Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Loughborough University - Leicester


Loughborough University

Eğitim standartları yüksek yerlerden eğitim alabilmeyi daima birçok öğrenci önemser. Çünkü bu durum onların gelecek yaşamlarında çok daha iyi avantajlar ve faydalar elde edebilmelerine yardımcı olur. Bu hem istihdam ve hem de diğer koşullar çerçevesinde etkilerini ortaya çıkarır.

Üniversite tercihleri noktasında bu konuya azami derecede önem göstermek gerekir. Kaliteli bir üniversite tüm öğrencileri ideal olarak hedeflerine daima en rahat şekilde ulaştırır. Bu yüzden Türkiye ve bunun dışında daha farklı ülkelerden birçok öğrenci genellikle üniversite tercihlerini yurtdışı üniversitelerden yana kullanırlar.

Dünyanın değişik ülkelerinde her zaman eğitim hizmetler kalitesine önem veren ve hep bir gelişme çabası içerisinde olan birçok üniversite bulunuyor. Saygın ve köklü kurumlarda öğrenciler en profesyonel eğiticilerle bir araya gelme şanslarına sahip oluyorlar.

İngiltere’de yer alan ve adından sıkça bahsedilen Loughborough University London, bu noktada kendisini en güzel şekilde öne çıkarıyor. İngiltere, Leicestershire, Loughborough kasabasında bulunan kamu araştırma üniversitesi ilk kez 1909 kurularak Loughborough Enstitüsü ismiyle faaliyetlerine başlamış olan bu okul, 1966 yılına gelindiğinde üniversite statüsü almaya hak kazanmıştır.

Bu dönemden sonra eğitim hizmetlerini bu niteliğiyle sunmaya başlamış ve 2013 yılına gelindiğinde ise Londra Queen Elizabeth Olympic Park’ta bulunan ikinci bir kampüs açmıştır. Kaliteli yüksek lisans eğitimleri vermek için açtığı bu üniversiteye farklı ülkelerden birçok öğrenci dahil olmuştur.

Loughborough Üniversitesi'ni diğerlerinden bir ölçüde ayıran en önemli özelliği spor bilimi eğitimlerine çok daha fazla ağırlık vermesidir. Loughborough Sports Technology Institute dünyanın en büyük üniversite tabanlı spor teknolojisi araştırma grubuna ev sahipliği yapıyor.

Her dönem bu üniversiteye 130’den fazla farklı ülkeden öğrenciler gelerek kendi branşları doğrultusunda eğitimler alıyorlar. Öğrenci sayısı 17,800 civarlarında olan Loughborough Üniversitesi’nin yaklaşık %16’lık kısmını tamamen uluslararası öğrenciler oluşturuyor.

İngiltere’nin oldukça köklü ve yüksek kalitede üniversitelerinden biri olan Loughborough Üniversitesi, Londra şehir merkezine yaklaşık 80 dakikalık bir mesafede bulunuyor. 438 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilmiş olan bu üniversite 100’den fazla enstitü ve araştırma grubunu alanında barındırıyor.

10 akademik okula sahip olarak 7 ayrı enstitüsünde öğrencilere, kendi branşları dahilinde eğitimler veriyor. Bu enstitülerin yer aldığı Londra kampüsü ise Queen Elizabeth Olympic Park içerisinde bulunuyor.

Loughborough University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

İngiltere’de üniversite eğitimi hizmetleri sunan birçok kurum bünyesinde oldukça iyi nitelikte güzel lisans bölümlerinin olduğu görülüyor. Öğrencinin ilgisini çeken Loughborough Üniversitesi hali hazırda bölüm alternatifleriyle dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrenciyi aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Farklı uluslardan bu üniversiteye gelen öğrenciler, Aeronautical Engineering BEng, Automotive Engineering, Bioengineering, Biological Sciences, Chemical Engineering ve Chemistry with Computing gibi bölümlere yer veriliyor. Bunun dışında öğrenciler Computer Science, Economics, English Literature, Graphic Design, Mathematics, Politics ve Psychology with Criminology gibi bölümlere de giriş yapabiliyorlar.

Loughborough University tarafından sunulan lisans programlarının tümünü bu link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Her bir güzel bölüme dahil olunması için ilgili kabul şartlarına uyum sağlanması gerekiyor. Loughborough Üniversitesi bünyesindeki lisans programlarına kabul şartları arasında lise diplomasının minimum derecesinin 80 ve üzeri olması gerekiyor. Buna ek olarak IELTS Akademik sınavından ise en az 6,5 puan isteniyor.

Loughborough University Lisans Program Fiyatları

Loughborough University lisans programlarına dahil olunması için sınav kriterlerine uyum sağlanmasının yanı sıra bu kuruma birtakım miktarlarda ödemelerin de yapılması gerekiyor. Öğrencinin hangi bölümde eğitim alınacağına göre program fiyatları değişkenlik gösterebiliyor.

Loughborough Üniversitesi lisans programları ortalama yıllık ücreti 20,750 Pound’dur. Eğitim almak istediğiniz bölüm özelindeki yıl bazında fiyatları hakkındaki bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Loughborough University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Yurtdışından birçok öğrenci lisans bölümlerine girişin yanı sıra Loughborough Üniversitesi yüksek lisans programları anlamında da bir çok alternatif sunmaktadır. Bu program kapsamında da hemen her bir öğrencinin gereksinimlerine cevap verecek şekilde iyi bir çeşitliliğe yer veriliyor.

Daima giriş yapabilmeye uygun Loughborough Üniversitesi yüksek lisans bölümleri arasında Architecture, Biomedical Engineering, Biotechnology, Data Science ve Digital Finance gibi seçenekler yer alıyor. Her bir bölüme TOEFL 92, IELTS 6.5 minimum dereceleriyle giriş yapılabiliyor.

Loughborough Üniversitesi bünyesinde sunulan tüm yüksek lisans programlarını bu link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Niyet mektubu, lisans diploması ve başvuru formu bu üniversitedeki yüksek lisans programlarına başvuruda gerekli diğer evraklar arasında.

Loughborough University Yüksek Lisans Program Fiyatları

Loughborough Üniversitesi yüksek lisans programlarında yer almayı isteyen öğrencilerin birtakım eğitim ücretlerini de kuruma ödemeleri gerekiyor.

Bu üniversite yüksek lisans programları için öğrencilerden 19,950 ila 30,500 Pound arası bir ücret talep ediyor. Yüksek lisans bölümleri özelinde yıllık olarak sunulan fiyatları incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Loughborough University Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında üniversite eğitimleri alınırken daima öğrenciler kendilerini rahat ve iyi hissedecekleri ortamlarda bulunmayı isterler. Konaklama gereksinimlerinin uygun şekilde karşılanıyor olması öğrencileri oldukça memnun eder.

Loughborough Üniversitesi’nde öğrenciler doğrudan kampüsler içerisinde yer verilen kampüslerde kalabiliyorlar. Buna alternatif seçenek olarak dış alanlardaki farklı paylaşımlı öğrenci evleri de bu yöndeki ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olabiliyor.

Loughborough University Dünya Sıralaması

Üniversiteleri yakından tanımak ve onların eğitim kaliteleri hakkında fikirler yürütebilmek için daima dünya sıralamasında kaçıncı olduklarına da bakılması gerekir.

- Loughborough Üniversitesi, 2021 Academic Ranking of World Universities listesinde 501.sırada yer almıştır.

- Buna ek olarak 2022 QS World University Rankings listelemesinde ise 226.sırada yer bulmuştur.

- 2022 Times Higher Education World University Rankings listesindeyse 351.sırada konumlanmıştır.

Neden Loughborough University?

Loughborough University, öğrencilere kaliteli eğitim ortamlarıyla hizmetler sunmasının yanı sıra onlara birçok farklı konuda güzel rehberliklerde de bulunuyor.

Kariyer planlaması için uzman eğiticilerden öğrenciler iyi destekler alabiliyorlar.

Geniş kütüphaneleri, ücretsiz burs imkânları ve oldukça fazla lisans ve yüksek lisans programlarıyla her bir ulustan öğrenciye en iyi eğitim ortamlarını oluşturulabiliyor.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED