Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Ecole Nouvelle de la Suisse Romande - Lozan


Ecole Nouvelle de la Suisse Romande – İsviçre’de Lise Eğitimi

1906'da kurulan Ecole Nouvelle de la Suisse Romande (Lozan Uluslararası Yatılı Okulu), 40'tan fazla milleti temsil eden 3 ila 20 yaş arasındaki öğrencilere karma, yatılı ve gündüzlü bir eğitim vermektedir. Yaklaşık 600 öğrencisi olan okul sadece 12 yaş ve üstü öğrenciler için yatılı seçeneğini sunmaktadır. Öğretmen öğrenci oranı 1:5, ortalama sınıf mevcudu 14'tür.

Ecole Nouvelle de la Suisse Romande Lausanne, uluslararası bir eğitim için muhteşem bir ortam sağlar. İsviçre'nin Fransızca konuşulan bölgesinde, Cenevre Gölü (Lac Léman) yakınında, hem Latin hem de Cermen dünyalarına yakın bir konumda, 2.5 dönüme yayılan okul, Avrupa'nın merkezinde ayrıcalıklı bir konuma sahiptir.

Ecole Nouvelle de la Suisse Romande Müfredat ve Programlar

İngilizce ile Fransızca veya Fransızca ile İngilizce olmak üzere iki dilde eğitim verilebilen okulda öğrencilerin iki diploma seçeneği vardır: International Baccalaureate veya Swiss Maturity. Swiss Maturity, tüm İsviçre yükseköğretim merkezleri (üniversiteler, politeknikler ve uzmanlaşmış kurumlar) tarafından kabul edilir. International Baccalaureate tüm dünyadaki üniversiteler tarafından kabul edilmektedir.

1971'de ENSR, International Baccalaureate Diploma Programme akreditasyonunu alan dünyadaki ikinci okuldu. O zamandan beri bu programı başarıyla yürütmektedir. IB World Schools ortak bir felsefeyi paylaşıyor: güçlü bir vizyonu paylaşan zorlu, yüksek kaliteli uluslararası eğitim programları sunarak çeşitli ve kapsayıcı bir öğrenci topluluğunu çağdaş dünyaya hazırlamak.

Ecole Nouvelle de la Suisse Romande Müfredat Dışı Etkinlikler

Müfredat dışı etkinlikler, öğrencilerin tutkularını, bireyselliklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerini sağlayan çok çeşitli etkinlikler sunar.

Spor olanakları :  Football, Volleyball, Basketball, Dodge ball, Unihockey, Swimming, Badminton, Cross-country, Track and field, Horseback riding, Skiing

Tesisler ve diğer olanaklar :  Basketball court, Tennis court, Tolleyball court, Tym facilities, Titness facilities, Computer labs, Science lab, Playground

ENSR International School, öğrencileri ve topluluğu için birçok ilham verici geleneği sürdürmektedir. En popülerleri arasında Grand Jeux - yıllık orman sporu oyunları, Nuit de Foot - yıllık futbol oyunu, sanat performansları ve yıllık temalı mezunlar etkinliği bunlar arasındadır.

Ecole Nouvelle de la Suisse Romande Konaklama Seçenekleri

ENSR International School bünyesinde karma yatılı tesisleri 2,5 hektarlık okul kampüsünde yer almaktadır ve 12 – 18 yaşları arasındaki 80 öğrenciye kadar konaklama kapasitesine sahiptir.

Güzel bir yeşil alanın ortasında, okulun ana binası 3 kat üzerine kurulmuş yaşam alanlarını barındırmaktadır. Lac Léman'ın karşısındaki ve Fransız ve İsviçre Alpleri'ne bakan odaların nefes kesen manzarası, benzersiz ve ilham verici bir ortam sağlar. Bu sağlıklı, güvenli, uluslararası ortamda, öğrenciler çalışmalarına odaklanabilecekleri bir alana sahip olurken, ebeveynleri de çocuklarını güvenli ellere emanet etmenin huzurunu yaşarlar, çünkü yatılı okul personeli ve öğretmenler, velilerle düzenli iletişim halindedir. Yaşam ve çalışma alanlarının sürekli, özenli denetimini sağlamak onların görevidir.

Okul tam konaklama veya hafta boyunca konaklama imkânları sağlamaktadır. Dünyanın dört bir yanından 80 genç kız ve erkek çocuğu için, yatılı okuldaki yaşam, heyecan verici bir uluslararası ortamı ve İsviçre'nin huzuru ve güzelliğinde geçirilen bir çocukluk deneyimi için ayrıcalıklı bir fırsattır.

Boş zamanlarında ve hafta sonlarında öğrenciler okulun çeşitli spor, kültür ve eğlence hayatına katılmaya davet edilirler. Yakın çevre ve okulun altyapısı çok çeşitli aktiviteler sunar.

Ecole Nouvelle de la Suisse Romande Eğitim ve Üniversite Başarıları

Okul dünyaca ünlü mezunlarıyla bilinmektedir. ENSR sağladığı iki farklı diploma sayesinde hem İsviçre üniversitelerinde hem de dünya üniversitelerinde mezunlarını prestijli üniversitelere gönderir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED