Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

American University - Washington, DC


American University (Amerikan Üniversitesi) – Amerika’da Üniversite Eğitimi

1893 yılında kurulan American University, Washington DC'de bulunan özel bir araştırma üniversitesidir. 90 dönümlük bir alana yayılan üniversite kampüsü, şehir içinde bulunmaktadır ve yüzden fazla ülkeden uluslararası öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversite, birçok disiplin için pre-college, lisans, yüksek lisans, doktora ve executive degree ve sertifika programları sunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler lisans düzeyinde disiplinler arası farklı programları kişisel tercihlerine göre uyarlama fırsatına sahiptir.

Amerikan Üniversitesi, fakültelerinde son derece deneyimli profesörler bulunmaktadır. Özellikle öğretim üyelerinin %94'ü kendi alanlarında en yüksek dereceye sahiptir. Üniversitenin seçkin öğretim üyeleri arasında eski diplomatlar, kamu temsilcileri ve Pulitzer, Oscar, Emmy ve Ulusal Kitap Ödülü kazananları yer almaktadır. American University, sınıfının en iyisi öğrenme deneyimini sunmak için son teknoloji bir kampüse sahiptir. Kampüste yüksek teknoloji laboratuvarları, kütüphaneler, sanat stüdyoları, bilgisayar laboratuvarları ve yüksek hızlı Wi-Fi bağlantısı bulunmaktadır. Kampüsün elektriğinin yüzde 100'ü yenilenebilir kaynaklardan sağlanmaktadır.

Amerikan Üniversitesi, Carnegie tarafından sınıflandırılmış bir araştırma üniversitesidir. Sanat, sosyal bilimler, beşeri bilimler, doğa bilimleri ve profesyonel dünyadaki yenilikleri bir araya getirerek ileri araştırmalar yapmaya adanmıştır. Üniversite, 30'dan fazla uzman araştırma merkezi ve enstitü geliştirmiştir. Öğrenciler, her dönem üniversite tarafından sunulan yurt dışı eğitim programları aracılığıyla küresel düzeyde görünürlük kazanırlar. American University, öğrencilerin teorik bilgileri uygulamalı gerçek dünya deneyimleriyle birleştirmelerini sağlar.

Amerikan Üniversitesi'ndeki kampüs hayatı, öğrencilerin ayaklarını yerden kesecek kadar büyüleyicidir. Üniversite, öğrencilerin genel gelişimine odaklanır. Kampüs içerisinde spor alanları, fitness center, kafeterya, tiyatrolar bulunmaktadır. Üniversitede spor, gösteri sanatları ve diğer eğlence etkinlikleriyle uğraşan 250'den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonu bulunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler çeşitli toplum hizmetlerine katılma fırsatına sahiptir. Amerikan Üniversitesi, sürdürülebilir ve ilerici bir küresel toplum inşa etmek için geleceğin liderlerinden oluşan bir topluluğu yaratmayı amaçlamaktadır.

American University – Eğitim Programları

Üniversitenin okulları ve kolejleri şunlardır: College of Arts & Sciences, Kogod School of Business, School of Communication, School of Education, School of International Service, School of Professional & Extended Studies, School of Public Affairs, and Washington College of Law. American University'de 80 lisans, 98 yüksek lisans ve 11 doktora derecesinin yanı sıra Washington Hukuk Fakültesi'nin JD, MLS, LLM ve SJD programları bulunmaktadır. Ayrıca çevrimiçi yüksek lisans dereceleri ve yüksek lisans sertifikaları sunulmaktadır.

Ayrıntılı lisans programları için bu linke tıklayabilirsiniz.

Ayrıntılı yüksek lisans programları için bu linke tıklayabilirsiniz.

American University – Kabul Şartları ve Tarihler

Amerikan Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin ilk yıllarına girmeleri için çeşitli yollar sunar. Sizin için en uygun olan giriş yolu, akademik niteliklerinize, İngilizce seviyenize ve kendi kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır.

Amerikan Üniversitesi Lisans kabulleri, %39'luk bir kabul oranıyla daha seçicidir. Amerikan Üniversitesi'ne kabul edilen adayların yarısının SAT puanı 1220 ile 1390 arasında veya ACT puanı 27 ile 32 arasındadır. Ancak, kabul edilen adayların dörtte biri bu aralıkların üzerinde, dörtte biri bu aralıkların altında puan almıştır. Amerikan Üniversitesi'ndeki başvuru ücreti 75 $'dır.

Amerikan Üniversitesi'ndeki kabul yetkilileri, bir öğrencinin genel not ortalamasını çok önemli bir akademik faktör olarak görür. Bir başvuranın lise sınıfı sıralaması dikkate alınmaz, ancak tavsiye mektupları Amerikan Üniversitesi'ndeki kabul görevlileri için önemli kabul edilir.

Lisans başvuruları için lise okul diploması ve İngilizce dil yeterliliği belgesi istenmektedir. Yüksek lisans başvuruları için her yüksek lisans programına göre değişen asgari okul ortalamasının yanı sıra ilgili alanda bir lisans diploması şartı aranmaktadır. Yüksek lisans için de ayrıca dil yeterliliği aranmaktadır.

Dil yeterlilikleri için kabul edilen sınavlar ve puanlar şunlardır: Lisans: TOEFL (İBT): 85 (her bölüm 20 veya üzeri olmalıdır. IELTS 6.5 ve üzeri (Her bölüm 6 veya üzeri olmalıdır). Yüksek Lisans: TOEFL (İBT): 100. IELTS: 7.0 olmalıdır. Ayrıca Duolingo (DET), PTE, SAT reading ve ACT English sınavları kabul edilmektedir.

Üniversitenin son başvuru tarihleri Güz ve Bahar dönemi olmak üzere 15 Ocak ve 1 Ekimdir. Farklı taleplere göre ayrıca dikkat edilmesi gereken tarihler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

American University – Ücretler

Lisans programları için yıllık ücret 26.000-27.000 dolar arasında değişmektedir. Yüksek lisans (MS/MA) 33.000-39.000 dolar arasında değişmektedir. MBA ise 45.000-46.000 dolar arasında değişmektedir.

American University– Konaklama Seçenekleri

Amerikan Üniversitesi, eğitimin büyük bölümünün sınıf dışında gerçekleştiği fikrine dayanmaktadır. Barınma ve Yurt Yaşamı Merkezi, öğrencilerin öğrenimini iyileştiren kaliteli programlar ve hizmetler sunmaya ve tamamlamaya kendini adamıştır. Amerikan Üniversitesi yurtları, olumlu bir atmosfer yaratan dinamik topluluklardır. Her yurdun kendine has özellikleri vardır, bu sayede yurtlardaki öğrenciler üniversite yaşamına daha fazla katılırlar.

Okulun, Konaklama Hizmetleri, kampüs dışında yaşamak isteyen öğrenciler için de rehberlik sağlamaktadır.

Yurtta konaklama sadece 1. ve 2. sınıflar için garanti edilmektedir. Washington Hukuk Fakültesi'nden yüksek lisans ve lisans öğrencileri de dahil olmak üzere birçok AU öğrencisi, Metropolitan DC bölgesinde kampüs dışında yaşamaktadır.

Yaşam maliyeti :

 • - Tek kişilik oda - 6452 dolardan başlayan fiyatlarla.
 • - Çift kişilik oda - 5048 dolardan başlayan fiyatlarla.
 • - Üç kişilik oda - 3767 dolardan fiyatlarla.
 • - Yemek planı - 3050 dolardan başlayan fiyatlarla.


American University – Başarı Sıralaması

THE (Times Higher Education), AU'yu 2020 ve 2021'de 401-500 arasında derecelendirmiştir. THE, AU'yu 2019'da 301-350 arasına yerleştirmiştir. Öğretim, araştırma ve alıntılama, THE tarafından en iyi üniversite sıralamasını belirlemek için kullanılan başlıca parametrelerden bazılarıdır.

QS (En İyi üniversiteler) 2021'de AU'yu 651-700 bandında göstermiştir. QS, dünya üniversite sıralamasını belirlemek için bazı parametreler olarak akademik itibar, fakülte-öğrenci oranı ve fakülte başına atıflara odaklanır. US News & World Report, üniversiteyi 2018'de 745. ve 2021'de 699. olarak belirledi. Ayrıca US News, üniversiteyi 2018'den bu yana ABD'deki en iyi 100 üniversite arasında sıraladı.

Neden American University?

- En iyi ulusal üniversiteler sıralamasında 77.- Fakülte akademisyenlerinin %94'ü kendi alanlarında en yüksek bilimsel dereceye sahiptir.

- AU'da öğrenci-öğretim üyesi oranı sadece 11:1'dir.

- Fakülte çalışmaları, John D. ve Catherine T. MacArthur Vakfı, Bill & Melinda Gates Vakfı, Ford Vakfı, Ulusal Sağlık Enstitüleri, Ulusal Bilim Vakfı, Ulusal Sanat Vakfı dahil olmak üzere ülkenin en prestijli bağışçılarından bazıları tarafından finanse edilmektedir.

- AU, yenilikçi araştırma tesisleriyle ünlüdür.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED