Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

College et Lycee Saint Charles - Basel


Collège et Lycée Saint-Charles – İsviçre’de Lise Eğitimi

Collège et Lycée Saint-Charles, 8 ila 20 yaş arasındaki öğrenciler için karma bir eğitim sağlayan yatılı ve gündüzlü özel bir okuldur. Eğitim dili İngilizce ve Fransızcadır. Ayrıca kampüs içinde on dil aktif olarak kullanılmaktadır. 1897’de kurulan bu köklü okulda 250 kadar öğrenci eğitim görmektedir. Ortalama sınıf mevcudu 12’dir ve öğrenci/öğretmen oranı 3/1’dir.

Collège & Lycée Saint-Charles, tarihi festivalleriyle tanınan Jura Kantonu'nda, büyüleyici Ajoie'de yer almaktadır. Okul, muhteşem kalenin eteğinde sessiz ve yeşil bir ortam ile Chateau de Porrentruy'da güvenli bir ortamda harika bir yaşam kalitesi sunar.

İsviçre Basel'e 1 saat, Paris, Fransa'ya 2,5 saat ve Zürih'e 2 saat uzaklıkta bulunan okul kampüsündeki tesisler şunlardır: İdari binalar, Kütüphane, Şapel, Spor kompleksi (yüzme havuzu, basketbol sahaları ve çok daha fazlası), Laboratuvar ve bilgisayar ekipmanları, Yaratıcı uğraşlar için sınıflar, Rezidanslar, Bir restoran.

Collège et Lycée Saint-Charles Müfredat ve Programlar

Lise sınıflarında öğretim, çok sayıda disiplini ve çok yüksek düzeyde konuyu içeren Maturité üzerinden yürütülür. Saint-Charles Collège İsviçre tanınmış ve akredite bir merkezdir, bu nedenle öğrencileri İsviçre Konfederasyonu'nda büyük önem taşıyan en zor Maturité sınavlarına girme hakkına sahiptir. Lise diplomasının alınması, yükseköğretim kurumlarının (Üniversite, HES, HEP) veya diğer kursların kapılarını açar. 2016 yılından bu yana, Lycée Saint-Charles iki dilli bir Fransızca-İngilizce Maturité sınavı sunmaktadır.

Collège et Lycée Saint-Charles’daki standart eğitim süresi 4 yıldır: Öğrencilerin programlarını düzenleyebilecekleri, araştırmaları ders dışı etkinliklerle birleştirebilecekleri, yeteneklerini ve sosyalleşme becerilerini geliştirebilecekleri esnek bir programa dikkat edilir. Planı ayarlamak için boş zaman ve fırsatlar, hem genel eğitimde hem de kişisel planda daha bağımsız ve başarılı olmayı mümkün kılar. Ana programa ek olarak, lise öğrencileri, Saint-Charles Forumu'nun himayesinde düzenlenen konferanslara ve bilimsel sempozyumlara düzenli olarak katılırlar ve burada etkileşim, iletişim ve fikir alışverişinde çok değerli deneyimler kazanırlar. Lise sınıflarının mezunları bir Maturité diploması alırlar ve prestijli yüksek öğretim kurumlarına girme şansları yüksektir.

Saint-Charles Lycée, Uluslararası Bölümü, tamamen İngilizce olarak öğretilen Uluslararası Bakalorya'ya (IB) odaklanır ve mezun öğrencilerine hem İsviçre'de hem de dünyadaki en iyi Üniversitelere erişim sağlar.

Collège & Lycée Saint Charles, 11 ila 16 yaş arasındaki öğrencileri IB diplomasına hazırlamak için bir MYP programı da geliştirmiştir. Öğrenciler, Uluslararası Bakalorya'nın (IB) Orta Yıllar Programının (MYP) son iki yılına katılabilirler ve küresel bir dünyada gelişmelerini sağlayacak beceriler geliştirebilirler.

Sunulan dil dersleri şunlardır. French / Italian / Latin / German / Mandarin / ESL / EAL.

Collège et Lycée Saint-Charles Müfredat Dışı Etkinlikler

Saint-Charles Collège et Lycée, öğrencilerinin - spor, yaratıcı, manevi ve ahlaki - kapsamlı gelişimini önemser. Öğrenciler okulda, çeşitli spor ve yaratıcı aktivitelere katılabilirler.

Mevcut sporlar:

Tennis, Golf, Horseback riding, Dancing, Football, Basketball profesyonel olarak yapılabilmektedir. Standart spor olanakları ise şunlardır. Swimming, Volleyball, Badminton, Baseball, Strength Trainers, Yoga, Fitness. Ayrıca öğrenciler şu kış sporlarından faydalanabilirler. Skiing, Cross-country skiing, Snowshoeing, Snowboarding, Sledging, Skating.

Okulun sunduğu sanat olanakları:

Choir, Cinema, Theatrical art, Acting skills, Music, Dancing (including ballroom), Painting, drawing, Architecture and design, Fashion.

Öğrencilerin dinlenebilmeleri, kaygılarından uzaklaşabilmeleri ve yeni arkadaşlar edinebilmeleri için aktif bir müfredat dışı yaşamda sunulmaktadır.

Bazı aktiviteler şunlardır:

Kampüste tatiller, Akşam film izleme, Yetenek gösterisi, Aşçılık gösterisi ve yarışmalar, Spor yarışmaları, Tiyatro gösterileri, Müzik konserleri, Kanton ve ülke çevresinde geziler, Turlar ve yürüyüşler, Mağaza ve alışveriş merkezleri ziyaretleri, Restoranlar ve kafeler.

Collège et Lycée Saint-Charles Konaklama Seçenekleri

College et  Lycee Saint Charles Okulu'nda öğrenim gören öğrenciler, gerekli tüm olanaklara sahip standart çift kişilik odalarda eğitim gördükleri kampüste yaşarlar.

Özellikler:

 • - Erkek ve kız öğrenciler ayrı yaşamaktadır.
 • - Her odada yatak, masa, sandalyeler, giysiler ve özel eşyalar için dolaplar gibi mobilyalara sahiptir.
 • - Banyolar ortak kullanımdır.
 • - Özel odalar ve eğitim odaları vardır.
 • - Ortak Dinlenme ve Eğlence Alanları, çamaşırhane ve diğer olanaklar.
 • - Yemekler tam pansiyondur: öğrenciler en taze yiyeceklerden hazırlanan dengeli yemekler alırlar.
 • - Yurtlar, ortaya çıkan tüm sorunları çözmeye yardımcı olmak, öğrencileri denetlemek ve güvenliklerini sağlamak için kalıcı olarak personele sahiptir.


Collège et Lycée Saint-Charles Eğitim ve Üniversite Başarıları

Üniversite hazırlığına ve danışmanlığına özel önem verilen Saint-Charles Lycee öğrencilerinin %100’ü bir üniversiteye yerleşmektedir. Genellikle İsviçre, Fransa, Amerika ve Kanada üniversitelerini tercih eden mezun öğrenciler son derece prestijli üniversitelere yüksek burslarla kabul edilmektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED