Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Brillantmont International School - Lozan


Brillantmont International School – İsviçre’de Lise Eğitimi

1882'de kurulan Brillantmont International School 30 farklı milletten 13-18 yaş arası yaklaşık 80 öğrenciye ev ortamında eğitim sunan özel, karma, yatılı ve gündüzlü bir okuldur. Bir aile okulu olan, kurulduğu günden bugüne kadar aynı aile tarafından yönetilen koleji günümüzde ailenin 5.kuşak üyeleri idare etmektedir. İsviçre'deki en eski yatılı okullardan biri olan Brillantmont International School; Lozan'ın merkezinde, şehrin olanaklarına beş dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okul kampüsü, Leman Gölü ve İsviçre Alpleri manzarasına sahiptir.

Kampüs içerisinde çoğu 1900'lü yılların başından kalma 8 bina vardır. İyi donanımlı sınıflar, yatakhaneler, tam donanımlı bir spor salonu, bir müzik stüdyosu ve 100 m2'lik bir sahne içeren yeni inşa edilmiş çok amaçlı bir tiyatro salonu okulun sahip olduğu donanımlardan birkaçıdır.

Brillantmont International School, İsviçre Özel Okullar Federasyonu'nun (Swiss Federation of Private Schools) bir üyesidir ve New England Okullar ve Kolejler Birliği (NEASC) ve Uluslararası Okullar Konseyi (CIS) tarafından tam olarak akredite edilmiştir. Swiss Learning üyesidir.

Brillantmont International School Müfredatı ve Programlar

Brillantmont International School; öğrencilerine sıkı bir akademik müfredat ve zengin bir kültürel ortam sunmaktadır. Okuldaki eğitim dili İngilizcedir ancak tüm öğrencilerin bölgenin ana dili olan Fransızcayı da çok iyi şekilde öğrenmesi sağlanmaktadır.

Brillantmont International School öğrencilerine İngiliz müfredatı olan IGCSE ve A-Level programları sunmaktadır. Cenevre Gölü bölgesinde İngiliz müfredatı sunan tek kolej olan Brillantmont International School’da talep eden öğrenciler American Diploma programlarını da seçebilmektedir. Bir diğer Amerikan müfredatı olan Advanced Placement (AP) programları da okul bünyesinde sunulmaktadır.

Kolejde ayrıca 8. ve 9. Sınıf öğrencileri için Robotik ve Kodlama STEAM Kursları, 10-12. sınıf öğrencileri içinse PSAT, SAT, IELTS ve TOEFL gibi sınavlara hazırlık desteği de sunulur. Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler için üniversite hazırlık yılı olan 13. sınıf programı da sunulmaktadır.

Dersler maksimum 15 kişilik sınıflarda yapılır.

Brillantmont International School Aktiviteleri

Brillantmont International School öğrencilerine hem okul içerisinde hem de okul dışında bir çok spor, sanat ve kültürel aktiviteler hazırlamakta ve öğrencilerin bu aktivitelere katılmasını teşvik etmektedir.

Sanata çok önem veren kolejde; tüm öğrencilere vokal, drama, oyunculuk, çizim yapma, heykel, fotoğraf, dijital tasarım, gazetecilik ve çeşitli müzik aletlerinin öğrenilmesi konusunda dersler ve teşvikler sağlanmaktadır. Sanat dışında her öğrenciye ilgi alanlarına göre spor aktiviteleri sunulmaktadır. Öğrenciler açık havada veya kapalı spor salonunda birçok farklı sporu deneyebilirler. Tenis, basketbol, zumba, jimnastik, trambolin, voleybol, badminton ve çok daha fazlasını içeren geniş bir yelpaze sunulmaktadır. Birçok sanat ve spor dalında takımı olan kolejin öğrencileri düzenli olarak yerel ve ulusal okul yarışmalarına katılmaktadır.

Öğrencilerin İsviçre'yi ve komşu ülkeleri keşfetmelerini sağlamak için her hafta sonu geziler düzenlenmektedir. Ocak-Nisan ayları arasında kayak turları okulun en önemli gezileri arasındadır.

Okulun çok çeşitli kulüpleri bulunmaktadır. Birleşmiş Milletler Model, Finans Topluluğu, Yoga, Vokal Grubu, Yemek Kulübü veya Fotoğrafçılık bu kulüplerden bazılarıdır. Ayrıca yıl boyunca öğrencilere hayır işlerinde yer almak için Avrupa'daki diğer ülkelere seyahat etme fırsatı verilmektedir.

Brillantmont International School Konaklama Seçenekleri

Bir aile okulu olan Brillantmont International School yatılı öğrencilerine de aile sıcaklığını yaşatmakta, samimi, eğitici ve çok konforlu konaklama birimleri sunmaktadır. Tüm odalar okul kampüsünde yer almakta ve eğitim için kullanılan 5 binanın üst katlarında bulunmaktadır. Öğrencilerin güvenliği üst düzey sağlanmakta olup, her katta mutlaka bir yurt görevlisi yaşamaktadır.

Kodlarla erişilen yurt odalarında erkek ve kız öğrenciler cinsiyetlerine, yaşlarına ve milliyetlerine göre ayrı odalarda konaklamaktadır. Odalar çoğunlukla 2 kişi olsa da tek kişilik odalar da mevcuttur.

Okuldaki yemek saatleri çok sosyaldir. Tüm yemekler yemek salonunda personel ile birlikte alınmakta, birlikte sohbet etme ve vakit geçirme imkanı sağlanmaktadır. Okulun şefi ve ekibi öğrencilere dünya mutfaklarından lezzetli, sağlıklı ve dengeli yemekler hazırlar. Mola saatlerinde çeşitli meyveler, sağlıklı atıştırmalıklar ve içecekler mevcuttur.

Brillantmont International School Üniversite Başarıları

Brillantmont International School mezunlarının üniversite yerleşme başarı oranı %100’dür.

Dünyanın bir çok ülkesindeki üniversiteye öğrenci yerleştiren kolejin mezunlarının son yıllarda en fazla üniversite kabulü aldığı ülkeler Birleşik Krallık, Amerika veya İsviçre’dir. Son yıllarda kolej mezunları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere dünya çapındaki birçok üniversitede kendine yer bulmuştur.

- İsviçre : University of Lausanne, University of Geneva, University of St Gallen, Ecole Hôtelière de Lausanne, Glion Hospitality School.

- Birleşik Krallık : Kings College London, Royal Holloway University, City University of London, Central St Martin's London, Edinburgh University, Manchester University, University of Kent.

- Diğer Ülkeler : University of Amsterdam, Bocconi University, San Pablo University, Waseda University, Boulder University, Parsons School of Design.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED