Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Northeastern Illinois University - Chicago, IL


Northeastern Illinois University

Ülkemizde üniversite eğitimi gören veya üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerin bir kısmının en büyük hayali yurt dışı eğitim görmektir. Ülkemizde bu hayali gerçekleştiren milyonlarca genç yeteneğin olması gençleri daha da heyecanlandırıyor. Yurt dışında kaliteli bir üniversitede eğitim görmek gençler açısından büyük bir avantaj da sağlar.

Hayata farklı bir bakış açısı kazandıran farklı eğitimler ve daha kapsamlı bir yapıya sahip olan bu üniversiteler birçok farklı ülkede bulunuyor. Ülkemizde Avrupa ülkelerinde bulunan birçok üniversitede eğitim gören genç bulunuyor. Bunların dışında Amerika Birleşik Devletlerinde birçok üniversite de çok iyi eğitim veriyor.

Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde olan üniversitelerden birisi olan Northeastern Illinois University Chicago eyaletinde bulunuyor. Üniversite 1867 yılında kurulmuştur. Ülkenin en köklü üniversitelerinden biri olan Northeastern Illinois University öğretmen yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.

1949 yılına kadar öğretmen koleji olarak bilinen üniversite sonraki yıllarda Chicago Üniversitesi ve daha sonra Northeastern Illinois University olarak adlandırılmıştır. Yaklaşık 270 dönümlük bir kampüse de sahip olan üniversite günümüzde 7 bin öğrenciye eğitim vermektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir devlet üniversitesi olan Northeastern Illinois University (NEIU) 100’den fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapıyor olduğunu da belirtmek gerekir.

Northeastern Illinois University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Kuruluş amacı öğretmen yetiştirmek ve öğretmen koleji olarak bilinen Northeastern Illinois University çeşitli bölümlerden oluşuyor.

Northeastern Illinois University bölümleri arasında popüler olanlar:

• Computer Science

• Psychology

• Social Work

• Accounting

• Biology

• Interdisciplinary Studies

• Communication, Media and Theatre

• Management 

Northeastern Illinois University sonbahar 2021 dönemi itibarıyla SAT opsiyonel olmuştur. Başvuruda bulunacak öğrencilerin SAT sınavına girme zorunluluğu bulunmuyor. Öğrenim görmek isteyen öğrencilerin belli bir kabul karar puanına sahip olmaları gerekiyor. Uluslararası öğrencilerin hepsinden İngilizce yeterliliklerini kanıtlanması isteniyor.

En popüler İngilizce sınav ve öğrencilerin minimum alması gereken puanlamalar:

• TOEFL iBT: 61

• IELTS: 6.0

Northeastern Illinois University tüm lisans programlarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Northeastern Illinois University Program Fiyatları

Northeastern Illinois University bir devlet üniversitesi olduğu için yaklaşık 22 bin dolar talep ediyor. Üniversite daha çok farklı kültürlerin birleştiği bir dünya üniversitesi olmayı amaçlıyor ve eğitim masraflarını en aza indirmek için de gerekli alt yapıları hazırlayan üniversite ülkenin en az masraflı üniversitelerinden biridir.

Northeastern Illinois University Yüksek Lisans Bölümleri Ve Kabul Şartları

Lisans eğitimini bitirmiş ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için de en uygun seçeneklerden biri Northeastern Illinois University’dir. Yüksek lisans eğitimi için üniversitede üç farklı kolej bulunuyor. Bunlar işletme yönetimi, eğitim bilimleri, sanat ve bilim kolejidir. Bu okullarda eğitim alabilmek için lisans mezuniyet notunun en az 2.75 olması gerekiyor. Yine bu programlarda eğitim almak isteyen öğrencilerin lisans eğitimlerinde yüksek lisans programlarına uygun bir eğitim almaları gerekiyor. İngilizce yeterlilik belgesinin yanında TOEFL, IELTS gibi sınavlardan birinde başarılı olmak gerekiyor.

Northeastern Illinois University master programları için uluslararası öğrencilerden istenilen minimum İngilizce skorları su şekilde:

TOEFL iBT: 79

IELTS: 6.5

Northeastern Illinois University tüm yüksek lisans programlarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Northeastern Illinois University Yüksek Lisans Program Fiyatları

Northeastern Illinois University lisans eğitiminde olduğu gibi yüksek lisans eğitiminde de ek bir ücret talebinde bulunmuyor. Fakat yüksek lisans eğitimi için üniversite yönetiminin sunduğu kontenjan daha azdır. Onun için Northeastern Illinois University daha seçici davranabiliyor. Yine yüksek lisans için öğrenime hak kazanan öğrenciler daha çok projeler ile eğitim görüyorlar. Northeastern Illinois University’nde yüksek lisans için yaklaşık olarak yıllık 22 bin dolar olarak fiyatlandırılıyor.

Northeastern Illinois University Konaklama Seçenekleri

Northeastern Illinois University kampüsü içerisinde üniversiteye bağlı yönettiği yurtlar bulunuyor. Yemekli veya yemeksiz birçok yurt seçeneği bulunuyor. Bu seçeneklerin dışında okulun bulunduğu konum itibariyle birçok farklı tipte ev kiralama seçeneği de sunuluyor.

Northeastern Illinois University Dünya Sıralaması

Northeastern Illinois University Amerika Birleşik Devletleri üniversiteleri 4 yıl üst üste, Wall Street Journal/Times Higher Education College Ranking tarafından orta batı eyaletleri (Midwest) içerisinde öğrenci çeşitliliği açısından 1. sırada yer almaktadır.

US News ve World Report, Northeastern Illinois Üniversitesini orta batı (Midwest) bölgesi içerisindeki üniversiteler arasında farklı kültür ve geçmişlerden gelen öğrencilerin çeşitliliği nüfusu sıralamasında 8. Ekonomik çeşitlilikte 8. ve sosyal haraketlilik sıralamasında Illinois eyaletinin 28. Devlet üniversitesi konumundadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED