Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Adelphi University - New York, NY


Adelphi Üniversitesi (Adelphi University)

New York'ta 1896 yılında kurulan Adelphi Üniversitesi, küresel farkındalığa önem veren özel bir üniversitedir. Eğitim ve iletişim aracılığıyla bu küreselleşme için farkındalık yaratmaya çalışırlar. Bu sayede uluslararası olarak da adından söz ettirmiş ve bir tanınırlığa ulaşmıştır. Bu uluslararası ilgi ve başarılarıyla gurur duyan Adelphi University, BM tarafından da bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak onaylandı.

Adelphi University 60'tan fazla çalışma konusu bulunan köklü New York üniversitelerinden biridir. New York şehir merkezinden yalnızca 40 dakika kadar uzaklıkta bulunan Garden City içerisinde bir kampüste yer alır. Ülkenin en güzel üniversitelerinden biridir ve 7.500'in üzerinde öğrencisi vardır. Bunlardan 700’e yakınını 64 farklı ülkeden gelmiş uluslararası öğrenciler oluşturur. En yakın tren istasyonuna yürüme mesafesinde bulunan okul, konum olarak oldukça güzel bir yerdedir. Büyük bir yeşil arazi içerisinde olan kampüsü ile de gelenleri oldukça fazla etkiler.

Amerika'da üniversite eğitimi isteyen öğrenciler için, hem konumu hem de New York'ta olması nedeniyle iyi bir tercihtir. Öğrencilere hem lisans imkanı sunar, iş hayatında başarılarını arttırmak ve daha kolay istihdam edilmek isteyenler içinse yüksek lisans imkanı sunar.

Adelphi University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Lisans eğitimi almayı düşünen ve bunun için Amerika'yı tercih eden öğrenciler için Adelphi Üniversitesi iyi bir fırsattır. Lisans konusunda da birçok alanda eğitim fırsatı sunuyor. Lisans bölümleri arasında;

- Nursing,

- Psychology,

- Biology,

- Liberal Arts and Humanities,

- Communications,

- Information Science yer almaktadır.

Adelphi University bölümleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için bu linki takip edebilirsiniz.

Yaklaşık olarak 5000 öğrenci bulunan lisans öğrencilerinin arasında uluslararası öğrenciler mevcuttur. Lisans programlarında esneklik, sınıflarda az öğrenci ile eğitim, 7/24 destek ve yardım ve aynı zamanda Amerikan Kültürüne yönelik eğitimler sunulur. Lisans bölümlerine kabul için de bazı şartlar mevcuttur.

İngilizce sınav sonuçları, transkript gereken öncelikli belgelerdir. Aynı zamanda uluslararası öğrenciler için pasaport gerekir. Ek belgeler de istenebilir. Bunlar kabul mektubu I-20 talep formu, belirli mali belgeler olacaktır. New York'un en güzel yerinde bulunan Adelphi Üniversitesinde öğrenci olabilmek ve harika fırsatlardan yararlanabilmek için siz de başvuru zamanlarını takip ederek, başvuru yapabilirsiniz.

Adelphi University Lisans Program Fiyatları

Amerika'daki neredeyse tüm üniversiteler gibi Adelphi Üniversitesi de belirli bir ücrete tabidir. Lisans öğrencileri için yıllık 40.000 Amerikan Doları civarında olmaktadır. Konaklama, yeme - içme, sağlık sigortası gibi hizmetleri de içerdiğinde tutarlarda farklılıkları olabilmektedir.

Adelphi University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

İş hayatında daha kademeli olabilmek ya da daha kolay iş bulabilmek için, daha global şirketlerde çalışabilmek için kısaca, iş hayatında bir adım önde olabilmek için yüksek lisans programlarını tercih edecek olanlar için de Adelphi Üniversitesi uygun bir seçenektir.

New York'taki en iyi üniversitelerden olan Adelphi Üniversitesi, verdiği eğitim, başarılı akademik kadrosu, kampüsü ve kampüs içi olanakları gibi avantajları ile göz önünde bulundurulduğunda en iyi seçeneklerden biridir. Belirli TOEFL gibi sınavların sonuçlarıyla yüksek lisans başvurusu yapabilirsiniz. İngilizce yeterlilik sınavları için okulun belirlediği İngilizce sınavlarından alınması gereken minimum puanlar:

TOEFL iBT: 80 ve üzeri,

IELTS: 6.5 ve üzeridir.

Adelphi University yüksek lisans bölümleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için bu linki takip edebilirsiniz.

Adelphi University Yüksek Lisans Program Fiyatları

Adelphi University, kariyerinizde iyi bir adım atabilmek ya da iyi bir şirkette iş bulabilmek için yüksek lisans programlarına dahil olabilirsiniz. Yüksek lisans için program ücretleri yıllık 27.500 Dolar civarında olmaktadır. Bu linki takip ederek yüksek lisans programı özelindeki fiyatları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Adelphi University Konaklama Seçenekleri

Adelphi Üniversitesi lisans öğrencileri için kampüs içerisinde bulunan iki tane, kampüs dışarısında bulunan bir tane konaklama seçenekleri bulunur. Ücretler dönemlik ya da yıllık şekilde olmak üzere 9.580 – 19.210 Dolar arasında değişir. Öğrencilerden genelde birinci sınıf olanların kampüs içerisinde konaklaması tercih edilirken, yüksek lisans eğitimi alacak olanlar içinse kampüs dışı imkanlar tercih edilmektedir.

Adelphi University Dünya Sıralaması

Adelphi Üniversitesi hem New York'un hem Amerika'nın en iyi okulları arasında yer almaktadır. Hem verdikleri eğitim, hem de akademik kadrosunun kalitesi ile aynı zamanda öğrencilere olan ilgileri sayesinde kuruldukları ilk günden beri her yıl bir önceki yıldan daha fazla adından söz ettirmeye devam etmiştir.

2022 yılı göz önüne alındığında, US News'e göre Adelphi Üniversitesi 172. sırada, US College Rankings'e göre ise 227. sıradadır. Sıralamalarda her geçen ankette, bir öncekine göre daha üst sıralarda yer aldığı fark edilen Adelphi Üniversitesi, hem lisans hem yüksek lisans eğitimi için oldukça ideal bir seçenektir.

Neden Adelphi University?

Adelphi University öncelikle Amerika'nın en gözde yerlerinden biri olan New York'ta bulunması ile oldukça cazip bir seçenek olmuştur. Aynı zamanda akademik kadrosu, 50'den fazla bölüm seçenekleri, konaklama ve yemek - içme mekanları, güvenli kampüsü gibi birçok olumlu seçenekleri de vardır.

Aynı zamanda öğrencileri için bulunan ve öğrencilerinin katılabilmesini sağlayan birçok çeşitte kulüpleri de vardır. Okul içerisinde bulunan spor salonu, yüzme havuzu, kütüphane ve sahne sanatları merkezi ile öğrencilerine kampüs içerisinde harika bir sosyalleşme imkanı da sunar.

Yalnızca öğrencileriyle değil, henüz başvuru düşünen adaylarıyla da oldukça yakından ilgilenen üniversite, öğrencilerinin ilk günlerinden son günlerine kadar yanlarında olur. Aynı zamanda mezun olan öğrencileri için de oldukça güzel iş olanakları yaratırlar.

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED