Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of Bath - Bath


Bath Üniversitesi (University of Bath)

İyi bir eğitim hayatıyla bu süreci güzel bir şekilde tamamlamak her insanın en önemli beklentileri arasındadır. Birbirinden farklı türlerde eğitim anlayışlarına sahip kurumlar öğrencileri yetiştirmeye hazır bir halde bulunuyorlar.

Yurtiçinde olduğu kadar bunu yurtdışında da açıkça görebilmek mümkün oluyor. Çoğu öğrenci, kendi ilgi alanlarına uygun olarak yurtdışı iyi üniversitelerde bir yer bulmak için çaba gösteriyor. Ülkelerin genel anlamda her birinin oldukça harika eğitim şartları ve bölümleri olduğu için tercih aşamasında memnun edici bir çeşitlilik öne çıkıyor.

İngiltere, kaliteli okullara sahip olmasıyla birçok öğrenciye en cazip gelen ülkeler arasında yer alıyor. Çok iyi eğitim olanaklarının olduğu İngiltere’nin dikkate değer üniversiteleri arasında özellikle University of Bath adından sıkça söz ettiriyor.

İngiltere’nin en saygın ve önde gelen eğitim kurumlarından biri olan University of Bath, yaklaşık 16 bin civarlarında öğrenciye profesyonel eğitimler veriyor. Özenle donatılmış harika kampüs alanlarında onları ağırlıyor ve uzman eğiticilerle bir araya getiriyor. Sadece İngiltere içerisinden değil,120’ye yakın farklı ülkelerden de öğrenciler lisans ve yüksek lisans eğitimi için Baht Üniversitesi'ni tercih ediyor ve her biri kendi alanlarına yerleşerek bu kaliteli üniversitede bir eğitim görmeye başlıyorlar.

University of Bath, İngiltere içerisinde ulaşılması oldukça rahat bir konumda yer alıyor. Bath Üniversitesi'ne erişim sağlanması için ülke için trenler kullanılabiliyor. Londra’dan trenle hareket edilmesi halinde 1,5 saat gibi bir zaman dilimi çerçevesinde Bath şehrine ulaşılabiliyor. Bath şehri ayrıca UNESCO dünya mirası kentleri arasında yer almasıyla da dikkat çekiyor. Bath şehrinde öğrencilerin de ilgisini çekecek şekilde yıl boyunca birbirinden çeşitli festivaller düzenlenebiliyor. Bu festivallerin konusunu sanat, müzik, edebiyat, yemekler ve filmler oluşturabiliyor.

1966 yılında temelleri atılmış ve kurulmuş olan University of Bath, birbirinden değişik türlerde birçok branşa alanında yer veriyor. Öğrenciler kendi başarı dereceleri doğrultusunda arzu ettikleri gibi bu üniversiteye ilgili koşullar neticesinde yerleşebiliyorlar.

University of Bath Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

University of Bath üniversitesinde lisans bölümleri kapsamında güzel bir çeşitlilik mevcut bulunuyor. Lisans programlarına dâhil olunabilmesi için üniversitenin belirlediği kabul şartlarına uyumlu olarak hareket edilmesi gerekiyor.

Univesity of Bath bünyesinde yer alan lisans bölümleri arasında Architecture, Business and Administration, Mathematical and Information Sciences ve Computing gibi bölümler bulunuyor. Bunların dışında öğrenciler Humanities, Applied and Pure Sciences gibi bölümlere de yerleşebiliyorlar.

Bath Üniversitesi lisans programlarına dâhil olma şartlarından en önemlisi, yeterince iyi bir lise ortalamasına sahip olunmasıdır.

 • Lise not ortalamasının 100 üzerinden 80 – 85 arası olması beklenmektedir.
 • IELTS  UKVI Akademik sınavından ise 7,0 puanının elde edilmesi üniversite tarafından talep edilmektedir.

İstenen ilgili evrakların da hazırlanmasıyla birlikte her şey tamamlandığında bu üniversitede öğrenciler eğitimlerini almaya başlayabilmektedir.

University of Bath Lisans Program Fiyatları

Birçok üniversitede olduğu gibi University of Bath üniversitesi kapsamında da lisans programlarına dâhil olunması için birtakım eğitim ücretleri belirlenmiştir. Bu ücretler eğitim alınacak bölümlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bath Üniversitesi bünyesinde lisans eğitimi alabilmek için 2021-2022 yılı özelinde belirlenmiş fiyat aralığı olan 18.900 ile 23.400 pound tutarında bölüme göre ödemelerin yapılması beklenmektedir.

Üniversitede sunulan tüm lisans programlarını incelemek ve fiyat detaylarına ulaşabilmek için burayı takip edebilirsiniz.

University of Bath Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

İngiltere’nin en iyi okulları arasında gösterilen University of Bath bünyesinde öğrenciler diledikleri gibi gerekli şartlara uyum sağladıklarında yüksek lisans programlarına kayıt yaptırabiliyorlar. Diğer üniversitelerde de olduğu gibi bu üniversitenin yüksek lisansa yönelik programları doğrultusunda da yeterince iyi bir çeşitliliğe yer veriliyor.

Yüksek lisans kapsamında öğrenciler Social Sciences and Communications, Engineering and Technology, Humanities, Computing ve Building and Planning gibi programlara dâhil olabiliyorlar. Her bir bölümde alanında uzmanlaşmış birçok eğitmen yüksek kalite eğitimler verebiliyor.

Yüksek lisansı tercih eden de yine birçok öğrencilerden katılım için temel kabul şartı olarak belli kriterleri yerine getirmesi bekleniyor. İyi bir lisans derecesi ve ingilizce yeterlilik belgesi ön sıralarda yer alıyor.

 • Lisans not ortalamanızın 2.8-3.0 / 4.0 olması beklenmektedir.
 • IELTS sınavından ise 6.5 / 7.0 puan derecesine erişilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilenlere diploma, transkript, CV, referans yazısı gibi ek dokümanlar da talep edilmektedir. 

University of Bath Yüksek Lisans Program Fiyatları

University of Bath eğitim kurumunda yüksek lisans programları için de belirlenmiş birtakım eğitim ücretleri mevcut bulunuyor. Hangi yüksek lisans bölümünün seçildiğine bağlı olarak ilgili ödemelerin kuruma belirlenen fiyatlar üzerinden yapılması gerekiyor.

Bath Üniversitesi'nde 2021-2022 yılı yüksek lisans fiyatları genel olarak 21.500 – 37.500 pound arasında değişkenlik gösteriyor. Öğrenci üniversiteye resmen kabul edildikten sonra ödemelerini belli tarihler arasında gerçekleştirip döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler eğitim görmeye başlıyorlar.

Üniversitede sunulan tüm yüksek lisans programlarını incelemek ve fiyat detaylarına ulaşabilmek için burayı takip edebilirsiniz.

University of Bath Konaklama Seçenekleri

Bu üniversitede öğrencilerin konaklama konusunda da yine birçok açıdan iyi şansları bulunuyor. Bunun için üniversite tarafından oluşturulmuş birtakım kampüs içi yurtların olduğu görülüyor.

Yine eğer istenirse bazı özel pansiyonlarda da kalınabiliyor. Ancak üniversiteye ait yurtlar birçok ihtiyacı karşılayabilecek nitelikte tasarlandıkları için genellikle öğrencilerin tercihleri bu yönde oluyor. Özel banyolu odalar bu yurtlar içerisinde yer alıyor.

University of Bath Dünya Sıralaması

University of Bath Dünya sıralaması ile ilgili bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

- İngiltere’de en iyi ilk 10 üniversite içerisinde bulunan University of Bath, 2022 yılında The Guardian University Guide sıralamasına ilk 8’e girmiştir.

- The Times and The Sunday Times Good University Guide 2022 sıralamasında ise İngiltere’nin en iyi 9. Üniversitesi olmayı başarmıştır.

- Uluslararası sıralamada Times Higher Education World listesinde 201-250 aralığında kendine yer bulmuştur.

Neden University of Bath?

Yurtdışı alanında bu üniversiteyi tercih etmek için birçok önemli sebep vardır. Eğitim kalitesinin yüksek olması, bölümler konusunda çeşitlilikleri bunlardan bazılarıdır. Yine ülke içerisinde ve dünya çapında önemli bir yere sahip bulunması da kayda değer özellikler arasındadır.

Kampüslerinin son derece iyi yapılandırılmış olması, uzman birçok eğiticiye alanında yer vermesi, doğal güzelliklere sahip bir yer olması burayı anlamlı kılmaktadır. Geniş çeşitlilikte laboratuvarları, kütüphaneleri ve iyi konferans salonlarının olması da yine bu üniversitenin artı yönleri olarak öne çıkmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED