Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Liverpool John Moores University - Liverpool


Liverpool John Moores University

Geleceğe yönelik kariyer hedefleri olan öğrenciler için üniversite konusunda doğru kararların alınması oldukça önemlidir. Birçok öğrenci bu süreçte yeterince hassas bir yaklaşımla kendisine uygun en iyi eğitim kurumlarını belirlemeye çalışır.

Yurt içerisinde onların bu yöndeki beklentilerine karşılıklar verecek çeşitli seçenekler mevcuttur. Fakat daha iyi koşullar ve kültürel etkileşimin dinamiğinden faydalanmak adına genellikle yurtdışı üniversiteler doğrultusunda birtakım kararlar alınır.

Yurtdışında birçok ülke hem köklü ve hem de teknik açıdan gelişmiş oldukça iyi üniversiteleri alanında barındırır. İngiltere bu doğrultuda daima adından söz ettirmektedir. Çünkü biliniyor ki bu ülkede saygın ve kuruluşu çok eski dönemlere dayanan pek çok üniversite bulunmaktadır.

Çoğu insanın yakından tanıdığı Liverpool John Moores University bu kapsamda kendisini öne çıkaran üniversiteler arasında yer almaktadır. Eğitim yönünden ve kültürel tarihi bakımından harika bir zenginliğe sahip olan bu üniversite ilk olarak Mekanik Enstitüsü adıyla 1823 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 1992 yılında faaliyetine Liverpool John Moores University olarak devam etmeye başlamış ve 2005 yılında “Queen’s Anniversary Prize” ödülünü almıştır.

Yükseköğrenimde İngiltere’de en büyük kuruluşlardan biri olan bu köklü üniversiteye dünyanın 100 kadar farklı ülkesinden birçok öğrenci gelmektedir. Her sene değişik türlerdeki lisans ve yüksek lisans programlarına öğrenciler kendi ilgi alanları dahilinde kayıt olmaktadır.

City Campus ve Mount Pleasant Campus olarak iki farklı kampüsü bulunan üniversitede 25 binden fazla öğrenci bu üniversitede sürekli eğitimler alıyor. İngiltere’nin Liverpool şehrinde konumlanan bu üniversite, yaşam olanakları bakımından öğrencileri çok iyi koşullarla bir araya getiriyor. Liverpool bölgesinde sürekli olarak oldukça hoş birtakım sanat etkinlikleri düzenleniyor. Öğrenciler burada müzik ve çeşitli kültürel aktivitelerle daima iç içe oluyorlar. Bu üniversitede eğitim görmenin birçok avantajlı yönü bulunuyor.

Ancak bunlar arasında en önemlisi olarak mezuniyetin ardından istihdam edilme konusu öne çıkıyor. Öğrencilere, geleceklerine en etkin şekilde yön verebilmeleri için sürekli bir rehberlik desteği sunuluyor.

Önde gelen büyük şirketlerle her zaman temasları olan bu üniversite, kariyer planlaması kapsamında öğrenciler için oldukça yol gösterici bir strateji izliyor. Onların kısa sürelerde bir işe yerleşmeleri ve o alanda gelişmeleri için her türde yardım üniversite profesyonellerince sağlanıyor.

Liverpool John Moores University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Üniversitelere giriş aşamasında her bir öğrenci kendi alanı dahilinde bir lisans programı belirleyerek ona dahil olmaya çalışır. Genellikle yurtdışı üniversitelerin birçoğunda oldukça geniş bir çeşitlilikte lisans bölümlerine yer veriliyor.

Bunu en açık şekilde Liverpool John Moores University bünyesinde de görebilmek mümkündür. Dünya alanında her zaman iyi bir saygınlığı bulunan bu üniversite Sports ve Exercise Sciences (Spor ve Egzersiz Bilimleri) alanında eğitim ve araştırma alanında en üst sıralarda yer alır. Öğrenciler Business, Law, Software Engineering, Animal Behaviour, Architectural Engineering, Architectural Technology, Biochemistry, Biology ve Biotechnology gibi bölümlere girebiliyorlar.

Üniversitenin bu lisans programlarına kabul edilebilmek için en az 6,0 IELTS puan derecesi isteniyor. İngilizce dil yeterliğinin yanı sıra lise diplomasının de sunulması gerekiyor. %60’lık bir diploma başarısı talep ediliyor.

Liverpool John Moores Üniversitesi lisans bölümleri hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Liverpool John Moores University Lisans Program Fiyatları

Lisans programları konusunda oldukça farklı bölümleri alanında barındıran Liverpool John Moores University bünyesinde belli bir eğitim ücretinin de ödenmesi gerekiyor. Giriş yapılacak bölümün türüne göre fiyatlar birtakım değişimler gösterebiliyor.

Ortalama olarak bu üniversiteye dahil olunması için yıllık 16.100 Pound’dan başlayan eğitim ücretleri vardır. Giriş yapılacak bölümün tam net şekilde eğitim ücretinin öğrenilmesi için yetkililerimizle görüşmeniz yeterli olacaktır.

Liverpool John Moores University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Eğitim alanında kendisini daima daha fazla ileriye taşımayı isteyen öğrenciler, yüksek lisans programları doğrultusunda bunu sürdürme şanslarını elde ediyorlar. Liverpool John Moores Üniversitesi eğitim kurumunda bu alana yönelik de öğrenciler iyi kalitede eğitimler alabiliyorlar.

Kendilerine uygun olan programlara katılım sağlayabiliyorlar. MBA, Architecture, Biomedical Sciences, Creative Technology, Data Science ve Digital Marketing gibi yüksek lisans programlarına giriş şansını bulabiliyorlar.

Liverpool John Moores yüksek lisans bölümlerine girmek için burada IELT sınavından en az 6,5 ve üzeri bir derece alınması isteniyor. İyi bir İngilizce dili yeterliliğinin haricinde lisans programının başarıyla bitirildiğinin de belgelenmesi talep ediliyor.

Liverpool John Moores Üniversitesi yüksek lisans bölümleri hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Liverpool John Moores University Yüksek Lisans Program Fiyatları

Lisans programlarında olduğu gibi Liverpool John Moores University (LJMU) bünyesinde yüksek lisansa yönelik de belli başlı bazı eğitim ücretlerinin ödenmesi gerekiyor. Her ne kadar bölümün türüne göre yüksek lisans ücretleri bir değişkenlik gösterse de 16,100 Pound dolaylarında bir ödemenin yapılması gerekli oluyor.

Yıllık eğitim ücretinin ödenmesine binaen diğer evrakların hazırlanması doğrultusunda bu kaliteli eğitim kurumunda dersler alınmaya başlanıyor. Her dönem belirlenen eğitim takvimine göre öğrenciler eğitim aşamasına geçiş yapıyorlar.

Liverpool John Moores University Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında bir üniversiteye gidilmesi noktasında en çok önem arz eden konulardan biri, konaklamadır. Çoğu üniversite olabildiğince öğrencileri için en iyi imkânları kendi bünyesinde yaratmaya çalışır.

Liverpool John Moores University kurumunun da böyle bir çabasının olduğunu görmek mümkündür. Çünkü öğrencilere konforlu şekilde kalabilecekleri yurt ortamları temin edilir. Ama dolması durumunda farklı alternatifler de vardır. İlgili alanda bulunan bazı özel konutlar da öğrencilerin konaklama konusundaki ihtiyaçlarını karşılar.

Liverpool John Moores University Dünya Sıralaması

Dünyanın en tanınmış üniversitelerinden olan Liverpool John Moores University, 2022 QS World University Rankings listelemesinde 851. sırada yer almıştır. 2022 Times Higher Education World University Rankings listesinde ise 401.sırada yer bulmuştur.

Neden Liverpool John Moores University?

Üniversite tercihleri aşamasında daima her bir öğrencinin tüm detayları göz önüne alarak iyi değerlendirmelerde bulunmaları gerekir. Çünkü ancak bu sayede uzun vadede memnun kalınacak bir eğitim kurumuna dahil olunması mümkün hale gelir.

Liverpool John Moores University birçok nedenden ötürü tercih ediliyor. Bu üniversitenin bulunduğu konum itibariyle her açıdan çok canlı bir yapıya olması bu nedenlerden biridir. Burs olanakları, harika kampüs çeşitliliği ve istihdam konusunda güzel desteklerin verilmesi de diğer nedenler arasındadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED