Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Swiss International Boarding School - Leukerbad


Swiss International Boarding School (SIBS) – İsviçre’de Lise Eğitimi

Leukerbad'daki İsviçre Uluslararası Yatılı Okulu, 7 ila 12. sınıf öğrencilerinin, enternasyonalizmi ve bağımsızlığı destekleyen, arkadaş canlısı, aile dostu bir ortamda tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlayan yenilikçi, kapsayıcı bir öğrenme ortamı sağlar. Okul politikası, akademik mükemmelliğe ulaşmaya, çok kültürlülüğe bağlılık geliştirmeye, yaşam boyu öğrenmeye ilgi duymaya, öğrencileri başarılı bir gelecek kariyere hazırlamaya, kültürlerarası etkileşime ve saygıya odaklanmıştır.

2019 yılında kurulan okulun eğitim dili İngilizce ve Almancadır, fakat dersler temel olarak İngilizce işlenirken Almanca dil dersi mecburidir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler için dil desteği sağlanmaktadır. Swiss International Boarding School, öğrencilerin okuldan İsviçre ve Amerikan olmak üzere iki sertifika ile mezun olmalarını sağlayan İsviçre'deki Amerikan okulu Sqaw Valley Academy ile işbirliği yapmaktadır. SiBS, ayrıca IB World School'un akreditasyonu için aday bir okuldur.

SiBS, güzel Valley of Canton Valais'de bulunan birinci sınıf bir yatılı okuldur. Lukerbad Kayak Merkezi'nin nefes kesen doğal güzelliği, doğal Termal Kaynak Suyu, rahatlatıcı Alp tarzı otelleri ve restoranları, dünyanın dört bir yanından büyük turist akını vadiyi çok kültürlü bir yer haline getirmektedir.

Swiss International Boarding School Müfredat ve Programlar

Swiss International Boarding School, öğrencileri için sayısız faydası olan ve sayısız fırsatlar sunan IGCSE müfredatını takip eder. IGCSE öğrencilere çok çeşitli konular sunar. Öğrenciler, bir konu seçme ve seçtikleri alanda derinlemesine uzmanlık kazanma konusunda tam bir özgürlüğe sahiptir. İlgilendikleri konuyu kendileri seçtiği için öğrenciler o konu üzerinde tutkuyla çalışmaya motive olurlar.

Her öğrenci benzersizdir, bu nedenle bu müfredat, öğrencinin kendi hedeflerine ve yeteneklerine göre ne yapması gerektiğine karar vermek için oldukça yararlıdır. Ayrıca, öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için IGCSE programının son derece yararlı olduğu bilinen bir gerçektir, çünkü bu programda öğrenciler kendi ritimlerine göre eğitim görme imkânına daha çok sahiptir ve bu kaygıyı azaltır.

Turizm İşletmeciliği, sadece SIBS'de sunulan bağımsız bir derstir. Bu konu 7. Sınıftan itibaren müfredatta bulunur ve dileyen öğrenciler erken yaşta bu alanda uzmanlaşmaya başlayabilirler.

Okul ayrıca AP & Cambridge Certification sağlamaktadır.

Eğitimi verilen diller: İngilizce, Almanca, Fransızca.

Swiss International Boarding School Müfredat Dışı Etkinlikler

Okulda hem iç hem de dış mekân aktiviteleri dünya standartlarındadır. Dünyanın dört bir yanından profesyonel spor takımları buraya antrenman yapmak için gelmektedir. Ayrıca kapalı alan sporlarında SIBS, öğrencilere eğlence ve profesyonel buz hokeyi oyunları için bir buz pateni pisti, iki tam basketbol sahası, dört kapalı tenis kortu, badminton kortları, tam donanımlı spor salonu, kaya odası ve kapalı su parkı sunmaktadır. Kendini daha sanata yatkın hisseden öğrenciler için, şahane akustiğe sahip bir oditoryum bulunmaktadır ve muhteşem müzik ve tiyatro performansları hazırlanmaktadır.

Okula çok yakın Gemmi ve Torrent dağları yaz ve kış aylarında benzersiz yürüyüş, bisiklet ve tırmanma alanları sunar. Kış aylarında alp kayağı, snowboard ve kros kayağının keyfini çıkarabilirsiniz. Gemmi ve Torrent parkurları, teleferiklerle erişilebilen konforlu spor deneyimleri sağlar.

Spor salonunun yanındaki Snowpark'ta yeni başlayanlar kayak ve snowboard'a ilk adımlarını atabilirler. İleri düzey sporcular için Torrent'te zorlu eğimler vardır. Snowpark spor arenası tüm yıl boyunca dengeli bir program sunar. Buz pateni, curling, tenis, squash, bouldering ve mini golf gibi kapalı ve açık hava etkinlikleri mevcuttur.

Öğrenciler, haftanın yedi günü gözetim altında ve boş zamanlarında ek bir aktivite olarak kapalı tesislere tam erişim hakkına sahiptir. Yaz sporları söz konusu olduğunda, yürüyüş, yokuş aşağı bisiklete binme ve açık hava termal yüzme olanakları mevcuttur.

Swiss International Boarding School Konaklama Seçenekleri

Swiss International Boarding School, esnek konaklama, tam konaklama ve haftalık konaklama imkânları sunmaktadır.

Öğrenci konaklaması okul binasına ve spor tesislerine yakın bir yerde bulunur. Öğrenciler binalar arasında rahat ve hızlı bir şekilde yürüyebilirler. Odalar tek kişilik veya iki kişilik paylaşımlı olarak mevcuttur. Bazı odalar İsviçre Alpleri'nin muhteşem manzarasına sahiptir.

Öğrencilere çeşitli menülerle atıştırmalıklar dâhil tüm öğünler servis edilecektir. İsviçre Alpleri'nin ortasında yer alan SIBS'te öğrencilerin alışık olduğu tatlarla birlikte yerel ürünlere güçlü bir vurgu yapılır. Öğrenciler bir restoranda birlikte yemek yer ve çeşitli yiyecek ve içecek seçeneklerine sahiptir.

Gemmi Triatlon, Uluslararası Edebiyat Festivali, dağ bisikleti yarışı, Nightrace 777, Culinary Hot Spring Hike, bouldering hafta sonu, şarap festivali ve çoban festivali gibi yıllık etkinliklerin yanı sıra, çok çeşitli başka etkinlikler de okulun sunduğu olanaklardır.

Okulda 30'dan fazla kulüp vardır. Çeşitli spor ve müzik kulüplerinin yanı sıra tiyatro ve gençlik kulüpleri veya IG-Klettersteig gibi çeşitli kulüpler de bulunmaktadır.

Swiss International Boarding School Eğitim ve Üniversite Başarıları

Nispeten yeni kurulmuş bir okul olsa da güçlü bağları nedeniyle mezun öğrenciler dünya çapında yükseköğrenim için uygundurlar. Örneğin ABD, Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda ve Singapur ve daha birçok ülkede.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED