Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Institut Montana Zugerberg - Zürih


Institut Montana Zugerberg – İsviçre’de Lise Eğitimi

İsviçre'de eğitim, yüksek bir yaşam standardı ve güvenli bir ortam demektir. Öğrenme ve kariyerle ilgili muazzam fırsatlar sunar. Institut Montana Zugerberg Lisesi'nde tüm bunları ve daha fazlasını bulacaksınız.

Institute Montana, 1926’da kurulmuştur ve İsviçre’nin en ünlü okullarından biridir, karma bir eğitim veren okul gündüzlü ve yatılı eğitim vermektedir. Institute Montana, toplam 300 öğrenciye eğitim vermektedir; bunlar 10 ila 18 yaş arası öğrencilerdir. Çoğu (160 kişi) yatılı eğitimi seçmekte ve kampüsteki konforlu konutlarda konaklamaktadır. Öğrenci ve öğretmen oranı 1'e 4'tür. Ortalama sınıf mevcudu 15’tir. Eğitim 36 ülkeden gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda verilmektedir. Buna uygun olarak eğitim personeli de 15 farklı ülkenin temsilcisinden oluşmaktadır.

Institut Montana Zugerberg, Luzern ve Zürih şehirleri arasında, ikisine de bir saat mesafede, aynı ismi taşıyan bir tatil beldesinde bulunmaktadır. Institute Montana İsviçre'nin kalbindedir. Zugerberg dağından canlı Zug şehrine bakar, bu nedenle kampüs gözlerden uzak fakat yine de ulaşımı kolaydır. Zürih Uluslararası Havaalanı sadece bir saat uzaklıktadır. Ayrıca Luzern şehri kültür ve tarih açısından zengindir ve yakındır.

Ekonomik açıdan gelişen bir şehir ve birçok çok uluslu şirketin merkezi olan Zug, göl kenarında çekici bir ortama sahiptir. Bir füniküler demiryolunda kısa bir yolculuk sizi 60 dönümlük kampüse götürür. Tren dik bir şekilde tırmanır. Sığırların otladığı tarım arazilerini ve ardından ormanı, belki tilkileri veya geyikleri görürsünüz. En üstte İsviçre uluslararası yatılı okulu Institut Montana'yı bulacaksınız.

Institut Montana Zugerberg Müfredat ve Programlar

Öğrenciler şu diploma ve program olanaklarından yararlanabilirler: Schweizer Maturitat, IB program, Institut Montana Cambridge English Foundation Year, Swiss Secondary School Program (English, German), CLSP ve IGCSE program.

Institut Montana federal olarak tanınan İsviçre Matura diplomasını her öğrencisine sunmaktadır. Bu eğitim Almanca veya İngilizce dilinde yapılabilmektedir. Bu diplomayı başarıyla almak en iyi İsviçre üniversitelerine girmenin anahtarıdır. Ayrıca, dünyadaki diğer prestijli üniversitelere girmek için de büyük avantajlar sağlar.

Uluslararası okul, 1987'den beri IB Diploma programını sunmaktadır. Bu zorlu program, öğrencilerin gelecekteki yaşamlarının her alanında kullanacakları eleştirel düşünme becerilerini öğrenirken başarılı olmalarına yardımcı olur. Dünya çapında üniversiteler IB Diploması olan öğrencilere öncelik vermektedir.

Müzik, Institut Montana'daki müfredatın ayrılmaz bir parçasıdır. Okul hayatında hayati bir rol oynar ve temel becerilerin geliştirilmesine yardımcı olur. Haftalık müzik dersleri International School'da 8. sınıfa ve Swiss High School'da 11. sınıfa kadar zorunludur. Haftalık derslerde, temel müzik becerileriniz en modern öğretim yöntemleri kullanılarak geliştirilir ve uygulanır.

Institut Montane Zugerberg Müfredat Dışı Etkinlikler

Müfredat dışı etkinlikler, sizi yeni beceriler öğrenmeye ve yeni zorluklarla mücadele etmeye teşvik edecektir. Geniş bir seçenek yelpazesi ile kışın buz hokeyi veya kros kayağı yapabilir, yazın tenis veya plaj voleybolu oynayabilirsiniz. Kampüsü doğa yürüyüşleri ile keşfedebilir veya kayak yapmak için yakındaki dağları keşfedebilirsiniz. Ayrıca Model Birleşmiş Milletler Kulübü, Drama Kulübü, Girişimcilik Kulübü, Koro ve daha fazlasını sunulmaktadır.

Institut Montana Zugerberg mükemmel spor altyapısı ile öğrencilerin çeşitli antrenmanlarda zaman geçirmelerini sağlar. Kampüste modern çok işlevli bir spor kompleksi, bir spor stadyumu ve geniş bir spor salonu, buz pateni pisti, tenis kortları, futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları (plaj voleybolu sahası dâhil) inşa edilmiştir. Mükemmel bir golf sahası ve kapalı geniş bir havuz da mevcuttur.

Öğrenciler, ayrıca aşağıdakiler gibi ders dışı etkinliklerden yararlanır:

Golf, Tennis, Alpine skiing, Swimming, Football, Mountain biking, Volleyball, Nordic walking, Ice skating, Basketball, Cross-country, skiing.

Kışın, yarışmalar takım kaptanları veya personel tarafından düzenlenir ve yerel bölgedeki diğer okullarla yarışmalar yapılır. Bazı hafta sonlarında öğrencilere yakındaki Luzern, Zug, Zürih veya diğer şehirleri ziyaret edebilecekleri okul gezileri de sunulmaktadır. Ayrıca aşağıdakiler gibi çeşitli eğlence ve boş zaman aktivitelerinden yararlanırlar:

Konserler; Sergiler; Performanslar; Müze ve sanat galerilerine ziyaretler; Tarihi, doğal ve kültürel cazibe merkezleri.

Institut Montane Zugerberg Konaklama Seçenekleri

10 ila 19 yaş arası öğrenciler, Institut Montana Zugerberg kampüsünde yatılı olarak yaşayabilirler. Tüm okul dönemi boyunca Montana'yı evleri yapanların yanı sıra haftalık yatılılar da kabul edilmektedir. Yatılılar dünyanın her yerinden gelirler ve canlı, çok uluslu bir topluluk oluştururlar. İsviçre yatılı okulları, güzel ortamlarda mükemmel eğitim sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Kendi ülkelerinin ekonomik güvenliğinden ve istikrarlı ortamından yararlanırlar.

Institute Montana'nın yatılı öğrenciler için üç evi bulunmaktadır. Odalar iki öğrenci arasında paylaşılır, tek kişilik odalar da mevcuttur. Tüm konaklama birimleri geniştir ve temizlik alanlarının yanı sıra dinlenme için konforlu alanlarla donatılmıştır. Tüm yurtlarda deneyimli ev ebeveynleri yurt ortamını bir aile ortamına çevirirler.

Kızlar, muhteşem manzaralara açılan büyük pencerelerden ışık alan, yakın zamanda modernize edilmiş odalarda zarif Felsenegg binasında yaşıyor.

Erkekler, ana bina Grosses Haus'un en üst katında yaşıyor ve okulun ötesindeki hayata geçerken onlara rehberlik edecek öz sorumluluk ve öz disiplini geliştirmeye teşvik ediliyorlar.

Yemekler de tam pansiyon olarak düzenlenmektedir: günde üç kez öğrenciler taze ürünlerden çeşitli lezzetli ve sağlıklı yemeklerin tadını çıkarabilirler.

Institut Montana Zugerberg Eğitim ve Üniversite Başarıları

Institut Montana, dünyanın en önde gelen liselerinden olduğunu dünyanın en prestijli üniversitelerine giren öğrencileriyle göstermektedir. Lise’nin üniversiteye öğrenci yerleştirme oranı %100’dür ve bu öğrencilerin her biri tam da yeteneklerine ve hayallerine uygun meslekler seçmiş olarak üniversitelerinde de çok başarılı olurlar ve dünyada etkili ve yetkili insanlar haline gelirler.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED