Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of South Wales - Cardiff | Galler


South Wales Üniversitesi (University of South Wales)

Üniversitenin, iyi idealleri olan her bir öğrenci için oldukça özel bir önemi vardır. Çünkü bu konuda alınacak bazı kararlar, geleceği şekillendirmede kayda değer bir rol üstlenirler. Bu bakımdan lise mezuniyetlerini almış çoğu öğrenci bu doğrultuda oldukça hassas davranmaya çalışır.

Üniversiteler arasında her açıdan güzel seçeneklerin olması, öğrencilerin daima kendi planlarına uygun olarak tercihler yapabilmelerine olanak sağlar. Mesleki veya kariyer anlamında nerede ilerlenmek isteniyorsa çeşitli üniversiteler bünyesinde ona göre seçimler rahatlıkla yapılabilir.

Birçok öğrencinin ilgi odağında genellikle yurtdışında üniversite okuma fikir yer alır. Çünkü yurtdışında eğitim konusundaki koşul ve olanakların çok daha iyi olduğu görülür. Daha geniş branşlar ve istihdam edilme gibi fırsatlarla yurtdışı üniversiteler bünyesinde bir araya gelinir.

Birleşik Krallık’ta yer alan University of South Wales, çoğu öğrencinin dikkatini çekmektedir. Bu kaliteli ve saygın kurum bünyesinde en iyi donanımlara sahip birçok eğitmen mevcut bulunuyor. Birleşik Krallık’ın en büyük üniversitelerinden biri olması onu global ölçekte çok değerli bir hale getiriyor.

Güney Galler Üniversitesi, 2013 yılında kurularak eğitim alanındaki faaliyetlerine başlamıştır. Bu üniversitenin oluşumu, University of Glamorgan ve University of Wales, Newport’un birleşiminden meydana gelmiştir. Ancak ilk kuruluş temelleri 1841 yılına kadar uzanıyor.

Kaliteli bir devlet üniversitesi olan University of South Wales, yaklaşık 30 bin civarı öğrenciye bünyesinde eğitimler veriyor. Uluslararası alanda birçok değişik ülkeden buraya gelen öğrenciler, kendi dalları çerçevesinde yüksek kalitede bir eğitim görebiliyorlar.

Birçok önde gelen üniversite gibi South Wales Üniversitesi de kendisine ait olan üç adet güzel kampüse sahiptir. Eğitime yönelik hemen her şeyin bulunabileceği şekilde inşa edilmiş olan bu kampüsler Cardiff, Newport ve Pontypridd kampüsleri şeklindedir.

Üniversitelerden mezun olunduktan sonra öğrenciler daima kendi branşları kapsamında istihdam edilmeyi isterler. Çoğu önde gelen birçok üniversite onlara bu şansı tanır. Güney Galler Üniversitesi bu türden bir misyona sahip oldukça yüksek kalitede bir üniversitedir.

Bu üniversiteyi başarıyla bitirip mezun olan kişilerin yaklaşık %95’i, altı ay gibi kısa bir süre zarfında istihdam edilebiliyorlar. Üniversite bu yönde onlara yol gösterici şekilde davranıyor ve rehberlik ediyor.

University of South Wales Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Dünyada önde gelen ve tanınan çoğu üniversite daima lisans programları konusunda geniş çeşitliliklere alanında yer vermeye çalışır. Çünkü uluslararası birçok öğrencinin kaliteli eğitimler alma konusundaki beklentilerine güzel karşılıklar vermeyi ister.

South Wales Üniversitesi bünyesinde bunu görebilmek daima mümkündür. Bu saygın nitelikteki üniversitede öğrenciler Business and Management, Computer Science, Marketing Management ve Psychology bölümlerine girebiliyorlar.

South Wales Üniversitesi'nde sunulan tüm lisans programlarını incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Mechanical Engineering ve Football Coaching and Performance bölümleri de yine dahil olunabilecek programlar arasında yer alıyor. Kabul şartları kapsamında IELTS sınavından her banttan en az 5.5 puan alınması isteniyor. Genel ortalamada ise bu puanın 6,0 olması gerekiyor. TOEFL IBT puanının en az 72 olması da birçok bölüm kapsamında talep ediliyor.

University of South Wales Lisans Program Fiyatları

Lisans programları arasındaki çeşitlilikler, üniversiteye ödenecek miktarların da bir değişkenlik göstermesinde rol oynuyor. Üniversite, her dönem değişen eğitim dinamiklerine ve koşullarına bağlı olarak belirli bir ücretin ödenmesini istiyor.

Genel olarak South Wales Üniversitesi lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin ortalama 13,700 ila 14,000 Pound ödemeyi kuruma yapmaları gerekiyor. Sonrasında eksik bir işlem kalmadığında belirlenen tarihlerde dersler görülmeye başlanıyor.

University of South Wales Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Lisans bölümlerine ek olarak Birleşik Krallık’ın en büyük üniversitelerinden olan University of South Wales bünyesinde oldukça üst düzey yüksek lisans eğitimleri de alınabiliyor. Yine bu alan kapsamında da oldukça iyi bir çeşitliliğe yer verildiği görülüyor.

Öğrenciler bu üniversitede Computer Science, Clinical Psychology, Data Science, MA Film ve Marketing gibi bölümlere girebiliyorlar. Bunların dışında Master of Business Administration ve Music Engineering and Production yüksek lisans bölümlerine de öğrenciler dahil olabiliyorlar.

South Wales Üniversitesi yüksek lisans programlarının tümünü incelemek için burayı tıklayabilirsiniz. 

University of South Wales yüksek lisans kabul şartları doğrultusunda lisans diploması, TOEFL IBT sınavından en az 80 puanın alınması kriterleri bulunuyor. Bunların dışında IELTS sınav puanının da 6,0 ve üzeri olması talep ediliyor.

University of South Wales Yüksek Lisans Program Fiyatları

Harika yüksek lisans programları kapsamında öğrencileri en güzel şekilde bünyesinde ağırlayabilen University of South Wales'e eğitim öncesinde belirlenmiş ödemelerin yapılması gerekiyor. Yüksek lisans programının türü, eğitim maliyetlerinde bazı değişimler yaratabiliyor.

South Wales Üniversitesi'nin üst düzey olan yüksek lisans programlarına dahil olunabilmesi için 14,500 ila 15,500 Pound arasında bölüme göre değişebilen ödemelerin yapılması gerekiyor.

University of South Wales Konaklama Seçenekleri

University of South Wales, genel olarak konaklama seçenekleri her açıdan en iyi olan üniversitelerden biridir. Buraya gelen öğrenciler hem kampüste ve hem de kampüse yakın noktalardaki yurtlarda kalabiliyorlar. Kampüsteki konutlar hali hazırda yeterince üst düzey niteliklerle donatılmıştır.

University of South Wales Dünya Sıralaması

Yurtdışında gidilecek üniversitelerin daima iyi sıralamalar bünyesinde yer alması gerekir. Çünkü üniversite, kalitesini bir ölçüde bu şekilde de kanıtlar. University of South Wales genel itibariyle bu konudan adından yeterince söz ettiren en iyi üniversiteler arasındadır.

Güney Galler Üniversitesi, İngiliz üniversiteleri arasında The Times University Guide 2022 sıralamasında 99. sırada yer almıştır. Bunun yanı sıra The Guardian University Guide 2020 sıralamasında ise kendisine 82. sırada yer bulmuştur.

Neden University of South Wales?

University of South Wales, kampüs çeşitliliği bakımından tüm herkese iyi imkânlar sunabiliyor.

- Öğrencileri durumuna göre bu kurum onlara oldukça iyi burslar verebiliyor olması

- Bunun yanı sıra finansman ihtiyaçlarının da karşılanmasına yardımcı olabiliyor olması

- İyi kalitede dersliklerinin,kampüs olanaklarının ve çalışma ortamlarının bu üniversiteyi seçilebilir kılması.

- Üniversite bitiminde öğrencilerin büyük şirketlerle görüşmeleri kurum tarafından sağlanabiliyor olması

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED