Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

San Francisco State University - San Francisco, CA


San Francisco Eyalet Üniversitesi (San Francisco State University)

San Francisco Eyalet Üniversitesi, Francisco'da bir kamu araştırma üniversitesidir. 23 kampüse sahip California Eyalet Üniversitesi sisteminin bir parçası olarak, üniversite 118 farklı lisans derecesi, 94 yüksek lisans derecesi ve 5 doktora derecesinin yanında altı akademik kolej arasında sertifika programları da sunuyor.

Üniversite, 1899 yılında okul öğretmenleri yetiştirmek amacı ile devlet tarafından işletilen normal bir okul olarak kuruldu. 1921 yılında devlet üniversitesi statüsünü aldı ve 1972 yılından bu yana eyalet üniversitesi statüsünü aldı. 141 dönüme sahip kampüs şehrin güneybatısında yer alır. San Francisco Eyaleti, çoğu California Collegiate Athletic Association üyesi olarak NCAA Division II düzeyinde yarışan 12 üniversite atletik takımına sahiptir.

San Francisco, California eyaletinin kuzey bölgesinde yer alır. Pasifik Okyanusu ve San Francisco Körfezi ile çevrili olan şehirde birçok fırsatı bünyesinde barındıran Amerika’nın en popüler şehirlerinden biridir. Şehrin batı yakası finans merkezidir ve San Francisco’da Fortune 500 listesinden birçok şirket bulunuyor.

San Francisco State University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

San Francisco State University (SFSU), ülke çapında ve dünya çapında en iyi tanınan ve bilinen üniversitelerden biridir. Dünya çapından pek çok öğrenci üniversiteye okumak için gelir. Bu nedenle de üniversiteye kabul şartlarının neler olduğu herkes tarafından merak ediliyor.

Üniversiteye kabul almak için IELTS, TOEFL gibi sınavlara girmek bunlardan not alarak başvurmak gereklidir. Bu sınavlardan IELTS için en az 6.0, TOEFL için minimum 61 puan almak gerekir. Ek olarak, lise diploma notunuzun (GPA) minimum 2.5 olması gerekir. Bunun dışında eğer ki üniversitenin hazırlık bölümünde okuyup  sene sonunda sınava girerek üniversiteye kabul almak istiyorsanız böyle bir çözüm de mümkün. Global Yurtdışı Eğitim olarak sizlere bu süreçlerde yardımcı olabilmek ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini ayrıntılı bir şekilde aktarabilmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

San Francisco State University Program Fiyatları

San Francisco State University bölümleri özelinde uluslararası öğrenciler için 2021-2022 eğitim öğrenim yılı için yıllık yaklaşık 20.000 Amerikan Doları olarak belirlenmiştir. Bu ücret yalnızca eğitim için gerekli olup bunun dışında elbette ki pek çok harcama da yapılması gerekiyor. Kitap alımları, konaklama, yemek vb. hizmetler için de para ödenmesi gerekiyor. Bu tüm masrafları katarsak yıllık toplam harcamanın yaklaşık 39.000 Amerikan Doları olduğu görülüyor.

San Francisco State University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

San Francisco State University master kabul şartları da lisans eğitimi şartlarıyla yaklaşık olarak aynıdır. Ancak burada elbette ki lisans diplomasının olması gerekir. Eğer ki farklı bir üniversiteden mezun olunarak gelinmiş ise diploma denkliğinin olması büyük önem taşır. Lisans diploma not ortalamasının 3.0 olması beklenmektedir.

San Francisco State University (SFSU) tarafından tanınan bir akreditasyon kurumundan alınmış belgenin diploma üzerinde olması sizin üniversiteye kabul edilebileceğiniz anlamına gelir. İngilizce yeterlilik sınavlarından en çok tercih edilen TOEFL iBT’den minimum 61 - 80, IELTS sınavından ise 6.0 / 7.0 alınması gerekiyor.

San Francisco State University Yüksek Lisans Program Fiyatları

San Francisco State University yüksek lisans program fiyatları 2021-2022 yılı için 19.000 Amerikan Doları civarındadır. Bu tutar eğitim ücreti olup bunun dışındaki diğer ücretler de bulunmaktadır. Konaklama anlamında kampüsün içinde yaşamak, dışında yaşamaya göre birkaç bin dolar daha uygun olabilmektedir. 

San Francisco State University Konaklama Seçenekleri

San Francisco State University için konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Yurt ya da apart konaklama seçenekleri mevcuttur. Bu konaklama seçeneklerinin nasıl olacağını daha önceden belirleyerek sizin bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamamanızı sağlıyoruz. Sizin isteğinize göre konaklama seçeneklerinde değişiklik yapılabilir.

Yurtta kalmak öğrencilere yemek hizmeti, çamaşır odası ve ücretsiz internet gibi çeşitli özellikleri bir arada verir. Bu yurtlar genel olarak kampüslerin içinde yer alırlar ve kısa zamanda fakülteye ulaşmak mümkündür. Burada çoğu ihtiyacınızı kampüs dışına çıkmadan da giderebilirsiniz.

Apart konaklama seçenekleri de öğrencilere alternatif olarak sunulmaktadır. Yurtlarda kalmayı tercih etmeyen öğrenciler apartta kalabilmektedir.

San Francisco State University Dünya Sıralaması

San Francisco State University, 2022 Best Colleges bulunduğu bölge sıralamasında en iyi 29. Üniversitedir.

Neden San Francisco State University?

Dünya vatandaşı olmak ve iyi bir kariyer yapmak isteyen öğrenciler için San Francisco Eyalet Üniversitesi, Türk öğrencilerin tercih edebileceği en iyi üniversiteler arasında yer alıyor.

Birbirinden değerli akademisyenler, okulun inanılmaz konumu ve kampus olanakları San Francisco State University’nin popüler olmasının ilk üç sebeplerinden sayılabilir.

Sınıflarda öğrenci sayısının 30 civarında olması öğrencilerin profesörlerinden bire bir ilgi görmesi açısından çok değerlidir ve öğrencilerin bu okulu seçerken göz önünde bulundurdukları sebeplerden biridir.

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED