Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Mercy College - New York, NY


Mercy College

Mercy College (Mercy ya da Mercy NY), ana kampüsü Dobbs Ferry mevkiinde bulunan, üniversitenin Manhattan ve Bronx’ta da ek kampüsleri olan özel bir üniversitedir.

Mercy College'ın beş tane fakültesi vardır. Bu fakülteler Business, Health and Natural Science, Liberal Arts, Education ve Social Sciences and Behavioral Science olarak ayrılmıştır. Üniversitenin Sonbahar 2020 senesinde kayıtlı 7.000 civarında lisans öğrencisi olup toplam öğrenci sayısı 11.000'e yakındır. Doksandan fazla lisans ve yüksek lisans derecesi ile sertifika programı sunulan üniversitede dünyanın farklı ülkelerden gelen öğrencilere ev sahipliği yapıyor.

Öğrenci kulüpleri ile göz dolduran üniversite yurt dışından gelen öğrencilerin Amerika’yı daha iyi tanıması için en iyi şekilde çalışmaktadır. Dışa açık, liberal bir üniversite olan Mercy College NY bu yönü ile Amerika’ya gelen yabancı öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen bir yerdir.

Mercy College Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Mercy College bölümleri için kabul şartları Amerika’nın diğer üniversitelerinde olduğu gibi İngilizce yeterlilik sınavından okulun istediği seviyenin alınmasıyla başlıyor. Öğrencilerin lise boyunca yılsonu not ortalamalarının da değerlendirildiği kabul kriterleri arasında SAT/ACT sınavlarına girme zorunluluğu bulunmuyor.

Lisans programına başlamak isteyen öğrencilerin lise not ortalamalarının 2,0 ve üzeri olması şartı aranıyor. İngilizce yeterlilik sınavlarından alınması gereken minimum skorları aşağıda bulabilirsiniz.

TOEFL en az 71, IELTS 6,0, DuoLingo 100 olmalıdır. Bunun yanında bölümlerin özel olarak isteyebileceği şeyler de mevcuttur. Bu durumlar bölümden bölüme değişmekte olup genel olarak CV, Niyet mektubu gibi belgeler isteniyor. Bu belgeleri hazır eden öğrenciler için başvurmalarında herhangi bir sakınca yoktur.

Mercy College’ın sunduğu en popüler lisans bölümleri arasında:

• Business

• Social Science Research Methods,

• Psychology,

• Accounting,

• Nursing,

• Communications, gibi bölümler yer almaktadır.

Mercy College’ın sunduğu lisans bölümlerin listesini incelemek için bu linki takip edebilirsiniz.

Mercy College Lisans Program Fiyatları

Mercy College lisans program fiyatları, 2021-2022 yılı için 20.734 Dolar olarak belirlenmiş olup 2022-2023 yılı için bu tutar 21.358 Dolar olarak açıklanmıştır. Bu yalnızca eğitim için ödenen ücrettir ve yasam masrafı, sağlık sigortası gibi diğer masrafların da hesaba katılması gerekir yıllık toplam maliyeti çıkarmak için.

Mercy College Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Mercy College yüksek lisans bölümleri için başvuru ve kabul şartları Lisans başvuru şartlarında belirtilen şartlar yüksek lisans başvuruları için de geçerlidir. Burada lisans şartlarına ek olarak lisans diploması gereklidir. Bunun yanında iyi niyet mektubu alınması da oldukça önemlidir. İngilizce yeterlilik sınav puanlarının lisans başvurusuna göre daha iyi olması bekleniyor.

- TOEFL en az 80,

- IELTS 6,5,

- DuoLingo 105

Mercy College’da iş hayatınıza yön vermek için seçmek isteyebileceğiniz bölüm ve sertifika programlarını detaylı bir şekilde incelemek için bu linki takip edebilirsiniz.

Mercy College Yüksek Lisans Program Fiyatları

Mercy College yüksek lisans program fiyatları lisans ücretlerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. 2 yıl sürecek olan yüksek lisans program fiyatları 2021-2022 yılı için 18bin dolar olarak belirlenmiştir. Toplam yıllık masrafın belirlenmesi için yasam masrafı, yol, sağlık sigortası gibi diğer masrafların da göz önünde bulundurulması gerekir.

Mercy College Konaklama Seçenekleri

Mercy College NYC, bünyesinde eğitim alacak olan öğrencilerine yurtta konaklama imkanı sunuyor. Manhattan ve Dobbs Ferry kampüslerinde bulunan yurtların fiyatları oda tiplerine göre 10.200 Dolar'la 11.800 dolar arasında değişiyor. Yurt fiyatına ek olarak 4.000 Dolar'ı bulan yemek fiyatını da eklemek gerekiyor.

Yurtlarda ücretsiz internet, yemekhane, çamaşır odası benzeri hizmetler mevcuttur. Bu yönü ile eksiksiz bir yurt hizmeti veriliyor. Üniversite yurtları kampüs içindedir ve fakültelere oldukça yakındır. Bu anlamda ulaşım konusunda da herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Mercy College Dünya Sıralaması

Dünya sıralamasında oldukça yukarı sıralarda bulunan Mercy College New York görece yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen çok eski Amerikan üniversiteleri ile bile kolaylıkla rekabete girebiliyor.

US News and World Report, Mercy College’ı 2022 yılında en iyi üniversite sıralamasında üç farklı kategoride yer vermiştir. Genel olarak “Best Regional Universities North” kategorisinde Mercy College 131-171’inci grup içerisinde kendine yer bulmuştur.

Neden Mercy College?

Öğrencilerin Mercy College tercih etmelerindeki en önemli konu aslında New York gibi bir dünya şehrinde oluşu. Bu nedenle çok fazla sayıda yabancı öğrenci tarafından tercih nedeni oluyor. Elbette ki eğitim kalitesi ile de dikkat çekiyor ve üniversitenin tercih nedenlerinden biri oluyor.

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED