin üniversitelerden biri olan Nottingham Trent Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen öğrencilerin, konaklama konusunda da ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri güzel olanaklar sunulmaktadır.

Nottingham Trent Üniversitesi'nin kendisi hali hazırda, ilgili programlara tam olarak dâhil olunması neticesinde öğrencilere konaklama konusunda da yardımlar sunarken öğrenciler üniversiteye ait olan yurt alanlarına tüm başarılı öğrencileri sorunsuz yerleşebilecek imkanlara sahiptir. Farklı  konaklama alternatifleri için özel yurt imkânları da mevcut bulunmaktadır. Konaklama ile ilgili detaylı bilgi için üniversitenin web sayfasını inceleyebilirsiniz.

Nottingham Trent University Dünya Sıralaması

Çoğu öğrencinin kaliteli bir eğitim almak için tercih ettiği Nottingham Trent Üniversitesi’nin başarılarının sıralandığı listeyi aşağıda bulabilirsiniz.

- Complete University Guide 2022 yılında öğrenci memnuniyeti anlamında İngiltere’deki en iyi 25 üniversite arasında yer almıştır.

- Times Üniversite Rehberi 2020 yılında 40. sırada yer almıştır.

- The Guardian Üniversite Rehberi’nde 2020’de ise 12.sırada listelenmiştir.

- 2017 yılında Times Higher Education tarafından yılın üniversitesi seçilmesidir.

- 2019 yılında  The Guardian Awards tarafından yılın üniversitesi seçilmiştir.

- 2018 yılında The Times and Sunday tarafından İngiltere 2018 yılı itibariyle en modern üniversite ödülüne layık görülmüştür.

- The Guardian Awards 2019 yılında, Guardian University Guide sıralamaları listesinde en çok yükselenler kategorisinde Nottingham Trent Üniversitesini seçmiştir. Bunu yaparken öğrencilerin eğitimlerini sürdürme konusundaki başarılarını göz önüne almıştır.

Neden Nottingham Trent University?

- Eğitim için Nottingham Trent Üniversitesi’ni tercih etmeyi gerektirecek birçok sebepten söz etmek mümkündür.

- Yılın üniversitesi ödülünü alması, son derece gelişmiş kampüs imkânlarının bulunması bunlar arasında yer alması

- Dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı Times Higher Education 2022 dünya sıralamasında önemli bir yere sahip olması

- Mesleki becerilerinizi geliştirebilmeniz için lisans programlarında öğrencilerine iş deneyimi imkânı sunması

- Nottingham şehir merkezinde ve ihtiyaç duyulabilecek her şeye yakın konumda yer alan bir kampüste yer alması

- Oldukça iyi sayılarda kütüphaneleri, sağlık çalışma alanları, atölyeleri ve spor merkezleri gibi bölümlerinin olması

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED