Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

St George's International School - Montreux


St George’s International School – İsviçre’de Lise Eğitim

St. George's International School Switzerland, Montrö'de birinci sınıf bir özel uluslararası okuldur. İsviçre'de en iyi 5 IB Okulu arasında gösterilen St. George's, öğrencilerine bütünsel bir deneyim ve akademik mükemmellik sunar. Montrö'de muhteşem bir konumda bulunan göl ve dağ manzarasıyla, her öğrencinin potansiyelini geliştiren benzersiz bir öğrenme ortamı sağlar.

1927'de kurulan St. George's International School, yatılı ve gündüzlü okul programlarını bir araya getirmektedir. Okul yatılı ve gündüzlü olarak eğitim vermektedir. Uluslararası yatılı öğrencilerin sayısı 80-100 arasında değişmektedir.

Cenevre Gölü/Lac Léman ve Chablais Alpleri'ne bakan 45.000 metrekarelik bir kampüste yer alan okulun ana bina kompleksinde idari ofisler, bir toplantı salonu/tiyatro, bir kütüphane, yatılı bölüm ve sanat için özel olarak inşa edilmiş odalar, dans stüdyosu bulunmaktadır. Ana binanın bir uzantısı olan derslikler, biyoloji, fizik ve kimyada pratik çalışmalar için laboratuvarlar bulundurmaktadır.

St George’s International School’un spor altyapısı; takım oyunları için oyun alanları, tenis kortları, AstroTurf futbol sahası, basketbol sahaları, kapalı çok amaçlı spor salonu, fitness merkezi içeren büyük bir kompleksten oluşmaktadır. Ayrıca okuldan sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde halka açık olimpik bir kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır.

St George’s International School Müfredat ve Programlar

10. ve 11. sınıftaki (Year 10 and Year 11) öğrenciler, Uluslararası Genel Ortaöğretim Sertifikası'na (IGCSE) hazırlanır. Müfredat ve sınavlar, Cambridge Üniversitesi Uluslararası Sınavları (CIE) tarafından belirlenir ve yönetilir. Ön Diploma Programı, iki yıllık IB Diploma programına başlamadan önce bir temel oluşturmak isteyen, okula 11. Sınıfta başlayan 15-16 yaş arası öğrenciler için tasarlanmış bir yıllık bir kurstur.

12. ve 13. sınıf (Year 11 and Year 12) öğrencileri Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP), IB Sertifikaları veya Genel Diploma Programına hazırlanır. IBDP, 16-19 yaş arası öğrenciler için iki yıllık bir eğitim kursudur. Uluslararası Bakalorya Organizasyonu (IBO) tarafından yönetilir ve uluslararası olarak üniversiteye giriş için bir yeterlilik olarak kabul edilir.

St. George's International School tarafından sunulan Genel Diploma Programı (The General Diploma Program GDP) da iki yıllık bir eğitim sürecini kapsamaktadır. Öğrencilere Birleşik Krallık'ta foundation kurslarına başlamalarına veya Kuzey Amerika'daki kolejlere devam etmelerine izin veren krediler veren akredite bir yeterliliktir.

St George’s International School Müfredat Dışı Etkinlikler

St. George's International School bünyesinde tüm öğrenciler yaratıcı yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmeye, benimsemeye ve geliştirmeye teşvik edilir. Her yaştan, müzikal tiyatro kulübü, topluluk korosu ve enstrümantal ve şan dersleri için birçok müfredat dışı etkinlik vardır. Öğrenciler sanatı kendilerine yardımcı olacak şekillerde uygularlar yaratıcı, problem çözme ve eleştirel becerilerini geliştirirken çevrelerindeki dünyayı keşfederler ve sanatın farklı toplumlar ve bağlamlardaki yeri hakkında bilgi edinirler. Gösteri ve Yaratıcı Sanatlar Bölümümü düzenli olarak konserler, performanslar ve sanat sergileri düzenlemektedir.

Spor, St. George's okulunda eğitim alan tüm öğrencilerin günlük yaşamlarında önemli bir unsurdur. Hem Beden Eğitimi müfredatı hem de müfredat dışı spor kulüpleri aracılığıyla öğrenciler, okul yaşamının her alanına taşınan bir birliktelik duygusu geliştireceklerdir. Tüm öğrenciler, rekabet içeren spor takımlarında okulu temsil etmeye teşvik edilir. St.George's Lisesi'ne özel, tüm öğrencilerin kayak yapma imkanı veya İsviçre genelinde farklı tatil yerlerinde snowboard yapma imkanı bulunmaktadır.

St George’s International School Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler, St George's International School Switzerland ana binasında bulunan yurt binasında konaklamaktadır. Ortak/özel banyolu tek, çift ve üç kişilik odalar bulunmaktadır. Kampüs son derece güvenlidir. Yatılı ev ebeveynleri de 7/24 bakım sağlamak için yurtta yaşarlar.

Öğrenciler yemek odasında yemek yer. Tam pansiyon yemek opsiyonuna günde üç ana öğün (vejetaryen ve diyet dahil) ve gün boyunca farklı atıştırmalıklar dahildir.

Ayrıca yatılı öğrencilerin dinlenmek, atıştırmalıklar hazırlamak, arkadaşları ve aileleriyle toplantılar veya masa oyunları için buluşmak için kullanabilecekleri yepyeni bir ortak salon bulunmaktadır.

St George’s International School Eğitim ve Üniversite Başarıları

Üniversite Rehberlik Danışmanı, öğrencilere üniversite başvuru sürecinde yardımcı olur ve süreci açıklamak için veliler ve öğrencilerle görüşmeye hazırdır. Son başvuru tarihleri, kabul koşulları ve kabul testleri hakkında tavsiyelerde bulunulur. Okul personeli, başvuru sürecini desteklemek için tavsiye mektupları, referanslar, not tahminleri ve akademik transkriptler sağlar.

2021’de eğitimlerine devam etmek için üniversiteye başvuran St. George's öğrencilerinin %30'u İsviçre’nin en iyi üniversitelerinde eğitim hayatlarına devam etmişlerdir. Öğrencilerin %100’ü bir üniversiteye kayıt yaptırırken bunların çoğu İngiltere’de ve Amerika’daki prestijli üniversitelere kabul edilmiştir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED