Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Lyceum Alpinum Zuoz - St Moritz


Lyceum Alpinum Zuoz – İsviçre’de Lise Eğitimi

1904 yılında kurulan Lyceum Alpinum Zuoz, yaşları 12-18 arasında değişen yaklaşık 200 yatılı ve 100 gündüzlü okul öğrencisi olan uluslararası, karma ve yatılı bir okuldur. Okulda 30’dan fazla milletten öğrenciler eğitim almaktadır.

İsviçre'de St Moritz yakınlarındaki Zuoz köyünün üst kısmında yer alan okul kampüsü 130.000 m2'lik bir alanı kaplar ve 12 binadan oluşur. Kampüsü oluşturan alanlar arasında yatılı öğrenci evleri, spor sahaları, iki buz sahası, tenis kortları, golf sahası, medya kütüphanesi, tiyatro, sanat ve müzik odaları, yemekhane ve öğrenci kafesi ile idari ofisler, otoparklar ve açık hava alanları yer almaktadır.

Okulun bulunduğu St Moritz şehri Zürih'ten 3 saat uzaklıkta; Avusturya, Almanya ve Lihtenştayn sınırında bulunmaktadır.

Lyceum Alpinum Zuoz Müfredatı ve Programlar

Lyceum Alpinum Zuoz müfredatında uluslararası kabul görmüş olan Swiss Matura ve IB programları sunulmaktadır.

- Swiss Matura : İsviçre'deki standart lise diploması Swiss Matura'dır. Mezunları İsviçre'deki tüm üniversitelerde okumaya hak kazanır ve uluslararası alanda tanınır. Öğrenciler Matura'ya 6 veya 4 yıllık bir programda hazırlanmaktadır. Sanat ve bilim dahil kapsamlı bir eğitime ek olarak, bu program öğrencilerin birkaç ana konuyu derinlemesine incelemesini zorunlu tutmaktadır. Swiss Matura, yalnızca Almanca olarak, Almanca+İngilizce olarak veya İtalyanca+Almanca olarak tamamlanabilir.

- IB (International Baccalaureate) : Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP), öğrencileri öncelikle İngilizce konuşulan üniversitelere hazırlayan uluslararası bir eğitim programıdır. Tüm dünyada en fazla tanınan program olan IB programının temelini CAS (Creativity, Activity, Service) dersleri oluşturmaktadır. IB programında öğrenciler CAS müfredatı içindeki 6 dersten sorumlu olmaktadır. 7. ve 8.sınıf öğrencileri IB programları öncesinde genel konularda sağlam bir temel oluşturmak için öncelikle IGCSE müfredatını takip eder ve ardından IB programlarına devam edebilirler.

Okul aynı zamanda 16-19 yaş arası öğrenciler için IB Career Related Programı sunmaktadır. Bu program Uluslararası Bakalorya'dan alınan akademik dersleri uygulamalı İşletme programı ile entegre etmektedir. Öğrenciler son iki yıl İşletme alanında uygulamalı öğrenmeye odaklanmakta ve çeşitli stajlar yapmaktadır.

Lyceum Alpinum Zuoz Aktiviteleri

Lyceum Alpinum Zuoz'un ders dışı müfredatı oldukça zengindir. Öğrencilerin ders sonralarında kendini geliştirmeleri, bir yetenek kazanabilmeleri ve sağlıklı bir birey olarak yetişebilmeleri için çeşitli spor ve sanat programları sunulmaktadır. Kolej ayrıca öğrencilerin akademik becerilerinin gelişmesi ve kendilerine güven duymaları için çeşitli öğrenci kulüplerine de sahiptir.

- Spor Çalışmaları : Lyceum Alpinum sadece mükemmel eğitim seçenekleriyle değil, aynı zamanda birinci sınıf spor tesisleriyle de ünlüdür. Okul kampüsünde; üçlü spor salonu, 2 doğal buz alanı, 6 tenis kortu (2 toprak kort), 7 Eton Fives kortu, 3 futbol sahası (çim), basketbol sahası, plaj voleybolu sahası, uzun atlama ve gülle atma tesisi, Kriket eğitim alanı, 3 fitness salonu (1 ağırlık odası, 2 kız fitness salonu) bulunmaktadır. Ayrıca okula yürüme mesafesinde bir kayak merkezi ve golf sahası vardır. Her öğrenci zorunlu olarak en az 1 spor branşında yer almaktadır. Sunulan spor çalışmaları içerisinde; Kayak ve Snowboard, Buz Hokeyi, Curling, Artistik patinaj, Voleybol, Basketbol, Futbol, Florball, Dövüş sanatları, Tırmanma, Kriket, Tenis, Rugby,Golf, Dağ Bisikleti, Yoga, Fitness Eğitimi, Koşu, Yüzme yer almaktadır.

- Sanat Çalışmaları : Sanat Lyceum Alpinum Zuoz için vazgeçilmez bir ders dışı müfredatıdır. Kolejin kendine ait Zuoz Globe isimli bir tiyatrosu vardır. 100 koltuğun yanı sıra son teknoloji bir aydınlatma ve ses sistemi ile tamamlanan Zuoz Globe, sanatçılarına samimi ve yaratıcı bir ortamda çarpıcı prodüksiyonlar için mükemmel bir sahne sunmaktadır. Zuoz Globe, provalar ve prodüksiyonlar, resitaller, dersler ve söyleşiler için sürekli aktif bir merkezdir. Okulun geniş bir sanat yelpazesi vardır. Sunulan çalışmalar arasında; görsel sanatlar, klasik çizim, resim, heykel, kostüm tasarımı, fotoğraf ve video, tiyatro, müzik koro ve orkestra yer almaktadır.

- Kulüpler : Kolej öğrencilerin ilgi alanlarını geliştirmek, arkadaş edinmek ve liderlik becerilerini geliştirmek hedefiyle enerjik kulüp ve topluluklara sahiptir. Çarşamba öğleden sonraları Lyceum Balance programı aracılığıyla kulüp çalışmaları yapılan kolejde; plaj voleybolu, yaratıcı yazarlık, kriket, tartışma kulübü, girişimcilik atölyesi, futbol, golf, karate, dağ bisikleti, fotoğrafçılık, çanak çömlek, psikoloji, koşma, tenis, rugby, ağırlık çalışması ve yoga kulüpleri bulunmaktadır.

Lyceum Alpinum Zuoz Konaklama Seçenekleri

Muhteşem Alp manzarasına sahip modern mimaride konaklama yerleri olan Lyceum Alpinum Zuoz’da kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı konakladıkları 5 farklı yurt binası vardır. Tüm evler "Zuoz'un Ruhu" değerlerini yansıtır: Kızlar için Chesa Arpiglia ve Chesa Urezza yurtları, erkekler içinse Spencer House, Kleinhaus ve Grosshaus yurtları kullanılmaktadır. Yurtların tamamı 1-2 kişilik banyolu ve odalardan oluşmaktadır. Her yurtta öğrencilerin güvenliğinden ve refahından 7/24 sorumlu olan bir yurt ekibi vardır. Yurt binaları cinsiyet ve yaş gruplarına göre aşağıdaki gibi ayrılmıştır.

 • - Cheza Urezza : 16-18 yaş arası kız öğrenciler ağırlanmaktadır.
 • - Chesa Arpiglia : 12-16 yaş arası kız öğrenciler ağırlanmaktadır.
 • - Grosshaus : 18+ yaş erkek öğrenciler ağırlanmaktadır.
 • - Kleinhaus : 15-17 yaş arası erkek öğrenciler ağırlanmaktadır.
 • - Spencer House : 12-14 yaş arası erkek öğrenciler ağırlanmaktadır.


Lyceum Alpinum Zuoz Üniversite Başarıları

İsviçre'nin en başarılı kolejlerinden biri olan Lyceum Alpinum Zuoz, gerek IB gerek Swiss Matura programlarını başarı ile tamamlayan öğrencilerinin dünyanın en iyi üniversitelerine yerleşmesi ile gurur duymaktadır.

Son kolej mezunlarının kabul aldığı üniversitelerden bazıları şunlardır:

- İsviçre : Ecole Hôtelière de Lausanne, ETH Zürich, Franklin University, Lugano International University in Geneva, Universitäten Basel, Webster University, Zürcher Hochschule der Künste

- İngiltere : City University London, Durham University, Imperial College London, King’s College London, London School of Economics(LSE), Loughborough University, New College of the Humanities, Queen Mary University of London, Royal Holloway University, SOAS University of London, University College London (UCL), University of Aberdeen, University of Bath, University of Birmingham, University of Cambridge, University of Edinburgh, University of Exeter, University of Nottingham, University of Southampton, University of St. Andrews, University of Sussex, University of the Arts London

- Avrupa : Erasmus University Rotterdam, Frankfurt School of Finance & Management, ICADE Madrid, IE University, Leiden University, Leiden University College The Hague, Ludwig-Maximilians Universität München, Sigmund Freud Universität, Technische Universität München, Università Bocconi Milano, University of Groningen, Wirtschaftsuniversität Wien

- Amerika : Babson College, Bard College, Bentley College, Boston College, Boston University, Brandeis University, Case Western, Reserve University, Colby College, Columbia University, College of the Holy Cross, Dartmouth College, Emory University, Fordham University, Georgetown University, George Washington University, Johns Hopkins University, Marist College, New York University, Northeastern University

- Kanada : Bishop’s University, McGill University, Ryerson University, University of British Columbia, University of Toronto, Western University, York University

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED