Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Keele University - Newcastle


Keele Üniversitesi (Keele University)

Eğitim konusunda her bir insan daima iyi bir kariyere sahip olmayı ister. Kariyer hedefleri doğrultusunda yapılan üniversite seçimleri öğrencilerin ilerleyen yaşam süreçlerinde daha kararlı adımlar atabilmelerine yardımcı olur. İyi bir eğitim hayatıyla kendisini geliştirmiş kişiler karşılarına çıkan her bir güzel fırsatı daima verimlilikle değerlendirme şanslarına sahip olurlar.

Üniversite tercihleri noktasında en cazip gelen seçeneklerden biri, yurtdışı üniversitelere giriş yapılmasıdır. Bu şekilde bir eğitim hayatına başlamanın artı yönde geri dönüşleri olur. Öğrencileri konusunda uzman ve üst düzey olan kişilerden çok iyi bir profesyonellikle destekler alma şanslarını elde ederler.

Ayrıca hızlı dil gelişimi konusunda önemli ilerlemeler kaydederler. Bu bakımdan yurtdışında okuma fikri her zaman oldukça kıymetlidir. İngiltere genel anlamda eğitimin en odağında bulunan en gözde ülkelerden biridir.

Çoğu akademisyen ve eğitimcinin sıklıkla önerdiği Keele University, birçok öğrencinin iyi eğitimler alabileceği yerlerden biridir. Bu üniversite ilk olarak University College of North Staffordshire adıyla 1949 yılında kurulmuştur.

Ancak daha sonra 1962 yılı itibariyle üniversite olma statüsü kazanmış ve daha iyi koşullarda öğrencilere hizmetler sunabilir bir hale gelmiştir. Kampüs merkezli üniversitelerden biri olan Keele University, Birleşik Krallık bünyesindeki en büyük ve gelişmiş tek kampüs alanına sahip bulunuyor.

Stoke-on-Trent ve Newcastle-under-Lyme şehirlerine yakın bir şekilde konumlanmasıyla dikkati çekiyor. 2.5 km2’lik kırsal alanlara sahip olan bu güzel üniversite, birbirinden farklı çeşitliliklerde lisans bölümlerine yer veriyor.

100’e yakın farklı ulustan öğrenciler, yüksek kalitede eğitim alabilmek için bu üniversiteye geliyorlar. Konumu itibariyle bu üniversite, orta batı bölgesi olarak geçen İngiltere’nin Staffordshire ilçesinde bulunuyor. Birmingham’ın kuzeyinde ve Manchester’ın güneyinde konumlanmış olan Keele Üniversitesi, bu bölgelerle arasında 1’er saatlik mesafede yer alıyor.

Keele Üniversitesi'nden Londra’ya gidilmek istenirse trenler aracılığıyla ilgili alana yaklaşık 2 saatte varılabiliyor. Öğrenciler bu üniversiteden mezun olduktan sonra rahatlıkla istihdam edilme şanslarına da sahip olabiliyorlar. Keele Üniversitesi’nin daima eğitim altyapısına çok iyi şekilde bir önem verdiği biliniyor. Kampüs koşullarını her zaman bu üniversite çok daha iyiye taşımak için bir çaba gösteriyor.

Keele University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Yurtiçinden olduğu kadar uluslararası alandan da bu üniversiteye dahil olan öğrenciler, birbirinden değişik bölümlere giriş yapabiliyorlar. Lisans programları kapsamında oldukça farklı seçenekler sunuluyor.

Keele Üniversitesi bölümleri arasında;

- Accounting and Finance,

- International Business,

- Media and Film Studies,

- Astrophysics and Chemistry,

- Astrophysics and Data Science,

- Biochemistry,

- Biology,

- Medicine,

- Forensic Science,

- ve Computer Science yer alıyor.

Bunların dışında öğrenciler Keele Üniversitesi bünyesinde Biomedical Science, Business, Clinical Practice ve Criminology gibi önemli başka bölümlere de dahil olabiliyorlar. Her bir lisans programına kabul için belli başlı bazı kabul şartlarının yerine getirilmesi gerekiyor.

Eğitim alabilmek için Keele University kabul şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu noktada Lise diploması ve IELTS sınavından en az 6,0 skorunun elde edilmesi isteniyor. Bunun üzerinde olması ve diğer istenen resmi bazı evrakların hazırlanmasıyla Keele üniversitesi lisans programlarına dahil olunabiliyor.

Keele Üniversitesi bünyesinde yer alan tüm lisans programlarını incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Keele University Lisans Program Fiyatları

Yurtdışı üniversitelerin çeşitli lisans programlarına katılım gösterebilmek için birtakım ücretlerin ödenmesi gereklidir. Her üniversite bu yönde kendisine özgü bazı fiyatlar belirler ve öğrencilerden bu doğrultuda ödemeler yapmasını ister.

Keele Üniversitesi’nde lisans bölümlerine dahil olunması noktasında genel olarak 2022-2023 eğitim yılı lisans program fiyatları 14,700 Pound’dan başlayıp bölümüne göre 24,200 Pound’a kadar değişen bir ödemenin yapılması gerekiyor.

Keele University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Keele Üniversitesi yüksek lisans programlarına da dünyanın dört bir tarafından öğrenciler oldukça fazla ilgi gösteriyorlar. Bu önde gelen üniversite yüksek lisans programları konusunda Master of Business Administration (MBA), Advanced Computer Science, Biomedical Engineering, Computer Science, International Business, International Law, Marketing, ve Creative Writing gibi seçeneklere alanında yer veriyor.

Bu bölümlerin dışında öğrenciler English Literatures, Health Sciences ve MBA Finance veya Entrepreneurship gibi bölümlere de bir katılım sağlayabiliyorlar. Tüm bu programlarda yer alınması için de yine önceden belirlenmiş bazı kabul şartlarına uyumlu hareket edilmesi gerekiyor. Lisans diplomasına ek olarak bu üniversite ILETS sınavından her bir öğrencinin minimum 6,5 ve üzerinde puan almasını istiyor.

Keele Üniversitesi tarafından sunulan tüm yüksek lisans programlarını incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Keele University Yüksek Lisans Program Fiyatları

Yurtdışı üniversitelerde çeşitli türlerde yüksek lisans bölümlerinin açılması, ilgili üniversitelere gidilebilmesi konusunda en güzel fırsatları öğrencilere sunuyor. Keele Üniversitesi’nin hali hazırda yüksek lisans programları kapsamında oldukça iyi bir çeşitlilik hali hazırda bulunuyor.

Bu üniversitenin hangi bölümüne giriş yapılacağı, net bir şekilde ödenmesi gereken fiyatları ortaya çıkarıyor. Ortalama olarak Keele Üniversitesi yüksek lisans programlarında yer alınabilmesi için 2022-2023 eğitim yılı yüksek lisans program fiyatları yıllık 14,700 Pound civarlarında bir ödemenin yapılmasına gereksinim oluyor.

Keele University Konaklama Seçenekleri

Globalde birbirinden farklı ülkelerden bu üniversiteye gelen öğrenciler, oldukça iyi birtakım konaklama seçeneklerinden de yararlanabiliyorlar. Özel şekilde hazırlanmış ve üniversite kampüslerinin içerisinde yer alan yurtlar, konaklama konusundaki beklentileri en güzel şekilde karşılıyor.

Bu kampüslerin genelinde yaklaşık 2800 yatak kapasitesi yer alıyor. Öğrenciler, tüm kişisel ihtiyaçlarına bu yurt alanlarında bir karşılık bulabiliyor ve konforlu bir konaklama olanağından yararlanıyorlar.

Keele University Dünya Sıralaması

Keele Üniversitesi genel itibariyle en iyi üniversiteler sıralamalarında da üst sıralarda bulunuyor. 2022 Times Higher Education (THE) World University Rankings listesinde bu üniversite, 501 sırada yer almıştır. Keele Üniversitesi ayrıca Academic Ranking of World Universities 2021 sıralamasında 601. sırada yer edinmiştir. QS World University Rankings 2022 sıralamasında ise 751. sıradadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED