Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

La Garenne International School - Montreux


La Garenne School – İsviçre’de Lise Eğitimi

La Garenne International School, kurulduğu 1947 yılından bu yana, İsviçre'nin ve dünyanın önde gelen karma yatılı okullarından biri olmuştur. Her yıl 35'ten fazla ulustan 120'den fazla öğrenci, yatılı ve gündüzlü olarak güvenli bir ortamda olağanüstü bir eğitim almaktadır. Her 2 öğrenciye 1 öğretmenin düştüğü okulda her çocuk kendi bireyselliğine ve doğasına uygun bir eğitim almaktadır.

La Garenne, iki dilli bir öğrenim yeri olarak uzun ve zengin tarihiyle övünür. Akademik derslerin ana dili İngilizce olmakla birlikte, dil öğreniminin hayati derecede önemli olduğuna ve öğrencilerin ana dillerini derinlemesine öğrenmesini teşvik etmenin yanı sıra Fransız Dili'nde ustalaşmaları teşvik edilir.

Görkemli bir dağ ortamında yer alan La Garenne School, mükemmel bir konuma sahiptir. Kampüs eski bir yayla üzerine kurulmuş olup, çocukların ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Okul, çeşitli etkinliklere ve yüksek düzeyde performanslara olanak sağlayacak donanımlara sahiptir.

1300m yükseklikte yer alan Villars-sur-Ollons, alp dağlarının havasıyla tazelenirken devamlı güneş almaktadır. Mont Blanc dâhil olmak üzere görkemli dağ zirveleri ile çevrili Villars-sur-Ollon, Rhone Vadisi ve İsviçre Rivierası'na bakmaktadır. Böylece çocuklar hem dağın hem de gölün tadını çıkarırken, göl kıyılarını dolduran şehirlerin (Montrö, Lozan ve Cenevre) sunduğu kültürel ve eğitici etkinliklerden de yararlanabilmektedir.

La Garenne School Müfredat ve Programlar

La Garenne School Switzerland tarafından verilen diplomalar şunlardır: IGCSE, IB ve French Baccalaureate.

Tam zamanlı akademik müfredata ek olarak, öğrenciler "Entegrasyon Programının" bir parçası olarak La Garenne'e katılmayı da seçebilirler. Kısa bir süreliğine benzersiz bir akademik ve yatılı yaşam tecrübesi kazanırlar ve ardından bazıları daha sonraki bir aşamada tam akademik yıl için La Garenne'e katılmayı seçebilir.

Portekizce, Rusça ve İtalyanca özel dil kurslarının yanı sıra Çince, Japonca, Fransızca, Almanca ve İspanyolca Kulüpleri de sunulmaktadır.

La Garenne School Müfredat Dışı Etkinlikler

Okul sonrası kulüpler, özel dersler ve bireysel öğrenme programları, her gün zenginleştirilen müfredat dışı etkinlikler için bir çerçeve sağlar.

Bazı spor olanakları şunlardır:

Football, basketball, volleyball, rugby, hockey, ultimate frisbee, baseball, tennis, swimming, badminton, hiking, climbing, assault courses & rope-bridge walking, via ferrata, canyoning, orienteering, ice-skating, cabin building, camp- fire evenings, skiing & snowboarding, igloo building, sledging and ice hockey.

Bazı kulüp ve aktivite olanakları şunlardır:

Video/Film Club, Swimming, Football Club, Cooking, Art Clubs, Karate.

Öğrenciler haftalık Sanat derslerine katılırlar ve öğretmenleri dersleri öğrencilerin yaşlarına göre uyarlamaktadır. Dersler, öğrencinin yaratıcılığını geliştirir ve sanata olan tutkusunu okuldaki derslerle ve sınıf dışı kültürel ziyaretlerle genişletir. Öğrenciler, çeşitli malzeme ve tekniklerle çalışarak 2 boyutlu veya 3 boyutlu sanat eserleri yaratma fırsatı bulacaklardır. Her dönem sonunda öğrencilerin çalışmalarını sergileme fırsatı vardır. Ekipman okul tarafından sağlanmaktadır.

Küresel vatandaşlık, dünyanın dört bir yanından deneyimli personel tarafından yönetilen okul gezileriyle daha da teşvik edilmektedir. Bu geziler, akademik programı tamamlamak ve güçlendirmek için planlanmıştır.

La Garenne School Konaklama Seçenekleri

La Garenne International School ile lise düzeyindeki öğrenciler yakın zamanda yenilenmiş Le Roc Kampüsü'nde konaklamaktadır. Villars'ta, orijinal La Garenne okul binalarından sadece 2 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Le Roc Campus, günümüz öğrencilerinin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanmış, son teknoloji ürünü, modern bir binadır ve muhteşem bir yurt deneyimi sunar.

Kız ve erkek öğrenciler, tümü muhteşem dağ manzarasına sahip aydınlık ve konforlu yatak odalarına sahip ayrı alanlara sahiptir. İki ila dört öğrenci bir odayı paylaşır, her öğrencinin kişisel eşyaları için kendi masası ve dolabı vardır.

Pazar sabahı öğrencilerin alışveriş, ödev, bazı ek akademik aktiviteler ve Skype/telefon saatleri vardır. Öğleden sonraları normalde, yüzme, tırmanma, keşif gezileri veya kültürel geziler gibi kampüs dışı etkinliklere katılırlar.

La Garenne School Eğitim ve Üniversite Başarıları

La Garenne School muhteşem bir Üniversite danışmanlık sistemine sahiptir ve liseden itibaren öğrencilerle müstakbel üniversite eğitimlerini konuşmaya başlarlar.

La Garenne School öğrencileri %100 üniversiteye yerleşmektedirler ve genellikle İsviçre, İngiltere veya Amerika’nın en prestijli üniversitelerinden yüksek burslarla kabul alırlar.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED