Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of Delaware - Newark, DE


Delaware Üniversitesi (University of Delaware)

Delaware Üniversitesi, Newark, Delaware'de bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir ve Delaware eyaletindeki en büyük üniversitedir. Sekiz tane fakültesinde üç ön lisans programı, 148 tane lisans programı, 121 yüksek lisans programı ve 55 doktora programı bulunuyor.

Ana kampüs Newark'ta bulunur ve Dover, Wilmington bölgesi, Lewes ve Georgetown'da diğer kampüsleri vardır. Yaklaşık 19.300 lisans öğrencisi ve 4.200 lisansüstü öğrencisi olan büyük bir üniversite olarak kabul edilir. Delaware Üniversitesi kamu araştırma üniversitesi olduğundan dolayı devlet tarafından finanse edilir ve öğrenim ücretleri de oldukça düşüktür.

1743 yılında küçük bir arazide kurulduktan sonra bugüne kadar 160 bin kişilik mezun verdiği biliniyor. Mezunlarının arasında Amerika Birleşik Devletlerinin en önemli isimleri de yer alır. Bunun yanında Nobel ödülü sahibi mezunlar ve Fullbright üyeleri de yer alır. Bu anlamda ülke ve dünya çapında oldukça tanınan ve büyük başarılara imza atmış bir üniversitedir.

University Of Delaware Lisans Bölümleri Ve Kabul Şartları

Delaware Üniversitesine başvuru ücreti olan 75 Dolar’ın ödenmesi gerekir. Bu ücret ödendikten sonra şimdiye kadar mezun olunmuş eğitim kurumlarından alınmış olan transkript ve diploma belgelerinin de üniversiteye teslim edilmesi gerekir.

IELTS sınavından 6.5 ya da üzeri bir skor alınması gereklidir. İstenirse TOEFL IBT sınavından 79 puan almak da üniversiteye giriş koşullarını karşılayacaktır. Bütün bunların yanında bir tavsiye ya da iyi niyet mektubu almak da üniversiteye girişi oldukça kolaylaştıracaktır.

University of Delaware’in en popüler bölümleri:

Business, Management,

Finance,

Liberal Arts and Humanities,

Nursing,

Economic,

Marketing,

Mechanical Engineering

,Biological and Biomedical Sciences,

Elementary Education.

University Of Delaware Lisans Program Fiyatları

Delaware Üniversitesi bölümleri için akademik yılın tamamında yaklaşık olarak 34.160 Amerikan doları ödenmesi gerekir. Bu ücret yalnızca eğitim ücretini içerir. Şirketimizce bu fiyatlar üzerinden değerlendirme yapılarak en uygun fiyata öğrencilerin öğrenim görmesi sağlanıyor.

University Of Delaware Yüksek Lisans Bölümleri Ve Kabul Şartları

Kabul şartlarının büyük çoğunluğu lisans ile aynıdır. Transkript, sınav sonuçları, iyi niyet mektubu, CV gibi belgeler de isteniyor. Elbette ki yüksek lisans yapabilmek için bir lisans diplomasına ihtiyaç vardır. Bütün bu şartlar sağlandıktan ve belgeler üniversiteye iletildikten sonra üniversiteye yüksek lisans için başvurulmuş olur. Bu belgeler dışında uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgilerini okulun kabul ettiği sınavlardan birinden geçerli bir not alma şartı aranıyor. Bölümlere göre değişkenlik gösterebilmekte olan sınavlardan ve gerekli skorlar;

• TOELF IBT: 79, bazı programlar için 100,

• IELTS: 7.0

University of Delaware master programları hakkında detaylı bilgilere  okulun sayfasından ulaşmak için bu linki takip edebilirsiniz.

University Of Delaware Yüksek Lisans Program Fiyatları

Delaware Üniversitesi yüksek lisans programları 2021-2022 yılı için ortalama olarak kredi başına 950 Amerikan doları ödenmesi gerekir. Yıllık maliyet 17.100 USD civarında olan program sureleri genellikle iki yıldır.

University of Delaware’in 2021-2022 yılı için belirlediği ücret bilgilerini bu link üzerinden kontrol edebilirsiniz.

University Of Delaware Konaklama Seçenekleri

Konaklama için yurt ve apart seçenekleri vardır. Öğrenciler bu iki seçenekten birini tercih ederek konaklama yapabilir. Öğrenciler için yurt içinde her türlü hizmet mevcuttur. Yemek hizmeti, çamaşır odası ve ücretsiz internet gibi hizmetler standarttır. Yurtlar üniversite kampüsleri içerisinde yer alır. Bu nedenle öğrencilerin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamasına da gerek yoktur. Öğrenci yurtlarının yıllık ortalama maliyeti yemek dahil 13.400 USD civarındadır.

University Of Delaware Dünya Sıralaması

University of Delaware, US News’ın Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki sıralaması 93 olan üniversite dünya sıralamasında ise 336’da yer alır. Yıllardır yükselen grafiği ile dikkat çeken üniversite her sene daha fazla öğrencinin gitmek isteyeceği bir yer haline geldi.

Dünyanın önde gelen sıralama enstitülerinin yayınladığı rapora göre University of Delaware:

• US News & World Report, 2021 yılı için dünya sıralamasında 336.

• QS World University Rankings, 2022 listesinde 531.

• Times Higher Education, World University Rankings, 2022 yılında University of Delaware’i 301. sıraya konumlandırmıştır.

Neden University Of Delaware?

Neden University of Delaware seçmeliyim? Bu soru her öğrencinin kafasında oluşacaktır. Sonuçta senelik Amerikan doları olarak belirli bir ücret ödemek için ilk olarak neden bu üniversitenin tercih edilmesi gerektiğinin anlaşılması önemlidir. Dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan üniversite bu yönü ile ülkemizdeki her üniversiteden açık ara daha iyi bir üniversite olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum bile üniversitenin neden tercih edilmesi gerektiğini iyi anlatıyor.

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED