Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Washington State University - Pullman, WA


Washington Devlet Üniversitesi (Washington State University)

Washington Devlet Üniversitesi, en eski kampüsü Pullman Washington'da bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. 1890 yılında kurulan WSU, Batı Amerika’da bulunan en eski üniversiteler arasında olduğu biliniyor. Washington eyaletinde bulunan en büyük ikinci üniversitedir.

Ülkemizden, WSU University bünyesinde eğitim almak isteyen pek çok sayıda öğrenci bulunmaktadır. Ancak bu öğrenciler bu üniversiteye nasıl gideceklerini ve eğitim görmeye başlayacaklarını bilemiyorlar. Biz de sizlere bu konuda yardımcı olarak en kolay şekilde nasıl WSU University tercih edilir ve eğitim görmeye başlanır, bu konuyu aydınlatacağız.

100’den fazla ülkeden öğrencinin temsil edildiği öğrenci birliğinin yüzde yedilik kısmı yabancı öğrencilerden oluşuyor. Yurt dışından gelen öğrenciler, kariyer gelişim faaliyetleri ve yurt dışında üniversite benzeri pek çok olanaktan yararlanırlar. Üniversitenin burs ve para yardımı konusundaki yatırımları 400 milyon dolardan fazladır ve yabancı öğrencilere özel olarak verilen birçok hibe vardır.

90’dan fazla lisans, 78 tane yüksek lisans ve 65 tane doktora programı mevcut olan üniversite bu yönü ile oldukça fazla konuda eğitim veren bir üniversite olduğunu gösteriyor. Bunların yanında tıp, eczacılık ve veterinerlikte üç adet mesleki derece vardır.

Birçok programı hem Birleşik Devletler düzeyinde hem de dünyanın her yerinde iyiler arasındadır. WSU öğretim üyeleri, öğrencilerine önem verir; kendilerini öğrenci başarısına adarlar ve onların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaya çalışırlar. Bu yönü ile okul oldukça dinamik eğitim metotlarına sahiptir.

Washington State University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Washington State University, çeşitli kabul şartları sunar. Ancak bu şartlara uygun olan öğrenciler üniversiteye kabul edilir. Giriş için elbette ki on iki yıllık bir eğitim sürecinden mezun olunarak gelinmiş olması gerekiyor. Washington State University’e kabul oranı %79 olup lise not ortalamanızın minimum 2,5 ve üzeri olması gerekiyor. İngilizce dil yeterliliği de öğrenciler için gerekli bir durumdur.

Çeşitli sınavlardan alınan minimum puanlar şu şekilde sıralanabilir:

• TOEFL iBT – 79

• IELTS – 6.5

• Duolingo İngilizce – 105

Bu puanlar bu sınavlarda alınacak minimum puanları gösterir. Bunun yanında WSU, İngilizce dil programına katılarak bu sınavlara girmeden de üniversitede öğrenim görmeye başlayabilirler.

Washington State University bölümleri arasında en popüler olanlardan bazıları:

• Psychology

• Social Science Research Methods

• Nursing

• Mechanical Engineering

• Human Development

• Accounting

• Biology

Bu bölümler dışında Washington State University bünyesinde sunulan 100’lerce bölüm ve detaylarını incelemek için bu linkten üniversitenin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Washington State University Lisans Program Fiyatları

En çok merak edilen konuların başında elbette ki fiyatlar geliyor. Bu konuda sizlere en iyi bilgiyi vermek ve ne kadar para ödeyeceğinizi en iyi şekilde belirtmek istiyoruz.

Eyalet içerisinden gelen öğrenciler öğrenim ücreti olarak 11.000 Dolar kadar bir ücret öder. Ancak bu durum eyalet dışından ya da ülke dışından gelen öğrenciler için geçerli değildir. Eyalet dışında ya da yurt dışından üniversiteye öğrenim görmeye gelen öğrenciler için ücret 26.000 Dolar kadar olmaktadır. Bu ücret yalnızca öğrenim ücreti olup diğer masraflar dâhil değildir.

Washington State University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Washington State University master eğitimi almak isteyen öğrenciler için şartlar da değişik olmaktadır. Bu şartları sizlere en iyi şekilde açıklayarak herhangi bir konuda mağdur olmamanızı sağlayacağız.

Yüksek lisans öğrenimi görmek için lisans eğitiminin tamamlanmış olması gerekir. Lisans eğitiminin kabul edilebilmesi için daha önceden belirtilen bir akreditasyon kurumdan akredite alınmış olması gerekir.

Okulun kabul ettiği İngilizce yeterlilik sınavları ve minimum alınması gereken skorlar:

TOEFL iBT: 80

IELTS: 7

Bölümlere göre değişkenlik gösterebilen kabul şartlarını daha detaylı incelemek için bu linki takip edebilirsiniz.

Washington State University Yüksek Lisans Program Fiyatları

Washington State University tarafından belirlenen yüksek lisans fiyatları 28.000 Dolar civarında belirlenmiştir. Konaklama ve yemek gibi hizmetler masraflara dâhil değildir.

Washington State University Konaklama Seçenekleri

WSU, öğrencilerine iki adet  Konaklama seçeneği sunmaktadır. İsteyen öğrenciler apart isteyen öğrenciler yurtta kalabilirler. 20 yaşının altında iseniz yurtta konaklamak mümkün. Yurtlar kampüsün içindedir. Yurt içerisinde çalışma odaları yer alır. Odalarda ayrıca ücretsiz Wi-Fi de mevcuttur.

Yurtta çamaşır odası ve yemek gibi hizmetler de sağlanır. Bunların dışında yüksek lisans öğrencileri için olan apartmanlar da mevcuttur.

Washington State University Dünya Sıralaması

Washington State University World Ranking anlamında önemli yere sahiptir. Bu yönü ile herkesin okumak isteyeceği bir üniversitedir. Bunun yanında bir kamu üniversitesi olması da düşük fiyatlı olmasını ve tercih oranının artmasını sağlamaktadır.

2022 senesinde U.S News & World Report tarafından en kaliteli üniversiteler arasında 178. sıraya yerleşen üniversite QS World University Rankings sıralamasında 427. sıradadır. Amerika’da binlerce üniversite olduğu düşünüldüğü zaman üniversitenin sıralamasının ne kadar iyi olduğu kolayca görülecektir.

Neden Washington State University?

WSU, sizlere bir dünya vatandaşı olmayı sağlamanın yanında iyi bir eğitim almanızı da sağlar. Öğrenci kulüpleri ile öğrencileri hayata en iyi şekilde hazırlayan üniversiteler arasında olan WSU, bu yönü ile Amerika’da tercih edilmesi gereken en önemli üniversiteler arasında yer alıyor.

Siz de WSU’da öğrenci olmak istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bizlere başvurun ve tüm kayıt olma süreçlerini bizlere bırakın. Sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağız.

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED