Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

UWE Bristol - Bristol


University of the West of England - UWE Bristol

Lise döneminden sonra öğrenciler, ilgili oldukları alanlarda kendilerini geliştirmek ve eğitimlerini sürdürmek için daima iyi bir üniversite arayışı içerisine girerler. Eğitim konusunda üst düzey nitelikte imkânları bulunan birçok güzel üniversite onların karşısına çıkar.

Tercih yapmak konusunda ilk karar genellikle üniversitenin yurtiçi mi yoksa yurtdışı olarak mı seçileceği üzerinedir. Her ne kadar ülkemizde birbirinden kaliteli üniversiteler olsa da bazı öğrenciler daha farklı planlamalar doğrultusunda yurtdışı üniversitelerde bir karar kılarlar.

İngiltere, eğitim kalitesi oldukça yüksek olan bir ülke olarak birçok öğrencinin ilgisini çekebilen bir konumdadır. Son derece modern ve yenilikçi bir yapıya sahip olan University of the West of England, İngiltere’nin en saygın üniversitelerinden bir tanesidir.

Eğitim dinamikleri üst düzey kapasitede olan bu kaliteli üniversite, Bristol şehri bölgesinde yer almaktadır. Bu üniversitenin kendisini diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, köklerinin oldukça eski zamanlara dayanmasıdır.

İngiltere’de devlet araştırma üniversitesi niteliğini taşıyan UWE Bristol, her ne kadar 1992 yılında üniversite olmaya hak kazanmış olsa da 1595 yılına kadar uzanan geçmişe sahiptir. Birbirinden farklı bölgelerden 30 bine yakın öğrenciyi alanında barındırmaktadır. 4000 civarı personel bu üniversitede kendi alanları doğrultusunda görev almaktadır.

140 farklı ülkeden öğrencinin bu güzel üniversitede kendi alanlarına yönelik eğitimler aldığı UWE Bristol, eğitim programlarının oldukça geniş bir çeşitlilikte olması ve her bir öğrencinin istediği alana yönelebilmesine bir imkan vermesi açısından avantaj sağlamaktadır.

University of the West of England (UWE Bristol), dünyanın en beğenilen şehirlerinden olan Bristol şehrinin güneybatısında bulunmakta ve Londra’dan bu üniversiteye erişim trenle sadece yaklaşık 90 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Bath şehriyle arasındaki uzaklık ise 15 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır. Bristol şehrinde yer alan havaalanı, Avrupa’nın birçok değişik lokasyonuna kolayca erişme şansını vermektedir. Bu üniversitenin kampüsleri şehir içine yayılmış bir şekilde her zaman rahatlıkla ulaşılabilir bir durumdadır.

UWE Bristol Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

UWE Bristol Üniversitesi her açıdan lisans bölümleri konusunda güzel bir kategori çeşitliliğine alanında yer veriyor. Öğrenciler kendi ilgi alanlarıyla alakalı olarak birçok bölümü bu üniversitede bulabiliyorlar.

Uygun şekilde lisans programlarına katılma adımlarına uyum sağlamaları halinde burada eğitime başlama fırsatını elde ediyorlar.

İngiltere’nin en modern eğitim kurumlarından biri olan UWE Bristol bünyesinde öğrenciler Biomedical Science, Robotics, Economics ve Graphic Design gibi birtakım lisans programlarını seçebiliyorlar.

Diğer taraftan Optometry, Fashion Communication, Interior Architecture, Accounting ve Creative Music Technology bölümleri de tercihe uygun güzel lisans bölümü seçenekleri arasında bulunuyor.

Her bir üniversitede olduğu üzere UWE Bristol üniversitesi lisans programlarına katılım için de öğrencilerde belli başlı bazı şartlar aranıyor.

 • • Lise diplomasının not ortalamasının 70 ve üzeri olması gerekiyor.
 • • IELTS sınavından 6,0 ve TOEFL sınavı için ise en az 80 alınması isteniyor.

Yukarıda belirtilen şartlar haricinde diploma, transkript, CV  gibi diğer belgeler hazırlanarak üniversiteye teslim ediliyor. Sonrasında burada bir öğrenci olarak öğrenim görmeye başlanıyor.

UWE Bristol Lisans Program Fiyatları

UWE Bristol üniversitesinde yer alan lisans programlarına kayıt olunması için önceden belirlenmiş eğitim ücretlerinin ödenmesi gerekiyor. Bu üniversite kapsamında lisans programlarına katılım için 2021-2022 yılında belirlenen ücret 13.500 ile 15.750 Pound civarlarındadır.

Kurumla temasa geçilmesi neticesinde giriş yapılacak bölüme yönelik fiyatlar hakkında çok daha kapsamlı bilgiler edinilebiliyor. UWE Bristol lisans eğitim ücretleri eğitim alınacak alana göre farklılıklar gösterebiliyor.

UWE Bristol tarafından sunulan tüm lisans programlarını incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

UWE Bristol Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

UWE Bristol Üniversitesi'nde eğitimlerini daha ileriye taşımak isteyen öğrenciler, kendi dallarına yönelik olan veya bağlantılı olan yüksek lisans programlarına giriş yapabiliyorlar. Yüksek lisansa ilişkin  UEW Bristol'de hemen herkesi memnun edecek bölümler bulunuyor.

UWE Bristol yüksek lisans alanında öğrenciler burada Science Communication, Finance, Accounting and Finance, Data Science, Information Technology ve Nuclear Medicine bölümlerine katılabiliyorlar. Virtual Reality, Civil Engineering ve Mechanical Engineering gibi bölümler de bu üniversitenin giriş yapabilmeye uygun lisans programları arasında yer alıyor.

Yüksek lisans derecesine başvurularda belirlenen minimum kriterleri aşağıda bulabilirsiniz;

 • • Lisans derecesi ve minimum gerekli diploma notu 2,2 / 2,5
 • • IELTS 6,5  ve TOEFL  IBT sınavı için ise en az 90  alınması isteniyor.

Yukarıda belirtilen şartlar haricinde diploma, CV, referans gibi diğer belgeler de hazırlanarak üniversiteye teslim ediliyor. Sonrasında burada bir öğrenci olarak öğrenim görmeye başlanıyor.

UWE Bristol Yüksek Lisans Program Fiyatları

Bu üniversitenin lisans programlarında olduğu gibi yüksek lisans programlarına yönelik de belirlenmiş bir eğitim ücreti mevcut bulunuyor. İlgili olunan branşta yüksek lisansın yapılabilmesi için üniversiteye belirtilen ücretin uygun şekilde ödenmesi gerekiyor.

Yüksek lisans programları 2021-2022 yılı eğitim ücretleri 13.500 Pound’dan başlamaktadır. Tercih yapılan yüksek lisans bölümü, eğitim ücreti fiyatlarını o yönde değiştirebilir.

UWE Bristol tarafından sunulan tüm yüksek lisans programlarını incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

UWE Bristol Konaklama Seçenekleri

Hem dünyanın ve hem de İngiltere’nin beğenilen üniversitelerinden biri olan UWE Bristol üniversitesinde öğrenciler için güzel konaklama olanakları da bulunuyor. Kaliteli birçok üniversitede olduğu gibi bu üniversitede de birtakım yurtlar yer alıyor.

Bizzat UWE Bristol tarafından oluşturulan bu yurtlarda farklı ülkelerden buraya gelen her bir öğrenci kalabiliyor. Okulun kendi yurtlarına yönelik makul fiyatlar kapsamında öğrencilere konaklama imkânları sağlanıyor.

UWE Bristol Dünya Sıralaması

Çoğu kişinin girmek için çaba gösterdiği UWE Bristol, Times Higher Education 2022 yılı dünya sıralamasında ilk 400 içerisinde yer alıyor.

Ülke geneli kapsamında sıralama açısından bir değerlendirme yapıldığında ise bu üniversitenin 65.sırada yer aldığı görülüyor.

Guardian 2022 sıralamasında ise UWE Bristol 121 kurum arasında 36. sırada yer alıyor.

Times Higher Education’in 2021 sıralamasında İngiltere üniversiteleri arasında 59. Sırada yer alıyor.

Neden UWE Bristol?

UWE Bristol üniversitesini seçmeyi cazip hale getiren birçok önemli niteliği bulunuyor. Eğitimdeki yüksek kalitesi ve konusunda bilgili çok fazla sayıda uzmanı alanında barındırması, öğrencilerin bu üniversiteyi seçmelerinde etken bir rol oynuyor.

Ayrıca günlük yaşamın burada son derece eğlenceli ve iyi olması da yine UWE Bristol üniversitesinin tercih edilmesini olanaklı kılıyor. İyi sayılarda kampüsleri, laboratuvarları, derslikleri ve kütüphaneleriyle birçok öğrenciyi bu üniversite memnun edebiliyor.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED