Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

College Alpin Beau Soleil - Montreux


College Alpin Beau Soleil – İsviçre’de Lise Eğitimi

1910 yılında kurulan College Alpin Beau Soleil, İsviçre'nin en prestijli özel yatılı okullarından biridir. Kolejde 11-18 yaş arası ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere karma ve tam yatılı eğitim sunulmaktadır. Alpler'de güzel ve güvenli bir konumda bulunan ve gerçekten uluslararası bir eğitim deneyimi sunan College Alpin Beau Soleil, uzun süredir İsviçre'nin en iyi okullarından biri olarak kabul edilmektedir.

260 öğrenci kapasitesi ile bir aile ortamında eğitim sunulan College Alpin Beau Soleil 2010 yılına kadar de Meyer ailesine aitti ancak daha sonra Nord Anglia Education okul ailesine geçti. Nord Anglia Education, 28 ülkede bulunan ve toplam 61.000'den fazla öğrencisi olan 61 uluslararası okulun oluşturduğu bir okul grubudur.

Montreux ve Lozan şehrine 1 saatten daha kısa, Cenevre'deki uluslararası havaalanından sadece 1,5 saat uzaklıkta bulunan College Alpin Beau Soleil, küçük, güvenli Villars-sur-Ollon köyünün merkezinde olağanüstü bir Alp konumuna sahiptir. İsviçre Alpleri'nin manzarasına sahip okulun öğrencileri kendilerini çevreleyen eşsiz doğal bir güzelliğin gölgesinde eğitim almaktadır.

Kolej kampüsünde en son teknoloji ile donatılmış sınıflar, bir çok spor tesisi, tasarım, teknoloji, müzik, dans, yoga ve tiyatro için stüdyolar bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca ana kampüsün dışında yer alan dağ evi, buz pateni pisti, yüzme havuzu, tenis kortları ve bir çok tesise erişim hakkına sahiptir.

College Alpin Beau Soleil Müfredatı ve Programlar

College Alpin Beau Soleil bünyesinde eğitimler hem İngilizce hem de Fransızca olarak sunulmaktadır. Kolejde IB (International Baccalaureate), Fransız Bakaloryası, Advanced Studies Diploma ve Middle Years (Ortaokul) programları sunulmaktadır.

Az sayıdaki sınıf mevcudu ve 4:1 öğrenci öğretmen oranı sayesinde, her öğrenci için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım garanti edilmekte ve programları her öğrencinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde düzenlenmektedir.

Geleneksel müfredat içeriği, öğrencileri yaşam boyu öğrenmeye hazırlayan, zihin becerilerine ve alışkanlıklarına odaklanan bütünsel bir yaklaşımla desteklenir. Tüm öğrencilere girişimcilik, bilim, modern yabancı diller, beşeri bilimler, matematik ve sanat temelli etkinliklere katılması teşvik edilir.

College Alpin Beau Soleil Aktiviteleri

College Alpin Beau Soleil öğrencilerine ders dışı zamanlar için bir çok sanat, spor ve kültürel aktivite olanağı sunmaktadır. Kolej sıradan bir yatılı okulun deneyimlerinin dışında öğrencilere macera dolu çok çeşitli etkinlikler sunabilmektedir. Bu etkinlikler sadece İsviçre’de değil; Kilimanjaro Dağı'nın tepesinde, New Orleans’ta, İzlanda’da, Kamboçya’da, Antarktika’da, Reunion Adaları’nda, Çin’de veya Japonya sokaklarında gerçekleşebilmektedir.

Okul yılı boyunca, toz kayaktan akarsu raftingine, dağ zirvelerine tırmanmaya ve yamaçlarda paraşütle atlamaya kadar birçok maceralı etkinlik sunulmaktadır. Tüm öğrencilere kayak veya snowbord becerilerini geliştirmeleri için benzersiz fırsatlar sunulmaktadır.

Öğrencilere kış sporları dışında futbol, basketbol, badminton, yüzme, trambolin, golf, yüzme, tenis, binicilik, buz hokeyi, voleybol, tırmanma ve bisiklete binme gibi çok çeşitli spor çalışmaları da sunulmaktadır.

Sanata da çok önem veren kolejde performans sanatları programı sunulmaktadır. Bu program sayesinde öğrenciler; tutkularının peşinden gitmeye, yaratıcılıklarını kullanmaya ve performans yoluyla öğrenilen becerilerden yararlanmaya teşvik edilir.

Okulda spor ve sanat konularının da dahil olduğu 40 farklı öğrenci kulübü bulunmaktadır.

College Alpin Beau Soleil Konaklama Seçenekleri

College Alpin Beau Soleil öğrencilerine aile ortamında sıcak ve samimi 5 farklı konaklama tesisinde kampüs içi konaklama imkanı sunmaktadır. Yurt konaklama 50'den fazla farklı milletten gelen öğrencilerin dünyanın dört bir yanından arkadaşlar edindikleri, yeni kültür ve dilleri keşfettikleri bir birimdir.

Yurtlar çoğunlukla 2 ve 4 kişilik banyolu konforlu ortak odalardan ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ortak dinlenme ve ders çalışma alanlarından oluşmaktadır. Her yurtta öğrencilerin güvenliğinden sorumlu olan ve öğrencilerin yaşamının sorunsuz işleyişini denetlemek için 7/24 hizmet veren yatılı personeller bulunmaktadır.

Öğrenciler özel aşçılar tarafından titizlikle hazırlanan sağlıklı ve dünya mutfaklarından seçme yiyecekler ile beslenmekte, pasta günleri, gözleme geceleri geleneği, kış akşamlarında sıcak çikolata ve düzenli barbekü partilerinden faydalanmaktadır.

College Alpin Beau Soleil Üniversite Başarıları

İsviçre’nin en başarılı kolejlerinden biri olan College Alpin Beau Soleil son mezunlarının tamamı üniversiteye giriş başarısı yakalamıştır.

Mezunların %40’ı dünyanın en iyi 50 üniversitesinde kendine yer bulurken, büyük bir çoğunluğu ise dünyanın en iyi 150 üniversitesinde bir bölüme yerleşme başarısı göstermiştir.

College Alpin Beau Soleil mezunlarının giriş yaptığı üniversitelerden bazıları şunlardır: Harvard University, University of Oxford, UCL, EPFL, University of Edinburgh, King’s College London, University of Manchester, McGill University, UCLA, University of Toronto, London School of Economics, University of Bristol, New York University, University of Sydney.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED