Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Aiglon College - Montreux


Aiglon College – İsviçre’de Lise Eğitimi

Aiglon College, İsviçre'de, 1949’ta kurulmuş, İngiliz yatılı okul modeliyle karma bir eğitim veren gündüzlü ve yatılı bir okuldur. İsviçre Alpleri'nde, Lozan'ın 1.250 metre yukarısında, Vaud kantonundaki Villars kayak merkezinin yakınında bulunan kar amacı gütmeyen bir okuldur.

Şu anda Aiglon öğrenci topluluğu içinde çeşitli din, dil ve kültürlerden yaklaşık 60 millet temsil edilmektedir. Okul bünyesindeki 417 öğrencinin %85’i yatılı olarak eğitim görür. Ortalama sınıf mevcudu 12’dir ve her 5 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir.

Aiglon College, İsviçre'nin Fransız kesiminde, Chesières-Villars'ın çok güzel bir yerinde bulunur. Kampüs, Cenevre'ye 1,5 saat, Cenevre Gölü'ne ve ünlü Montrö'ye sadece 30 dakika uzaklıktadır. Kampüsün pencereleri ve açık kamp alanları, İsviçre Alpleri'nin güzel manzarasına bakmaktadır.

Aiglon College’in alanı yaklaşık 46.000 metrekaredir ve içinde çeşitli amaçlar için 16 bina bulunmaktadır. Aiglon College Switzerland kampüsünde eğitim binaları, yurtlar ve spor tesisleri bulunmaktadır. Yüzme havuzu ve fitness salonu, buz pateni pisti ve kayak pisti, tenis kortu ve futbol veya hokey oynamak için alanlar içeren bir spor merkezi içerir. Öğrencilerin sağlığı için bir tıp merkezi de vardır.

Öğrencilerin eğitim binalarında, modern sınıflar ve çeşitli laboratuvarlar en çağdaş gereksinimlere göre donatılmıştır. Okulun bir bilgisayar merkezi ve bir kütüphanesi vardır. Ayrıca yaratıcı çocuklar bir tiyatro stüdyosuna veya bir müzik okuluna da sahiptir.

Aiglon College Müfredat ve Programlar

Okulun lise bölümü, 9-13. sınıflar arasındaki öğrencilere eğitim vermektedir (ABD sisteminde 8-12 sınıflar). Öğrenciler, 11. sınıfın sonunda (10. sınıf) GCSE ve IGCSE sınavlarına ve son iki yılda Uluslararası Bakalorya'ya (IB)hazırlanırlar. Okul boyunca, müfredat, dil dersleri ve edebiyat hariç, İngilizce olarak öğretilir.

Aiglon College'daki son iki yılında (12 ve 13. Sınıflar) öğrenciler, akademik açıdan zorlu ve bütünsel Uluslararası Bakalorya Diploma Programı'nı (IBDP) alırlar. Bu uluslararası kabul görmüş program, üniversite eğitimi ve ötesi için mükemmel bir köprüdür.

Eğitimin geleceği olarak kabul edilen Uluslararası Bakalorya programı, lise öğrencileri için zorlu ancak bütünsel olarak tatmin edici bir öğrenme deneyimidir. Program dünya çapında en iyi üniversiteler tarafından tanınmaktadır. Programı tamamlayan öğrenciler, ileri eğitim kurumları ve işverenler tarafından çok aranan becerileri geliştirir.

Eğitimi verilen yabancı diller: Fransızca, Almanca İspanyolca, İtalyanca, Çince, Japonca, Rusça ve Arapça

Aiglon College Müfredat Dışı Etkinlikler

Aiglon College Ollon, spor ve akademik başarının yakından ilişkili olduğunu düşünür. Bu nedenle günlük rutin, gerekli fiziksel ve zihinsel dengeyi sağlayacak şekilde programlanmıştır. Öğrenciler için aşağıdaki sporlar sunulmaktadır:

Alpine golf, Water sports (banana rafting), Sports competitions within the college (with other schools too), Basketball, Mountaineering, Tennis, Mountain and cross-country skiing, Mountain biking, Hockey, Football, Climbing, Minigolf, Softball, Volleyball.

Buna ek olarak, okul çocuklarının günlük yaşamları aktif bir ders dışı programla doyurulur: müzeleri ve sergileri ziyaret etmek, Cenevre ve diğer şehirlerin turistik yerlerine ilginç geziler. Ayrıca tüm öğrenciler kayak yapabilir, snowboard yapabilir veya yurtdışına seyahat edebilir.

Aiglon College Konaklama Seçenekleri

Aiglon College House sistemi, İngiliz tarzı bir eğitimin ayırt edici özelliğidir. Aiglon'da toplam dokuz yurt vardır: dördü kızlar ve beşi erkekler için (bütün yurtlar tek cinsiyetlidir), yedisi Lise öğrencileri içindir. Yurtların çoğu yaklaşık 50 öğrenciye ev sahipliği yapar ve her birinin kendine özgü bir karakteri vardır.

Her yurtta, öğrenciler en fazla üç kişilik bir odayı paylaşırlar. Lise öğrencileri genellikle iki veya tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Her yurtta ortak salonlar, yemek odaları, mutfak ve oyun odaları bulunmaktadır. Yurt ebeveynleri tesiste yaşarlar; Onlara yardımcı olan, Yardımcı Aile vekilleri ve her öğrenciye atanan öğretmenler bulunur. Öğrenciler ayrıca akranlarını gözetmede güçlü bir rol oynar ve her House'un kaptanları ve öğrenci vekilleri günlük yurt yaşamında lider bir rol oynar.

Yurtlardaki duş ve tuvaletler her katta yer almaktadır ve her yurtta geniş bir teras, TV'li bir salon, internet erişimli bir bilgisayar merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler, günün her saatinde özenli ve dikkatli bir muamele görürler: yurtta herhangi bir konuda her an yardıma hazır bir öğretmen yaşar.

Aiglon College kafeteryasında öğrencileri, çeşitli ve büyüyen genç bedenlerine mükemmel şekilde uygun bir menü bekler. Hatta yerel şefler, gerektiğinde ebeveynlerin önceden bilgilendirdiği bir diyet veya vejetaryen menüsü ihtiyacını bile karşılayabilir.

Aiglon College Eğitim ve Üniversite Başarıları

Üniversite Danışmanlığı Departmanı, öğrencilerin okul sonrası yollarını planlarken onlara rehberlik eden üst düzey, profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Aiglon College mezunlarının %100’ü çok iyi bir üniversiteye kayıt olurlar ve bunların büyük bölümü dünyanın en önde gelen üniversiteleridir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED