Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Troy University - Troy, AL


Troy Üniversitesi (Troy University)

Troy Üniversitesi, Troy Alabama'da bulunan bir devlet üniversitesidir. 1887 yılında Alabama Eyalet Üniversite Sistemi içerisinde Troy Eyalet Okulu olarak kurulmuştur.

Troy Üniversitesi; ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri vermek için Güney Kolejler ve Okullar Komisyonu (SACS) tarafından akredite edilmiştir. Princeton Review’un yaptığı araştırmaya göre Amerika’nın “Best College in the Southeast” olarak seçilmiştir. Troy University’nin sunduğu kaliteli eğitimi dışında Florida sahillerine ve Atlanta şehrine yakınlığı uluslararası öğrenciler tarafından okulu popüler kılan unsurlar arasındadır.

Ağustos 2005 tarihinde Troy Eyalet Üniversitesi, Montgomery; Phenix Şehri & Dothan ve Troy Eyalet Üniversitesi (ana kampüs) tek bir akreditasyon altında birleşip Troy Üniversitesi oldu. Birleşmeden önce, her kampüs bağımsız olarak akredite edilmişti. Birleşmeyle personel, öğretim üyeleri ve yöneticiler tek bir üniversite çatısı altına geçti.

Troy University bünyesinde ABD'nin 50 eyaletinden ve dünyanın 70’den fazla ülkesinden gelmiş 100.000'den fazla mezunu vardır. 15.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır.

Troy University’de 170’ten fazla lisans ve 110’dan fazla yüksek lisans programları bulunmaktadır. Sınıfların küçük öğrenci gruplarına ve açık kapı politikasına sahip olması dışında birbirinden değerli ve deneyimli profesörleriyle dünyanın dört bir yanından sınıf arkadaşlarınızla kaliteli bir eğitimin parçası olabilirsiniz.

Troy University Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Uluslararası öğrenciler, lisans yıllarına ilişkin transkriptlerin resmi kopyalarını ve diplomalarını gönderip Uluslararası Başvuruyu tamamlamalıdır. Diğer evraklar içinde bir maddi destek beyanı, pasaportun kimlik sayfası ve İngilizce yeterlilik belgesi de bulunmaktadır. İngilizce yeterliliği için giriş şartları, en az 61 TOEFL sınav puanı ya da en az 6,0 toplam IELTS sınav puanı gereklidir.

Eğer ki İngilizce yeterlilik belgesine sahip değilseniz üniversiteye ait yaz okulunda İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Burada eğitim görerek üniversiteye herhangi bir bağımsız İngilizce sınavına girmeden de girmek mümkün. Şirketimiz tarafından öğrenciler tarafından yapılan istekler değerlendirilip hangi seçeneğin daha doğru olacağı önerilir.

Troy University’de sunulan en popüler lisans dereceleri arasında:

• Business Administration and Management,

• Psychology, General

• Criminal Justice/Safety Studies

• Computer and Information Sciences,

• Biology/Biological Sciences,

• Public Administration,

• Accounting bulunmaktadır.

Troy University bölümleri tamamını incelemek için bu linki takip edebilirsiniz.

Troy University Lisans Program Fiyatları

Troy University’de lisan program ücretleri yıllık 18.624 Doları olarak belirlenmiştir. Uluslararası öğrencilerin alması gereken I-20 vizesi için öğrencilerin bir yıllık masraflarını karşılayabileceğini belirten tutar 2021-2022 yılı için 30.300 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu fiyatın içerisinde okul ve yaşam masrafları dâhildir. Troy Üniversitesi program fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi için bu linki inceleyebilirsiniz.

Troy University Yüksek Lisans Bölümleri ve Kabul Şartları

Troy University yüksek lisans programlarına kabul edilmek için adayların, bölgesel olarak tanınan bir üniversiteden en az 2,5 not ortalaması ile bir lisans derecesine sahip olması gerekir. Bunun yanında resmi referans mektubu sunulması gerekmektedir. İngilizce yeterlilik sınavlarında alınması gereken minimum puanları aşağıda bulabilirsiniz.

TOEFL iBT: 70

IELTS: 6.5

Troy University Yüksek Lisans Program Fiyatları

Troy University yüksek lisans programlarına dahil olmak için uluslararası öğrencilerin ödemesi gereken yıllık ücret 17.100 Dolar olarak belirlenmiştir. Troy University yüksek lisans okumak için elbette ki lisans eğitimini tamamlamak gerekiyor.

Troy University Konaklama Seçenekleri

Konaklama seçeneklerinin de oldukça geniş olduğu görülüyor. Şirketimiz tarafından üniversiteye öğrenci olarak gidenler için apart ya da yurt seçeneğini sunuyoruz. Bu seçeneklerden öğrenciler istediklerini seçerek öğretim süresi boyunca kalabilirler.

Yurtlarda çok fazla hizmet mevcuttur. Yemek hizmetleri sunan yurtlar bunun yanında çamaşır odası ve internet hizmetleri konusunda da oldukça iyidir. Ücretsiz internet hizmetinin olduğu yurtlar kampüs içerisindedir. Oldukça konforlu olan yurtlar çok fazla öğrenci tarafından tercih ediliyor. Şirketimiz tarafından yurtta kalacak öğrencilerin işlemleri de tarafımızca yapılarak konaklama konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması sağlanıyor.

Troy University Dünya Sıralaması

Troy University dünya sıralaması anlamında en öne sıralarda yer alan bir üniversitedir. US News & World Report raporuna göre 2022 yılında 324. Sırada yer alıyor.

Yıllar yılı yükselen sıralaması ile daha iyi bir üniversite olma yolunda ilerleyen üniversite, herkesin öğrenci olmak isteyeceği bir üniversite.

Neden Troy University?

Troy University, yurt dışından gelen öğrencilerin dışında eyalet dışında gelen öğrencilerle beraber oldukça kozmopolit bir yapıdadır. Öğrenci kulüpleri sayısında en ön sıralarda yer alan üniversite yurt dışından gelen öğrenciler için öğrenci kulüpleri bu öğrencilerin ülkeyi daha iyi tanımalarını sağlamak için çalışıyorlar.

Ülke çapında yapılan araştırmalarda da en ön sıralarda yer alan üniversite Alabama eyaletinin en iyi üniversitesi olarak kabul edilir. Bu anlamda eyalette okumak isteyen öğrenciler için tercih edilmesi önerilen üniversiteler arasında yer alıyor. Eğitim kalitesi ile de dikkat çeken üniversite herkesin okumak isteyeceği bir eğitim kurumu.

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED