Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of the Arts London - Londra


Londra Sanat Üniversitesi (University of The Arts London)

Üniversiteye giriş döneminin geldiği zamanlar her bir öğrenci için oldukça değerli ve özeldir. Çünkü bu aşamada alınacak kararlar öğrencilerin nasıl bir kariyer hayatına sahip olacaklarına dair onlara öncülük eder.

Üniversite konusunda iyi tercihlerde bulunmak için birçok olanak vardır. Yurtiçi çeşitli kurumlarda hangi alanda ilerlenmek isteniyorsa ona yönelik bölümlere rahatlıkla erişilebilir. Ancak daha farklı bir deneyim yaşanması ve eğitim sistemleriyle bir araya gelinmesi için yurtdışı üniversite tercihleri de öğrenciler için en güzel seçenekler olur.

Globalde yeterince iyi sayılarda üniversite çeşitliliğinin bulunması tüm öğrencilerin istedikleri yönde güzel kararlar alabilmelerini sağlıyor. Eğitime daima gereken önemi veren ülkelerde en yüksek kalitede birçok üniversiteyle bir araya gelinebiliyor.

İngiltere genel olarak eğitimde her zaman öncü ülkelerden biri olduğu için yurtdışı üniversite seçimlerinde öğrencilere güzel imkânlar sunabiliyor. Donanımsal açıdan güçlü ve yenilikçi birçok üniversitesi, tüm öğrencilerin en güzel şartlar çerçevesinde eğitimler alabilmelerine yardımcı oluyor.

Uluslararası arenadan birçok öğrencinin hakkında bilgiler topladığı ve dahil olmayı istediği University of The Arts London (UAL), kendisini daima öne çıkarıyor. Londra Sanat Üniversitesi’nin kuruluş dönemi 1986 yılına kadar uzanıyor. Bu yılda üniversite, Londra Enstitüsü adını almış ve bu şekilde eğitim hizmetleri sunmaya başlamıştır. Ancak daha sonra ise 2004 yılına gelindiğinde üniversite olma statüsü elde etmiş ve University Of The Arts London (UAL) adıyla eğitim yolcuğunu sürdürmüştür.

Londra Sanat Üniversitesi en dikkat çekici özelliği, tam 6 ayrı kolejin birleşimiyle bir araya gelmiş olmasıdır. London College of Fashion, Wimbledon College of Art, London College of Communication, Chelsea College of Art and Design bu kolejlerden bazılarıdır.

Yine bunların dışında Central Saint Martins College of Arts and Design ve Camberwell College of Arts kolejleri de bu üniversitenin kuruluşunda rol almışlardır. 19 bine yakın yüksek lisans ve lisans öğrencisine alanında yer veren University of The Arts London, 130 farklı ulustan öğrenciyi bünyesine dahil etmiştir.

University of The Arts London Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Öğrenciler daima yurtdışı üniversite seçimlerinde, ne kadar çeşitlilikle geniş lisans seçeneklerinin olduğuna da ilgili üniversiteler kapsamında detaylıca bakmaya çalışıyorlar. Bu sayede beklentilerine karşılık verecek uygun üniversiteyi kolaylıkla bulabilir oluyorlar.

London Sanat Üniversitesi’nde yer alan geniş kapsamdaki lisans bölümleri çeşitliliği onların her açıdan isteklerini bu doğrultuda karşılayabiliyor. Yurtdışı üniversite eğitimi için İngiltere London Sanat Üniversitesi’ni seçen öğrenciler burada Fine Art, Fashion Management, Games Design, Sports Journalism, Fashion ve Jewellery Design bölümlerine girebiliyorlar.

Her bir bölüme dahil olarak lisans eğitimlerine başlanabilmesi için birtakım kabul şartlarına da uyumluluk gerekiyor. Lise diploma notunun en az 70% olması, en az IELTS 6.5 puanı, ve bölümlere göre portfolyo sunum hazırlamaları isteniyor.

University of The Arts London Lisans Program Fiyatları

Yurtdışı alanlarında bir üniversite programına dahil olunabilmesi için bazı eğitim ücretlerinin de kuruma ödenmesi gereklidir. Diğer birçok üniversitede olduğu gibi London Sanat Üniversitesi bünyesinde bazı ücretler belirlenmiştir.

Öğrenciler kendi bölümleri dahilinde ilgili ödemeleri yaparak süreci tamamlar bir hale geliyorlar. Burada lisans bölümleri kapsamında öğrencilerden yıllık 23,610 Pound civarlarında bir ödeme yapılması isteniyor. University of the Arts London’in 2022-2023 yılı lisans ücretlerine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

University of The Arts London Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Eğitim kalitesi heor anlamda iyi olan University Of The Arts London bünyesinde öğrenciler tam istedikleri gibi birbirinden güzel yüksek lisans programlarına da dahil olabiliyorlar. Communication Design, MA Fashion Photography, MA Fine Art, MA Strategic Fashion Marketing, MA Fashion Entrepreneurship and Innovation ve MA Graphic Design gibi bölümlere katılım sağlanabiliyor.

Ayrıca MA Innovation Management ve Executive MBA Fashion yüksek lisans bölümleri de yine birçok öğrencinin dahil olabilecekleri bölümler arasında bulunuyor. Bu bölümlere giriş için kabul şartları, lisans diplomasının ibrazı, en az IELTS 7.0 puanı ve transkriptin verilmesi gibi gerekliliklerden oluşuyor. Lisans programında olduğu gibi öğrencinin okumak istediği bölüme bağlı olarak portfolyo sunumu ve kabulü ile üniversiteye giriş sağlanıyor.

University of The Arts London Yüksek Lisans Program Fiyatları

Londra Sanat Üniversitesi tarafından sunulan yüksek lisans programlarına katılım için belirlenen eğitim ücretlerinin de ödenmesi gerekiyor. Bölümün türü bazen fiyatlarda birtakım farklılıklar ortaya çıkarabiliyor. Ancak genel olarak fiyatlar ortalama 20,710 Pound civarında oluyor. University of The Arts London yüksek lisans fiyatları ile ilgili detaylı listeye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

University of The Arts London Konaklama Seçenekleri

London Sanat Üniversitesi, konaklama yönünden de tüm öğrencilerin beklentilerini daima karşılayabiliyor. Bu üniversiteye eğitim için gelen öğrenciler Londra şehrinde mevcut olan öğrenci yurtlarında kalabiliyorlar.

Paylaşımlı yurtların genel itibariyle fiyatları daha makul oluyor. Bu imkanla birlikte öğrenciler ekstra yüksek masraflar içerisine girmeden konaklama gereksinimlerini giderebiliyorlar.

University of The Arts London Dünya Sıralaması

University Of The Arts London, 2021 dünya sıralamasında, QS World University Rankings Art & Design alanında, üst üste dünyada 2. Sıradakini yerini korumaya devam ediyor. Guardian University Guide 2022 sıralamasında ise kendine 26. sırada yer edinmiştir.

Neden University of The Arts London?

University of The Arts London, kendini moda, sanat, tasarım ve sahne sanatları bölümlerinde Avrupa’nın en büyük yüksek öğrenim kurumu olarak göze çarpıyor.

Dünyanın önde gelen moda, sanat okullarından biri olan University of the Arts London öğrencileri için heyecan verici fırsatlar yaratmak için endüstride tanınmış stüdyo, marka ve şirketlerle bağlantıları bulunuyor.

University of The Arts London, oldukça iyi seçeneklerde lisans ve yüksek lisans programlarına alanında yer veriyor. Doğası ve kültürel özellikleri bakımından bu üniversite çoğu öğrenciyi memnun edebiliyor.

Kütüphaneleri ve materyal açısından kaliteli eğitime dair tüm dinamikleri bünyesinde barındırması da yine bu üniversitenin çokça tercih edilmesinde etkin bir rol üstleniyor. Mezuniyetin ardından profesyonel eğiticilerden tüm öğrenciler iyi bir kariyer planlaması desteği de alabiliyorlar.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED