Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of New Haven - New Haven, CT


New Haven Üniversitesi (University Of New Haven)

1920 senesinde Yale Kampüsünde kurulan ve akademik anlamında kusursuzluğu ile tanınan New Haven Üniversitesi, karma özellikte bir üniversitedir. Bir kıyı kentinde yer almasından dolayı konum olarak da oldukça güzel bir yerde bulunan üniversite, dünyanın dört bir yanından yaklaşık 7500 öğrenciyi içeren güzel bir topluluğa sahiptir.

Ana kampüsü West Haven'da olan üniversitenin Orange ve Toskana'da da kampüsleri vardır. West Haven Kampüsü Connecticut’ta bulunan Boston Post Road’da, yüksek lisans kampüsü ise Orange, Connecticut’ta bulunuyor. University of New Haven New York şehrine trenle 90 dakika olup Boston’dan ise yaklaşık 2 saatlik bir mesafededir.

1920'de kurulan ve son 15 yılda daha da genişleyen ve ilerleyen üniversitenin kayıt başvuruları yaklaşık üç katı kadar arttı. Son 10 senede 26 yeni programı daha bünyesine dâhil etmiştir.

2021 yılı kayıtlarına bakacak olursak güz döneminde 5000 civarı lisans öğrencisi, 2500'e yakın da lisansüstü öğrencisi kaydı almıştır. Herhangi bir dini bağlantısı bulunmayan ve kar amacı gütmeyen New Haven University, 100'den fazla lisans, 50 yüksek lisans programı içerir. Bu da seçim açısından seçenek fazla olduğu için her kesim ve alandan öğrenciyi bir araya toplaması anlamına gelir.

Aynı zamanda mezunlarından fazlası ilk altı ay içerisinde iş bulabiliyor. Canlı kampüsü, sınırsız eğitim ve gelişme imkânıyla birbirinden değerli akademik personeli sayesinde öğrencilerin yalnızca eğitim değil, sosyal hayatlarını da güzel geçirmelerini sağlar.

University of New Haven Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

University of New Haven bünyesinde eğitim almak, eşsiz fırsat ve avantajlarından yararlanmak isteyen birçok öğrenci var. Üniversite yalnızca kabul ettikleri öğrencileri değil, aday öğrencileri de sahiplenir ve ilgilenir. Kampüs topluluğunun da güvenliği sağlamak amacıyla, başvuru yapmak isteyen öğrenciler aileleriyle birlikte kampüs ziyareti yapabilirler.

Henüz gelme imkânınız yok ancak üniversiteyi ziyaret etmek istiyorsanız sanal görüşmeler ve ziyaretlerle de bunu yapabilirsiniz. Aynı zamanda üniversite de öğrencileri tanımak istediği için bir kabul mektubu ile kendilerini anlatmalarını istiyor. Ardında kabul başvurularından oluşan ekip, sizleri inceliyor ve karar veriyor. Aynı zamanda lisans için GPA 2,5 - 3,5 seviyesinin tamamlanmış olması gerekiyor.

İngilizce yeterlilik sınavlarından birçoğu okul tarafından kabul ediliyor ve alınması gereken minimum skorlar:

- TOEFL iBT: 75,

- IELTS: 6.0

- DuoLingo: 100

University of New Haven’da bulunan sayısız lisans programlarının arasında en popüler olanlarını aşağıda bulabilirsiniz. Bunların dışında üniversitenin sayfasını bu link üzerinden ziyaret edip sunulan programları detaylıca inceleyebilirsiniz.

• Criminal Justice and Law Enforcement Administration

• Forensic Science and Technology

• Business

• Psychology

• Biology

• Mechanical Engineering

• Communications

University of New Haven Lisans Program Fiyatları

100'den fazla akademik program içeren University of New Haven Connecticut, oldukça fazla başvuru alıyor. Elbette belirli bir yıllık ücret de gerekiyor. Lisans programları için eğitim, yeme - içme ve konaklamanın dâhil olmadığı 2021-2022 yılı için belirlenmiş yıllık lisans ücreti 41.000 Dolar civarındadır.

Güz dönemi için 1 Haziran, bahar dönemi için 1 Kasım başvuru tarihleridir. Ancak her akademik programın başvuruları iki dönem olmayabilir. Daha detaylı araştırmanızda fayda olacaktır.

University of New Haven Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Kariyerinizi bir sonraki adıma taşımak ve daha da yükselmek istiyorsanız yüksek lisans en öncelikli seçeneğiniz olacaktır. New Haven Üniversitesi'nde de 60'tan fazla doktora ve sertifika programı bulunuyor.

Günceli takip eden ve bilgi birikimini yenileyen müfredatımız ve akademik personelimiz ile işverenlerin tercih edeceği bilgi birikimi ve becerileri edinmenize yardımcı olacaktır. Başvuru için ilk kriter GPA: 2.5 - 3.4 seviyesinde lisans derecesi tamamlanmış olmalıdır.

Özgeçmiş, diğer eğitimlerin transkriptleri, profesör ya da işverenlerinizin yazacağı en az iki tavsiye mektubu ve 50 Dolar iadesiz ücretin yatırılması gerekir. Lisansa göre şartları daha fazla olsa da, elbette daha üst düzel bir eğitimi içerir. Aynı zamanda uluslararası programla gelecek olan öğrenciler için de ek kontrol şartları mevcuttur.

University of New Haven Yüksek Lisans Program Fiyatları

New Haven Üniversitesi bünyesinde yer alan yüksek lisans programları yıllık fiyatları yaklaşık 17.000 Dolar civarındadır. Yüksek lisans programında alınan kredi başı ücret 965 Dolar olarak belirlenmiştir.

60'ın üzerinde yüksek lisans eğitim programı bulunan üniversitenin kaliteli ve sınırsız bilgi birikimiyle, kendilerini her yeni bilgiyi yakından takip edip güncel tutmalarıyla verdikleri eğitim oldukça değerlidir.

Hem yurtdışından gelecek olan hem de kendi ülkelerinden tercih yapacak olan öğrenciler için oldukça güzel bir seçim olan New Haven, eğitim olduğu kadar sosyal hayatta da oldukça fazla gelişim imkânı sunuyor.

University of New Haven Konaklama Seçenekleri

New Haven Üniversitesi, kabul ettiği lisans öğrencilerine konaklama fırsatını zaten sunuyor. Öğrencilerin %50’sinden fazlası kampüste konaklamayı tercih ediyor.

Üst düzey programda olan öğrenciler içinse, kampüs çevresinde uygun diğer öğrencilerle paylaşabileceğiniz kiralık evler ya da apartmanlar bulunuyor. Buralardan rahatlıkla tercih yaparak ulaşım sorunu yaşamadan eğitimlerine devam edebilirler. New Haven Üniversitesi konum olarak da birçok olanaklara sahip olduğundan, ziyaret için gelen öğrencilerin dahi başvuru isteğini arttırmaktadır.

University of New Haven Dünya Sıralaması

University of New Haven en son 2022 yılı verilerine göre US News’un “Regional Universities North - Best Colleges” sıralamasında 55. sıradadır. Üniversite özellikle son 15 yılda oldukça fazla gelişme göstermiştir. Hem sermaye olarak gelişmiş ardından kampüs olarak ve kayıt sayıları konusunda da gelişmiştir.

Her geçen yıl daha çok kabul başvurusu alan üniversite, bilgi birikimi ve akademik personeli ile her zaman mükemmeliyetçi bir eğitim vermeye devam ediyor. Bu sayede seçim talebi konusunda fazla istek almakta olup, her geçen yıl da sıralamasını yükseltecek gibi görünen üniversite, sayılı başarılı üniversitelerden biridir.

Neden University of New Haven?

Gelecek hayali kuran her öğrenci, üniversite hayalini de çoğunlukla kurar. Üniversite içinse, birçok kriter vardır. Elbette verdikleri eğitimin kalitesi, akademik program sayıları, akademik personelin tecrübesi ve başarıları, okulun başarı sıralaması, mezunların istihdam oranı oldukça önemlidir. Ancak özellikle özel üniversitelerde ücret de etkileyici faktördür.

Konaklama, kampüs şartları, güvenlik ve tedbirler, ulaşım ve üniversitenin konumu da önemli etkiler arasında yer alır. New Haven Üniversitesi sayılan tüm bu seçeneklere kusursuza yakın olarak sahiptir. Özellikle gelip ziyaret eden öğrenciler, kesinlikle burada eğitim almak için hemen kabul aşamalarına başlarlar.

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED