Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of Greenwich - Londra


Greenwich Üniversitesi (University of Greenwich)

Eğitim alanında iyi bir kariyerle yol alınması için daima üniversite tercihlerinin doğru şekilde yapılması gerekir. Lise eğitimleri surecinde öğrenciler, kendi dallarına ilişkin olarak eğitimler alabilecekleri kurumlar bulmaya çalışırlar.

Onların bu noktada karşılarına birbirinden farklı seçenekler çıkar. İlk öncelikli olarak yurtiçi üniversiteler üzerinde birtakım değerlendirmeler yapılır. Ancak ekstra bazı faydaların elde edilmesi için yurtdışı üniversite seçenekleri de onlara bu noktada daima cazip gelir.

Yurtdışında mevcut olan üniversiteler arasında çok geniş kapsamda bir çeşitlilik vardır. Eğitimde iyi bir misyona sahip olan İngiltere, yurtdışı için üniversite tercihlerinde daima en favori ülkeler arasında yer eder.

Bu ülkede oldukça saygın ve çoğu öğrencinin giriş yapmaktan memnuniyet duyduğu çok sayıda üniversitelerin olduğu görülür. Birçok kişinin adını sıklıkla duyduğu University of Greenwich bunlardan biridir. İngiltere’nin en beğenilen üniversitelerinden olan bu eğitim kurumu, ilk olarak 1891 faaliyetlerine başlamıştır ve İngiltere’nin en eski ikinci üniversitesidir.

Bulunduğu konumu itibariyle Londra, Greenwich’te Thames nehri’nin güney kıyısında yer alan Greenwich Üniversitesi, daha öncesinde Woolwich Polytechnic adını kullanıyordu. Yeni ismini kullanmaya başlaması ise 1992 yılına kadar uzanıyor.

Çoğu öğrencinin girmeyi hedeflediği bu köklü kurumun üç adet kampüsü bulunuyor. Greenwich kampüsü, Avery Hill kampüsü ve Medway kampüsleri bu üniversite bünyesinde kullanılıyor. Üniversitenin en önemli özelliklerinden bir başkası da 1200 civarına yüksek lisans ve lisans programlarına alanında yer vermesidir.

Uluslararası öğrenci sayısı 1400’den olan University of Greenwich’ta 140’tan fazla ülkeden öğrenciler okumak için geliyor. Konumu itibariyle bu üniversite, Greenwich’in tam merkezi bölümünde yer alıyor.

Öğrenciler buradan diğer şehirlere kolaylıkla bir seyahat gerçekleştirebiliyorlar. İngiltere’nin doğa yeşillikleriyle çevrelenmiş en iyi üniversitelerinden biri olması, öğrencileri birçok açıdan memnun ediyor.

Öğrenci alımına yönelik ilgili işlemler Greenwich Üniversitesi bünyesinde genellikle Eylül ayında başlıyor. Ancak girilecek programın türüne göre bu prosedürde birtakım değişiklikler de olabiliyor.

University of Greenwich Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Lisans programları kapsamında Greenwich Üniversitesi, hemen herkesin beklentilerine uygun olarak oldukça çeşitli bölümleri bünyesinde barındırıyor.

Greenwich Üniversitesi bölümleri arasında en popüler olan lisans programlarını aşağıda bulabilirsiniz.

• Accounting,

• Finance,

• Architecture,

• Science,

• Business,

• Management,

• Engineering,

• Arts,

• Biology gibi lisans programların seçebiliyorlar.

İlgili lisans programlarına dahil olunması için kabul şartlarına da muhakkak bir uyum sağlanması gerekiyor. Yüzlerce farklı program seçeneği bulunan Greenwich Üniversitesi bölümleri ihakkında daha detaylı bilgi edinmek için bu linki takip edebilirsiniz.

University of Greenwich kabul şartları arasında lise diplomasının ibrazı, IELTS Akademik sınavının her bir modülünden en az 5.5 ancak toplamda ise 6.0 puanın alınması yer alıyor. Lise diploma notunun en az 70 olmasına dikkat ediliyor.

University of Greenwich Lisans Program Fiyatları

İngiltere’nin en çok tercih edilen üniversitelerinden biri olan Greenwich Üniversitesi’nde her bir lisans programının kendi özelinde bir eğitim ücreti mevcut bulunuyor. Öğrencilerin, üniversiteye kabul için ilgili belgeleri hazırlamalarının yanı sıra bu lisans programı ücretlerini de hali hazırda ödemeleri gerekiyor.

Ortalama olarak University of Greenwich bünyesinde 2022-2023 yılı için belirlenmiş lisans programı ücreti 15,100 Pound’dur.

University of Greenwich Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

University of Greenwich lisans alanında olduğu gibi yüksek lisans alanında da kendinden bahsettiriyor. Öğrenciler kendi branşlarına yönelik olarak istedikleri tercihleri bu noktada yapabiliyorlar.

Greenwich Üniversitesi öne çıkan yüksek lisans programları arasında;

- Accounting and Finance,

- MBA,

- Engineering Management,

- International Business,

- Web Design and Content Planning,

- Mechanical and Manufacturing Engineering,

- Healthcare Management,

- Architecture,

- Film Production,

- Economics,

- Psychology,

- Computer Science gibi bölümler bulunuyor.

Greenwich Üniversitesi tarafından sunulan yüksek lisans programlarının tamamını incelemek için bu linki tıklayabilirsiniz.

Greenwich Üniversitesi yüksek lisans kabul şartlarını IELTS sınav modülerinin her birinden en az 5,5 alınması ve toplamdaki puanınsa 6,0 – 6,5 olması ve lisans diplomasının ibrazı oluşturuyor.

University of Greenwich Yüksek Lisans Program Fiyatları

Greenwich Üniversitesi yüksek lisans programlarına katılım sağlanması noktasında birtakım eğitim meblağlarının da ödenmesine gereksinim oluyor. Fiyatlar genel itibariyle hangi bölüme girileceğine ilişkin olarak biraz değişebiliyor.

Bu yüzden gerekli net bilgilerin muhakkak yetkilerden de alınması gerekiyor. Fakat üniversite bünyesinde 2022-2023 yılı için belirlenmiş yüksek lisans programları ücretleri 15,100 – 15,500 Pound aralığında değişiyor.

Dilerseniz üniversitenin resmi web sayfasından yüksek lisans ve lisans bölümleri fiyatlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

University of Greenwich Konaklama Seçenekleri

University of Greenwich eğitim kurumunda öğrenciler iyi şeklide birtakım konaklama olanaklarından da yararlanabiliyorlar. Hali hazırda üniversiteye ait olan kampüsler öğrencilerin bu yöndeki ihtiyaçlarına bir karşılık veriyor.

Mobilya ve buzdolabı gibi birçok şey, konaklama yapılacak kampüs ortamlarında yer alıyor. Tercihe göre paylaşımlı daireler de kalabilme şanslarına sahip olunabiliyor.

University of Greenwich Dünya Sıralaması

Greenwich Üniversitesi dünya sıralaması anlamında;

- 2022 QS World University Rankings kapsamında 751. sırada yer almıştır.

- 2022 Times Higher Education World University Ranking bünyesinde 601.sıradadır.

- 2022 Times Higher Education Academic Ranking of World Universities listesinde ise 801. sırada kendisine bir yer bulmuştur.

Neden University of Greenwich?

Greenwich Üniversitesi sosyal tesisleri, laboratuvarları ve spor tesislerinin çok iyi dinamiklere sahip olması, bu üniversiteyi iyi yapan özellikleri arasındadır.

Greenwich kampüsünün Londra’da olması sebebiyle ve yoğun is olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Alanında profesyonelleşmiş birçok uzman eğitmene sahip olması da yine bu üniversitede okumayı gerektiren bazı sebepler arasındadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED