Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

George Mason University - Fairfax, VA


George Mason Üniversitesi (George Mason University)

Lise eğitim döneminden sonra öğrenciler, hedefleri ve ilgi alanlarına yönelik tercihler yapabilecekleri üniversite seçim aşamasına gelirler. Üniversite, geleceği şekillendiren ve öğrencilere yepyeni bir yol çizebilmelerine olanak veren bir misyona sahiptir. Bundan dolayı hedeflere yeterince uygun olan ve memnun edici bir üniversitenin seçilmesi bu aşamada oldukça önemlidir. Üniversitelerin her birinin kendilerine özgü birtakım ayrıcalıklı özellikleri vardır. Bu durum yurtiçi veya yurtdışı üniversiteler nezdinde ele alınabilir.

Yurtiçine nazaran birçok öğrenci, gelecek planlamalarına uygun olduğundan ötürü yurtdışı üniversitelere gitmek yönünde bir karar alır. Bu oldukça güzel bir karar olmakla birlikte üniversiteler konusunda çok daha geniş bir çeşitlilik de öğrencilerin karşısına çıkar. Amerika genellikle çoğu öğrencinin iyi bir üniversite öğrenimi görmek için gitmeyi istediği ülkelerden biridir çünkü bu eğitim kalitesi yüksek üniversitede öğrenciler neredeyse aradıkları birçok bölümü bulabilme şanslarına sahiptirler.

George Mason Üniversitesi, Amerika’nın başkenti Washington DC eyaletine 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Yurtdışı üniversiteler arasında en iyi seçeneklerden biri olarak öne çıkan George Mason University, yaklaşık 130 civarı ülkeden öğrenciyi ağırlamaktadır. Toplamda üç kampüsü bulunan George Masun University’nin ana kampüsü olan Fairfax, ABD Virginia eyaletindedir ve bu bölgede en büyük nitelikteki devlet araştırma üniversitesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu üniversitenin bulunduğu alan ile şehir merkezi arasında yaklaşık 45 dakikalık bir mesafe yer almaktadır. Bu sayede öğrenciler istedikleri zaman şehrin merkez noktasına kolayca ulaşabilmektedir.

Yaklaşık 76 lisans bölümünü alanında barındırması her bir yeni öğrenciye yüksek standartlarda eğitim alma fırsatı sunmaktadır. George Mason University bünyesindeki kampüsler arasında Arlington ve Fairfax kampüsleri öne çıkmaktadır. Üniversitenin Güney Kore’de bulunan kampüsü öğrencilere farklı bir ülkede okuma ve deneyim kazanma fırsatı da sunarken öğrenciler kendi bölümleri ve hedefledikleri kariyer gelişimlerine dair her türde profesyonel eğitimleri bu kampüsler bünyesinde alabilmektedir.

George Mason University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Yurtdışında iyi bir eğitim almak ve hedeflediği lisans programlarına dahil olmayı isteyen kişiler George Mason üniversitesinde isteklerine uygun oldukça fazla bölümler bulabiliyorlar. Burada farklı ülkelerden gelen öğrencilerin başarı durumlarına göre girebilecekleri bölümler arasında:

 • - Accounting and Finance,
 • - Applied Science,
 • - Bioengineering,
 • - Business and Management,
 • - Computer Science,
 • - Engineering,
 • - Communication and Media Studies,
 • - Sport Science,
 • - Physics and Astronomy,
 • - Chemistry gibi çeşitli bölümler yer almaktadır.

Üniversitenin kabul şartlarına uyum sağlanması neticesinde ilgili bölümlerde eğitimlere başlanabilir. George Mason University giriş şartları arasında SAT/ACT sınavı zorunlu tutulmadığı üniversitenin lisans derecesi minimum başvuru koşullarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • - Lise diploma not ortalaması (GPA) 3.0 / 4.0 (100 üzerinden 80)
 • - IELTS: 6,5
 • - TOEFL IBT: 80

George Mason University Lisans Program Fiyatları

George Mason Üniversitesi bünyesinde birbirinden farklı türlerde birçok lisans programı yer alır. Her biri için öğrencilerin üniversiteye belirli miktarlarda birtakım ödemeler yapmaları gereklidir. Lisans programlarında eğitim ücretleri için bu üniversite bünyesinde bir fiyat aralığı belirlenmiştir.

George Mason University 2021-2022 lisans program fiyatları uluslararası öğrenciler için 36.000 dolar seviyelerindedir. Bu miktarların ödenmesi kapsamında ilgili lisans bölümünde öğrenciler eğitimlerine uygun şekilde başlarlar.

George Mason University bölümleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

George Mason University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Yüksek lisansını yurtdışında yapmayı isteyen öğrencilere için de George Mason Üniversitesi en iyi olanakları sunuyor. Bu üniversitede her bir ülkeden öğrencinin dâhil olabilecekleri yüksek lisans bölümleri arasında Anthropology, Art History, Biology, Climate Science ve Communication gibi seçenekler bulunuyor.

Doğrudan başvuru için lisans mezunu olmanız gerekiyor. Birbirinden rekabetçi yüksek lisans programı sunan üniversiteye kabul alabilmek için standartların üzerinde bir lisans notu ortalamanızın olması elinizi kuvvetlendirir.

Not ortalamasına ek olarak George Mason University yüksek lisans derecesi için minimum başvuru koşullarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • - IELTS sınavı en az 6.5
 • - TOEFL IBT sınavı içinse 93 

Yüksek lisans yapmak istediğiniz alana göre GRE/GMAT puanı da gereklilikler arasındadır.

George Mason University Yüksek Lisans Program Fiyatları

Bu kaliteli üniversiteye yüksek lisans okumak için gelen öğrenci sayılarının da birçok bakımdan fazla olduğu görülebilir. George Mason University’de yüksek lisans program ücretleri seçtiğiniz programa göre değişkenlik gösterir. 2021-2022 yüksek lisans program ücretleri 37.000 Amerikan Dolarından başlamaktadır.

George Mason University yüksek lisans bölümleri ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

George Mason University Konaklama Seçenekleri

Yurtdışı kaliteli üniversite eğitimleri için George Mason üniversitesine gelen öğrenciler burada konaklama konusundaki gereksinimlerine de iyi bir karşılık bulabiliyorlar. Okula ait özel kampüs alanlarında öğrenciler barınma ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Eğer istenirse uygun bağımsız konaklama seçenekleri de hali hazırda mevcut bulunuyor.  Aile yanı konaklama seçeneklerinden de öğrenciler diledikleri gibi faydalanabiliyorlar.

George Mason University Dünya Sıralaması

Amerika'da binlerce üniversitenin olduğu göz önüne alındığında George Mason Üniversitesi Dünya Sıralaması anlamında önemli bir yeri olduğu görülmektedir.

- QS World University Rankings 2022 bünyesinde 801.sırada yer almıştır.

- Times Higher Education World University Rankings sıralamasında ise 2020 yılı itibariyle 251.sırada yer bulmuştur.

- Amerika üniversiteleri arasında seçkin bir sıralama olan US News 2022 sıralamasına göre George Mason University “national universities” arasında 148. sıradadır.

Neden George Mason University?

Amerika’nın sevilen üniversitelerinden biri olan George Mason Üniversitesi’nin seçilmesini gerektiren birçok önemli unsur vardır. Hali hazırda Amerika’daki en iyi olan 100 üniversite içerisinde yer alması bu unsurlardan biridir.

Yine üniversite eğitiminin bitiminden sonra öğrencilerine özel bir istihdam yaratması da onun seçilmesi nedenleri arasındadır. Farklı kültürlerden insanlarla güzel sosyal etkileşimlerin kurulması fırsatını öğrencilerine vermesi de bu üniversitede okumayı değerli hale getiren unsurlar arasındadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED