Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Institut auf dem Rosenberg - St Gallen


Institut Auf Dem Rosenberg – İsviçre’de Lise Eğitimi

1889'da St Gallen şehrinin tepelerinde kurulan Institut Auf Dem Rosenberg, İsviçre'deki en eski ve en iyi bilinen özel uluslararası yatılı okullardan biridir. 2019’dan beri gündüzlü öğrenci kabul etmeyen Rosenberg sadece yatılı kız ve erkek öğrenciler için eğitim vermektedir.

6-18 yaşlarında 50'den fazla farklı milletten 230 Öğrenci, tamamen uluslararası, çok dilli bir ortamda eğitim görür. Ortalama 8 öğrencili sınıf mevcudu ve Bireysel Gelişim Planlaması (IDP) her öğrencinin tam potansiyeline ulaşmasını sağlayacak şekilde rehberlik almasını sağlar.

Rosenberg'in tesisleri, en yeni nesil akıllı tahtalar, google tarzı bir Creative Lab, bir Çoklu Medya Merkezi, profesyonel bir bilim laboratuvarı olan Mario J. Molina Bilim Merkezi, çığır açan bir Future Park, eğlence alanları ve özel spor tesisleri ile rakipsizdir. 25 hektarlık özel Parklands içinde ATP yüzey tenis kortlarının yanı sıra Health & Fitness Club ve 400 m2 Golf eğitim tesisi bulunmaktadır.

Kampüs, özenle restore edilmiş ve güzel bir şekilde korunmuş art-nouveau villalarda konaklama sağlayan yurt tesisleri ile birlikte 100.000 m2'lik özel bir park alanında yer almaktadır.

Institute Auf Dem Rosenberg, İsviçre'nin Almanca konuşulan bölgesinde, Zürih Havalimanı'na bir saatten daha kısa mesafede yer almaktadır. Münih Uluslararası Havalimanı'ndan gelen öğrenciler 3 saatlik bir yolculuk sonunda okulu ulaşırlar.

Institut Auf Dem Rosenberg Müfredat ve Programlar

Institut Auf Dem Rosenberg, öğrencilerini IGCE, A-Levels, Advanced Placement (AP), IB (International Baccalaureate) ve GIB DP Programı (German International Baccalaureate) dahil olmak üzere çok çeşitli harici sınavlara hazırlayan uluslararası bir müfredat sunar.

Bir çekirdek program olarak Rosenberg, uluslararası akreditasyonu olan Rosenberg Uluslararası Müfredatını (RIC) uygulamaktadır. Rosenberg Uluslararası Müfredatının ETH gibi liderler ve ortaklarla sürekli olarak geliştirilmesi nedeniyle, Rosenberg, en son uluslararası müfredat gelişmelerinden haberdar olmayı ve ayrıca Okul Öncesinden Lise sonuna kadar tutarlı ve kesintisiz bir akademik yol sunmayı amaçlar.

1:2'lik Öğretmen-Öğrenci oranı ve ortalama 8 öğrencilik küçük sınıf mevcudu, maksimum esneklik ve bireysel ilgi sağlar. Bireysel Gelişim Planı (IDP), öğrencilerin ilgi ve isteklerinin yakından izlenmesini ve IDP Uzmanları tarafından üniversiteye ve ötesine yönelik özlemlerine rehberlik edilmesini sağlar.

Ayrıca Rosenberg, CEFR A1-C2 (Cambridge, Goethe, DELF dahil), SAT ve IELTS için resmi bir test merkezidir.

Institut Auf Dem Rosenberg Müfredat Dışı Etkinlikler

Konstanz Gölü ile Alpstein sıradağları arasında ideal bir konuma sahip olan Rosenberg, kışın kayak yapma ve açık hava yaşamından yararlanma şansı sunuyor. Öğrenciler Binicilik, Eskrim, Basketbol, Yüzme, Okçuluk, Yoga, Kayak, Tenis, Kickboks, Golf, Futbol, Kişisel Antrenman, Masa Tenisi, Dağ Bisikleti, Hip Hop ve çağdaş dans dahil olmak üzere 40'tan fazla sportif seçeneğe katılabilirler.

Institute Rosenberg Yetenek ve Zenginleştirme programı - 100'den fazla dersten oluşmakta, öğrencilerin ilgi alanlarına göre dersleri seçmelerini sağlamakta ve bunların çoğu yerel endüstriler ile iş uzmanlarıyla partnerlik  içinde sunulur.

Öğrencinin öğrenme yolculuğu, okulun akademik danışmanları tarafından yönlendirilir ve Bireysel Gelişim Planı (IDP) Uzmanları tarafından izlenir.

Institute Auf Dem Rosenberg Konaklama Seçenekleri

Institut Rosenberg Switzerland öğrencileri, tek veya çift kişilik odalara sahip, cinsiyet ve yaşa göre ayrılmış art-nouveau villalarda yaşamaktadır. 13 klasik art-noveau-Villa yakın zamanda yenilenmiştir. Rosenberg'deki Yurt odaları, sade ama zarif mobilyalar ve oda içi mermer banyolar ile kiraz ağacından zeminlere sahiptir. Ayrıca Rosenberg, verilen yemekleri öğrencilerin zorlu takvimlerine uygun şekilde hazırlar. Michelin Yıldızlı Şef, evlere servis edilen tüm yemekleri sağlıklı bir şekilde hazırlayarak mevsimlik ve yöresel ürünlere uygun sağlıklı ve çok yönlü bir diyet sunar.

Institut Auf Dem Rosenberg Eğitim ve Üniversite Başarıları

Institut Auf Dem mezunları arasında iş dünyası liderleri, politikacılar, bilim insanları, tasarımcılar, uluslararası kraliyet ailesi ve imparatorluk hanedanlarının üyeleri yer alır.

Rosenberg mezunları, daha sonraki kariyerlerinde onlara yardımcı olan yakın, uluslararası bir network oluşturur. Okul bir gizlilik politikası yürütür ve Nobel Kimya Ödülü sahibi Mario J. Molina hariç, mevcut veya eski öğrencilerin isimlerini onaylamaz veya reddetmez.


Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED