Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Queens College - New York, NY


Queens College

Queens College New York'a bağlı ve 30 km mesafede bulunan Queens şehrinde 1937 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. New York Şehir Üniversitesinin (CUNY) bir parçası olarak hizmet veriyor. 70’den fazla lisans, 40’dan fazla yüksek lisans programı seçenekleri sunuyor.

Eğitim dönemlerinde toplam 20.000 öğrencisi bulunuyor ve 145 farklı ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Kaliteli eğitimleri ve öğrenci hizmetleri ile yurtdışından gelecek olan öğrencilerin Amerika Birleşik Devletlerinde en çok tercih ettikleri kurumdur.

Queens College New York’a bağlı ve 30 km mesafede bulunan Queens şehrinde 1937 yılında kurulmuştur. New York Şehir Üniversitesinin bir parçası olarak hizmet veriyor. 70’den fazla lisans, 40’dan fazla yüksek lisans programı seçenekleri sunuyor.

Dünyanın her tarafından yaklaşık 145 ülkeden gelen öğrenci topluluklarına eğitim veriyor. Lisans programlarının bazıları için mezuniyet sonrası Amerika Birleşik Devletlerinde çalışma imkânı sunuyor.

New York’un yakın konumda olması, şehir kalabalığından uzak bir konumda güvenli eğitim verilmesini sağlarken, çeşitli ulaşım seçeneklerini de sunuyor. Queens College mezunlarının birçoğu mezuniyet öncesinde iş bulabiliyor.

Queens College Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Queens College New York lisans bölümlerindeki eğitim programları her yıl iki dönem olarak sunuluyor. Eğitim dönemleri Eylül ve Ocak aylarında başlıyor ve programlar için başvuru tarihleri ona göre belirleniyor.

Queens College lisans bölümleri şunlardır.

• Accounting,

• Psychology,

• Economics,

• Actuarial Science,

• Business Administration,

• Engineering Queens College bünyesinde sunulan programları incelemek için bu linki takip edebilirsiniz.

Queens College’da bulunan fakülteler altında 70’in üzerinde lisans programı sunarak dünyanın her yerinden her yıl 6000 öğrenci kabul ediyor.

Queen College Bölümleri kabul şartları, lise mezuniyeti ve İngilizce dil yeterlilik puanına göre yapılıyor. Programlara kabul edilmek isteyenler, lise diploma notunun 65/100 ortalamasında, İngilizce dil yeterliliğinin ise IELTS için 6.0, TOEFL iBT için 65 ve üzeri olması isteniyor. Üniversiteye girişte essay (niyet mektubu) ve akademik referans mektubu da başvuru aşamasında gerekli belgelerdendir.

Lise mezuniyet ortalaması düşük olanları diğer puan ortalamalarını yüksek tutması öğrenci için avantaj sağlamıyor. Lisans programları için başvuru yapan öğrencilerin kabul sonuçlarını 48 saat içerisinde açıklayarak bilgi veriyor.

Queens College Lisans Program Fiyatları

Queens College program fiyatları, lisans ve yüksek lisans olarak farklı belirleniyor. Program fiyatlarını, New York lokasyonunda bulunan diğer kurumlara göre oldukça uygundur. Bölüme göre değişkenlik gösterebilen ücretler 15,488- 20,520 USD aralığında belirlenmiştir.

Queens College Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Amerika’nın en iyi özel eğitim kurumlarından birisi olarak gösterilen ve puan sıralamasında öyle olduğu görülen Queens College, 30’dan fazla yüksek lisans program seçenekleri sunarak her dönem öğrenci kabul ediyor.

En popüler bölümleri arasında:

• Accounting,

• Computer science,

• Data Analytics and Applied Social Research

Queen College yüksek lisans bölümleri arasında, Ekonomi, Finans, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Tarih, Psikoloji, İletişim çalışmaları, İngilizce ve ilköğretim gibi bölümler bulunuyor.

Yüksek lisans bölümlerine giriş şartları, lisans diploması ortalaması bazı bölümler için 3.00 GPA aranıyor. İngilizce yeterlilik puanı için TOEFL iBT 100 ya da IELTS 7.0 olması isteniyor. Başvuru evrakları, tüm bölümler için aynıdır ve gerekli şartları yerine getiren, belgeleri hazırlayanlar, yüksek lisans bölümleri için başvuru yapabiliyor.

Queens College Yüksek Lisans Program Fiyatla

Queens College eğitim fiyatlarını belirlerken tüm bölümler için tek fiyat oluşturmaya çalışıyor. Queens College için yıllık 21.000 Dolar eğitim ücreti ve buna ek olarak, kayıt parası, sağlık sigortası, konaklama ve yemek parası seçeneklerini de ekliyor. Tüm programlarında eğitim ücretleri, eğitimin verileceği dönem sayısına göre de değişebiliyor.

Queens College Konaklama Seçenekleri

Queens College, Amerika Birleşik Devletlerinin farklı eyaletlerinden ve dünyanın 140’dan fazla ülkesinden gelen öğrenciler için kampüs içerisinde konaklama seçeneği sunuyor. Konaklama için öğrencilere 2 veya 4 kişilik oda seçenekleri sunuluyor. Öğrenci evlerinde her öğrenci için özel oda bulunuyor.

Queens College Dünya Sıralaması

Queens College New York, Amerika Birleşik Devletlerinde New York bölgesinde bulunan özel bir kurum olarak hizmet veriyor. ABD’de 4.700 kolej bulunuyor ve bu kolejler arasında yapılan sıralamada, Queens College 34. sırada yer alıyor. Binlerce öğrencinin lisans ve yüksek lisans programlarında kaliteli eğitimler aldığı kurumdur. Lisans seviyesinde 190 program sunuyor ve her program için ayrı sıralama yapılıyor.

Queens College’in 2022 sıralamaları şu şekildedir:

• QS World Rankings 2022’de 240.

• US News 2022 Bölgesel sıralamasında 50. sırada yer almaktadır.

Neden Queens College?

Amerika Birleşik Devletlerinde en iyi kolejler arasında yer aldığı için Queens College binlerce öğrenci tarafından tercih ediliyor. New York şehrine yakın olup bir o kadar da şehir kalabalığından uzak bir alanda bulunması, ekonomik fiyat seçeneklerinden dolayı Queens College deniliyor. Kurulduğu günden bu yana 120.000'den fazla öğrenciyi mezun eden okulun mezunlarının %85’i New York metropolitan bölgesinde yasamaya devam ediyor.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED